Odpowiedzialność za sukces

 
Czy zastanawiałeś się jakimi cechami (nie tylko charakteru) wyróżniają się ludzie którzy w swoim życiu osiągnęli sukces? Co trzeba mieć, jakim trzeba być aby stać się człowiekiem sukcesu?

Jeżeli zastanawiałeś się, to powiem Ci, że nie tylko Ty… Powstało już wiele książek, opracowań na temat ludzi sukcesu i ich sposobu na życie. Istnieje nawet nauka która zajmuje się poznawaniem modelu życia ludzi sukcesu, a także nauczaniem tego modelu innych. Mówię oczywiście o NLP którego podstawy stanowi właśnie tzw. modelowanie.

Wszyscy badacze zajmujący się sukcesem wskazują na kilka punktów które sprawiają, że osobę można nazwać człowiekiem sukcesu. Żeby było ciekawiej większość tych elementów jak praktyka wskazuje są to elementy bardzo proste, dostępne każdemu z nas. Różnica jedynie leży w tym, że ludzie sukcesu korzystają z tych drobnych "tricków", a przeciętny zjadacz chleba nie, pomimo, że są mu doskonale znane.
Dlatego przeciętny zjadacz chleba pozostaje przeciętnym zjadaczem, a człowiek sukcesu osiąga sukcesy.
W której grupie ludzi Ty dziś się znajdujesz?

Postaram się w kilku krótkich tekstach opisać najważniejsze cechy charakteryzujące ludzi sukcesu, cechy sprawdzone, bo dzięki nim mnie także udaje się piąć w górę, do celów które sobie kilka lat temu wyznaczyłem.

Jeżeli szukasz tu magicznego przedmiotu, zaklęcia, czy tajemnego przepisu na sukces, to srodze się zawiedziesz. Nie znam takiego!
Ale znam sposób prosty, przyjemny, dostępny i mnie i Tobie. Sposób który prowadzi prosto do celu.

Dziś napiszę o jednej z podstawowych zasad:
BIERZ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA CAŁE SWOJE ŻYCIE!

Jesteś, czytając te słowa w pewnym konkretnym punkcie swojego życia. Czy jesteś z tego dumny, czy też nie, punkt w którym stoisz, jest wynikiem wyborów których dotychczas w swoim życiu dokonywałeś.
Nie jest za to odpowiedzialna mama, tata, ksiądz proboszcz, minister edukacji ani koledzy z podwórka. To jedynie wynik Twoich decyzji.
Znana jest opowieść o dwóch braciach – synach pijaka i recydywisty. Jeden z braci wyrósł na znanego prawnika, szczęśliwego męża i ojca, drugi był takim samym utracjuszem jak ich ojciec – alkoholik i przestępca.
Zadano im obu jedno pytanie: "dlaczego jesteś tym kim jesteś?"
Jakie było zdumienie pytającego, gdy od obu braci usłyszał taką samą odpowiedź!
"A kim mógłbym zostać skoro mój ojciec był taki a nie inny!?"
Jeden dodał: "przecież nie miałem innego przykładu, nie znam innego życia", drugi zaś "za nic nie pozwoliłbym abym stał się taki jak mój ojciec".

No właśnie… "każdy jest kowalem swojego losu"…

Być może czytając powyższe słowa z niepokojem myślisz o tym, że nie jesteś zadowolony z miejsca w życiu w którym aktualnie się znajdujesz…

Mam dla Ciebie dobrą wiadomość! To co się działo dotychczas z Tobą w życiu nie musi wpływać na dalsze Twoje losy!
Wczoraj nie musi równać się dniu jutrzejszemu….
Życie jest trochę jak książka. Książka którą ciągle piszesz. Codziennie wieczorem odwracasz jedną zapisaną kartkę i przygotowujesz następną, jaszcze pustą pod zapisanie w nowym dniu.

Tak lubię wieczorem myśleć, podsumowując dany dzień. Przypominam sobie jakie decyzje podejmowałem, jakie one przyniosły skutki. Wyciągam wnioski, następnie w wyobraźni odwracam tą kartkę. Ta zapisana już jest odwrócona. To się stało. Jest przeszłością. Mogę się cieszyć z tego co było dobre, przeprosić za to co złe i wyciągnąć wnioski.
Przede mną jest nowa czysta karta którą mogę zapisać tak, jak będę chciał bez względu na to co działo się dotychczas.
Znowu startuję z czystym kontem.

Tylko Ty jesteś odpowiedzialny za swoje życie.
Twoja przeszłość nie musi równać się przyszłości. Dziś możesz zacząć od nowa, dziś możesz zacząć budować swoją przyszłość.
Ale nie wróżę Ci powodzenia jeżeli zaczniesz dopiero jutro…
Dlaczego? O tym w następnym artykule o cechach ludzi sukcesu…

Zapraszam Cię do przeczytania kilku książek które były mi pomocne w poukładaniu mojego życia.
 
 
Dariusz Boniukiewicz
 

podobne wpisy

(fem)akademia

Numerologia 6 – mocne i słabe strony osób z taką wibracją

Cyfra 6 jest symbolem człowieka, dla którego ważne jest szczęście najbliższych. Niestety często dobro bliskich przedkłada on ponad swoje własne. Jest znakomitym słuchaczem, który każdemu chętnie służy radą. Czym jeszcze wyróżnia się numerologiczna 6?

Czytaj...
(fem)akademia

Gwiazdy inwestują w rozwój dzieci

Osoby znane ze świata mediów i show biznesu chętnie inwestują w rozwój swoich dzieci. W szczególności, kiedy ich pociechy przygotowują się do najważniejszych dla nich egzaminów, takich jak sprawdzian ośmioklasisty czy matura. Dobra szkoła to jedno, ale równie ważne jest wsparcie dziecka odpowiednimi korepetycjami. 

Czytaj...
(fem)akademia

Gwiazdy dla dzieci jeździły na hulajnogach

W październiku odbył się charytatywny pokaz mody pod hasłem Barwy Jesieni, który ma zapewnić najbardziej potrzebującym maluchom ciepłą odzież na nadchodzące miesiące. Tego dnia gwiazdy licznie przybyły do Grodziska Mazowieckiego, by wesprzeć akcję charytatywną. Jednym ze sponsorów pokazu była marka Motus producent hulajnóg elektrycznych. 

Czytaj...