Objawy zaburzeń depresyjnych

 
Chorujący na depresję staje się smutny, nic go nie cieszy, każdy dzień staje się męczarnią. Zajęcia, które do tej pory sprawiały mu radość, nagle zaczynają nudzić i nie dają satysfakcji. Unika znajomych, stara się przebywać jak najczęściej w samotności, przestaje interesować się światem zewnętrznym, nie ma na nic ochoty a dzień najchętniej spędzałby w łóżku. Osoby dotknięte depresją różnią się pod względem przejawów tej choroby. Wielość objawów i indywidualne różnice w jej przebiegu mogą odzwierciedlać różnorodność jej nasilenia, ale również wskazywać na istnienie wielu form depresji.

Używane obecnie systemy diagnostyczne definiują pewną liczbę kategorii, obejmujących całą tę różnorodność i stanowiących główne formy zaburzenia, które są podstawą większości badań i klasyfikacji klinicznej. Według wielu badań, przeprowadzonych w licznych krajach świata, wśród cech wspólnych, łączących wszystkie znane formy depresji, najpowszechniejsze to przede wszystkim zanik odczuwania przyjemności oraz utrata zainteresowania sprawami, które dotąd uznawane były przez chorego za ważne. Charakterystyczny też jest absolutny brak nadziei na zmianę istniejącego stanu, co utrudnia często podjęcie decyzji o koniecznym leczeniu. Z pomocą przychodzi wtedy gabinet psychologiczny.
 
 
Tymek
 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 Comments

No Comment.

podobne wpisy

(fem)zdrowie odżywianie

MRP, czyli o posiłkach w proszku i jedzeniu przyszłości…

MRP Meal Replacement Powders to odżywcze, wieloskładnikowe, zbilansowane produkty spożywcze w postaci proszku lub formie stałej jako batonik. Posiłki w proszku są tak skomponowane, że mogą zastąpić pełnowartościowy posiłek. Zawierają wszystkie niezbędne, właściwe dla danego dania witaminy, mikroelementy oraz wszelkie niezbędne substancje odżywcze, jakie ludzki organizm potrzebuje do codziennego funkcjonowania.

Czytaj...
(fem)zdrowie

Otwarcie Laboratorium Centralnego DIAGNOSTYKA

DIAGNOSTYKA to największa, ogólnopolska sieć laboratoriów medycznych. Od ponad 20 lat nieustannie stawia na rozwój oraz najwyższą jakość proponowanych badań i usług. To 180 nowoczesnych laboratoriów, 7000 wykwalifikowanych pracowników i 1000 punktów pobrań dedykowanych bezpośredniej obsłudze pacjentów. Czy wiesz, że tylko w ubiegłym roku w laboratoriach DIAGNOSTYKA wykonano łącznie ponad 120 milionów badań?

Czytaj...
(fem)zdrowie

Tarczyca i jod

Spójrzmy na całą listę objawów: przewlekłe zmęczenie, osłabienie, senność, problemy z koncentracją i pamięcią, stany depresyjne, łatwe marznięcie, suchość skóry, łamliwe włosy, nieregularne miesiączkowanie… Czy nie brzmi to znajomo? Przyczyna może być jedna: niedoczynność tarczycy.

Czytaj...