Objawy zaburzeń depresyjnych

 
Chorujący na depresję staje się smutny, nic go nie cieszy, każdy dzień staje się męczarnią. Zajęcia, które do tej pory sprawiały mu radość, nagle zaczynają nudzić i nie dają satysfakcji. Unika znajomych, stara się przebywać jak najczęściej w samotności, przestaje interesować się światem zewnętrznym, nie ma na nic ochoty a dzień najchętniej spędzałby w łóżku. Osoby dotknięte depresją różnią się pod względem przejawów tej choroby. Wielość objawów i indywidualne różnice w jej przebiegu mogą odzwierciedlać różnorodność jej nasilenia, ale również wskazywać na istnienie wielu form depresji.

Używane obecnie systemy diagnostyczne definiują pewną liczbę kategorii, obejmujących całą tę różnorodność i stanowiących główne formy zaburzenia, które są podstawą większości badań i klasyfikacji klinicznej. Według wielu badań, przeprowadzonych w licznych krajach świata, wśród cech wspólnych, łączących wszystkie znane formy depresji, najpowszechniejsze to przede wszystkim zanik odczuwania przyjemności oraz utrata zainteresowania sprawami, które dotąd uznawane były przez chorego za ważne. Charakterystyczny też jest absolutny brak nadziei na zmianę istniejącego stanu, co utrudnia często podjęcie decyzji o koniecznym leczeniu. Z pomocą przychodzi wtedy gabinet psychologiczny.
 
 
Tymek
 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Najpopularniejsze telefony w 2021


0 Comments

No Comment.

podobne wpisy

(fem)zdrowie

JAK PRAWIDŁOWO MYĆ RĘCE?

Badania wskazują, że ponad 90 proc. Polaków myje ręce źle: za rzadko, niedokładnie, za krótko (przeważnie około 5 sekund), bez użycia właściwych środków higienicznych. Tymczasem wystarczy 30 sekund i odrobina skrupulatności, żeby pozbyć się z dłoni bakterii i drobnoustrojów. Tak, to nie mit! 30 sekund może wpłynąć na Twoje zdrowie! Warto wyrobić sobie ten nawyk i przyczynić się do budowy zdrowego społeczeństwa.

Czytaj...
(fem)zdrowie

Czy suplementacja chroni skutecznie przed wirusami? Aktualne informacje

Czy można skutecznie chronić siebie i rodzinę przed Covid-19 i innymi wirusami? Wnioski z badań i obserwacji z całego świata pokazują, że jak najbardziej. A kluczowym elementem jest stan odżywienia naszego organizmu i jego właściwa suplementacja.

Czytaj...
(fem)zdrowie

Czerwona koniczyna – zioło o kobiecym charakterze

Niska, dorastająca do 60 cm roślina wieloletnia wykorzystywana od wieków w medycynie dawnej i ludowej, a także wspóczesnej alternatywnej jako cenne źródło fitozwiązków, witamin i minerałów.

Czytaj...