Parę słów o miodzie

 
Stosowanie miodu na naszej skórze:

  • poprawia jej  wygląd i kondycje
  • łagodzi dolegliwości bólowe stawów
  • działa odżywczo i rozlużniająco na mięśnie 
  • nawilża i regeneruje nasze dłonie

Miodem możemy również smarować nasze stopy, dłonie, twarz.
Kobiety mające problemy z cellulitem powinny także sięgać po miód. Tak często skarżymy się na nasz wygląd, denerwujemy się, że nasza skóra jest sucha, szara i już kolejny krem okazał się tylko przereklamowanym produktem. Bardzo gorąco zachęcam wszystkie panie w każdym wieku do spróbowania ”słodkiego leku” jakim jest miód . 
 
A oto kilka sposobów stosowania miodu:
 
W czasie np. oglądanie telewizji smarujemy nasze dłonie miodem ( łyżeczkę miodu rozcieramy energicznie w dłoniach a następnie rozsmarowujemy jak krem) trzymamy od 5 do 15 min. a następnie spłukujemy, stosujemy kurację w zależności od potrzeb, ale max. 10 dni pod rząd.
To samo możemy robić z naszymi stopami, omijając okolice kostek no i oczywiście twarz również możemy odżywiać miodem.

Chciałabym zwrócić uwagę na to gdzie i jaki miód kupujemy. Często zdarza się że miód jest zanieczyszczony i uczula. Ja osobiście kupuje w zielarni i polecam bardzo miód lipowy do smarowania i odżywiania naszej skóry.

Autorka Danuta Stępniak jest dyplomowanym masażystą z wieloletnią praktyką. Swoją wiedzę zdobyła na kursach: masażu w Biostudio i u Wielkiego Mistrza Bioenergii- Kręgarza Ryszarda Friedensberga, Terapii Punktów Życia w Instytucie Wiedzy Waleologicznej i niekonwencjonalnych metod leczenia. Do swoich klientów dociera by pomóc w przezwyciężaniu problemów zdrowotnych lub pokazać właściwy sposób relaksacji poprzez masaż. Założyła „Pasję Zdrowie” www.pasjazdrowie.com gdyż jej praca jest jej ogromną pasją.
Kontakt: 698 647 438 (Poznań i okolice), e-mail: dankastep@yahoo.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 Comments

No Comment.

podobne wpisy

zabiegi

Obrzęk limfatyczny czy lipodemia?

Obrzęk limfatyczny to nagromadzenie płynu, zwanego limfą, w tkankach pod skórą, gdy coś blokuje jej normalny przepływ. Powoduje obrzęki i duży dyskomfort. Często występuje w rękach lub nogach, ale może również dotyczyć twarzy, szyi, pleców, brzucha i narządów płciowych. Pamiętaj, by nie lekceważyć objawów i umówić się do specjalisty. Objawy lipoedemy Obrzęk limfatyczny powoduje obrzęk, […]

Czytaj...
(fem)uroda

Ochrona przeciwsłoneczna przez cały rok z… ORIENTANĄ!

Czy wiesz, że filtr przeciwsłoneczny to twój #musthave w kosmetyczce przez cały rok? Nie tylko wiosną, czy latem, kiedy promienie słoneczne padają bezpośrednio na naszą twarz. Pamiętaj, że promieniowanie UVA dociera do naszej skóry przez cały rok, nawet w chłodniejszych miesiącach. Jest odpowiedzialne za fotostarzenie, uszkadza kolagen i elastynę oraz wyzwala większą ilość wolnych rodników. Przyczynia […]

Czytaj...
(fem)uroda

WAKACYJNY EFEKT GLOW

To właśnie latem, staramy się jak najlepiej dbać o swoją skórę, co często wiąże się z odkrywaniem części ciała, które jesienią i zimą przykrywamy ciepłymi swetrami. Opalamy się na plaży, odsłaniamy ramiona, nogi, cieszymy się wakacyjnymi temperaturami. Na pierwszym miejscu stawiamy pielęgnację połączoną z… Efektem GLOW!

Czytaj...