Parawany projektu Mood Works na aukcję „Spragnieni Piękna”na rzecz Muzeum Narodowego w Warszawie

Parawany

4 marca w Muzeum Narodowym odbył się trzeci już Bal Dobroczynny „Spragnieni Piękna”, organizowany przez Stowarzyszenie „Przyjaciele MNW”. W trakcie poniedziałkowego wieczoru wylicytowano dziesięć parawanów projektu duetu Mood Works: Dorota Kuć i Karina Snuszka.

Bal dobroczynny Spragnieni Piękna - pary tańczące na parkiecie

Tradycyjnie ważnym punktem wieczoru w Muzeum była niezwykle emocjonująca aukcja, na której licytowano cenne przedmioty. Wśród nich znalazły się parawany autorstwa Mood Works. W rękach dziesięciu zaproszonych do projektu artystów stały się unikatowymi dziełami sztuki. Uczestnicy balu licytować mogli m.in. parawan malowany przez autora muralu na fasadzie Muzeum nad Wisłą Sławomira Pawszaka, „fotograficzny” parawan zdobywcy Złotego Lwa weneckiego Biennale Architektury Nicolasa Grospierre’a czy liryczny, rysunkowy parawan Arobala.

Kolorowe, designerskie parawany projektu duetu Mood Works: Dorota Kuć i Karina Snuszka.

– Parawany pojawiają się w różnych, nawet bardzo odległych kulturach. Zafascynowała nas rola jaką pełnią w kulturze chińskiej i japońskiej. Służą do szybkiego przearanżowania przestrzeni i zmiany jej funkcji. A jednocześnie w minimalistycznym wnętrzu, pozbawionym sztuki, pełnią ważną rolę dekoracyjną. Parawany tradycyjnie zdobione były ręcznie przez anonimowych twórców. To nakierowało nas na pomysł, aby oddać je w ręce uznanych artystów. Wówczas sztuka, która wypełnia ramy, przest być anonimowa. Dzięki temu parawany stały się obiektami na pograniczu dzieła sztuki i przedmiotu użytkowego – podkreślają Dorota Kuć i KarinaSnuszka z Mood Works.

Kolorowe, designerskie parawany projektu duetu Mood Works: Dorota Kuć i Karina Snuszka.

Dochód z tegorocznej edycji projektu „Spragnieni Piękna. Kolor” oraz składek członkowskich „Przyjaciół MNW” w wysokości ponad 300 000 zł przekazany został na rzecz Muzeum Narodowego w Warszawie. Zamierzeniem tegorocznego projektu było zbieranie funduszy na zakup dzieł sztuki, w tym wykup cennych depozytów. 

www.moodworks.pl

https://przyjacielemnw.pl/spragnieni-piekna/

Lista zaproszonych do współpracy artystów:

  1. Bartek Arobal
  2. Bownik
  3. Agnieszka Brzeżańska
  4. Jarosław Fliciński
  5. Nicolas Grospierre
  6. Grupa LUXUS
  7. Sławek Pawszak
  8. Jadwiga Sawicka
  9. Radek Szlaga
  10. Włodzimierz Zakrzewski

Bal dobroczynny w Muzeum Narodowym

Mood Works – Dorota Kuć & Karina Snuszka

Renomowane warszawskie studio projektowania wnętrz specjalizujące się w projektach dla najbardziej wymagających klientów prywatnych i komercyjnych. W portfolio duetu Snuszka & Kuć znajdują się liczne realizacje wielokrotnie nagradzanych i publikowanych na łamach prasy rezydencji i apartamentów w najbardziej prestiżowych lokalizacjach w Polsce i zagranicą. Projekty butików wiodących polskich projektantów mody, a także biura największych polskich i międzynarodowych korporacji. Projekty Mood Works wyróżnia bezkompromisowe podejście do jakości i piękna, autorska paleta kolorystyczna oraz rzadka umiejętność wplatania oryginalnej sztuki w tkankę każdego projektu. www.moodworks.pl 

podobne wpisy

Realizacja Beata Kołodziejczyk Aranżacja salonu projektowanie wnetrz
dom i ogród

Projektowanie wnętrz dla każdego – jak zacząć? Kompendium wiedzy z aranżacji wnętrz

Kiedy zaczynamy swoją przygodę z projektowaniem wnętrz, warto znać kilka podstawowych zasad, które pomogą nam stworzyć funkcjonalne i estetycznie atrakcyjne przestrzenie. Poniżej znajdziesz szczegółowy przewodnik, który pomoże Ci zrozumieć, jak skutecznie aranżować wnętrza, niezależnie od wielkości pomieszczenia czy stylu, który preferujesz. Projektowanie wnętrz jest dla każdego!

Czytaj...
dom i ogród

Jakie legowisko dla kota wybrać? 

Na rynku jest obecnie tak wiele różnych rodzajów legowisk dla kotów, że trudno jest określić, które z nich jest odpowiednie dla Twojego kociego przyjaciela. Jednak przy odrobinie badań możesz znaleźć idealne legowisko dla kota, dostosowane do jego indywidualnych potrzeb.

Czytaj...
(fem)ciekawostki

15-minutowe miasto, czyli luksus bliskości i dostępności

Jeszcze niedawno wizja miast przyszłości skupiała się wokół latających samochodów, przestrzeni wypełnionych sztuczną inteligencją, gdzie ruchome chodniki dowożą ludzi do pracy. Tymczasem rozwój miast w trzecim dziesięcioleciu XXI wieku idzie w całkiem przeciwną stronę. Wracamy do kameralnych społeczności lokalnych, idei slow life i zielonych przestrzeni, gdzie najważniejsze potrzeby życia codziennego można załatwić w ciągu 15-minutowego […]

Czytaj...