Peeling – dlaczego jest tak istotny

Jej koloryt zostaje odświeżony , a ona sama staje się bardziej jedwabista i delikatna.
 
Gama peelingów jest bardzo różnorodna. Zdaniem profesjonalistów do twarzy i szyi bezpieczniejsze są peelingi enzymatyczne. W swej recepturze zawierają aktywne enzymy, niezwykle cenny składnik – papainę.
Do niektórych peelingów, szczególnie tych przeznaczonych dla cer tłustych, dodawania jest biała glinka mająca właściwości oczyszczające, ściągające.
 
Peeling powinien obejmować nie tylko twarz, szyję, dekolt lecz również dłonie.
Inne  są peelingi do ciała, które muszą usunąć szorstki i często dość gruby naskórek, intensywnie nagromadzony szczególnie na udach, zewnętrznych krawędziach ramion, wygładzić skórę, przywrócić jej jedwabistość i rozświetlający koloryt .
 
Stosowanie peelingu raz w tygodniu wystarczy dla twarzy i szyi. Ciało jednak wymaga przeciętnie dwóch,  trzech peelingów w tygodniu. Po osiągnięciu  idealnie gładkiej skóry liczbę zabiegów w tygodniu można zmniejszyć do jednego.
 
W każdej pielęgnacji, czy to twarzy, czy ciała, idealny skutek osiąga się przez systematyczność.
Pamiętajmy, że niepielęgnowana skóra  traci swoją urodę.

STUDIO FRYZUR I URODY  -allure-
ul. Bułgarska  72
60-321  Poznań
tel. (061 ) 8 615-015
Serdecznie  zapraszamy oferując odrobinę relaksu! 
– strzyżenie, modelowanie, koki, upięcia,
– farbowanie, trwała
– przedłużanie i zagęszczanie włosów
– kompleksowa pielęgnacja twarzy i ciała,
– zabieg winny i czekoladowy
– makijaż trwały
– trwała depilacja laserem

podobne wpisy

zabiegi

Jak nakładać puder do twarzy i jakie są jego rodzaje?

Puder do twarzy jest kosmetykiem służącym do matowania skóry, nadawania jej jednolitego kolorytu oraz utrwalenia makijażu. Istnieją różne rodzaje pudrów, które mogą być stosowane w zależności od preferencji i potrzeb. Jednym z najpopularniejszych rodzajów pudrów jest puder do twarzy, który jest dostępny zarówno w formie sypkiej, jak i prasowanej. Puder transparentny Puder transparentny jest idealny […]

Czytaj...
(fem)uroda

Ochrona przeciwsłoneczna przez cały rok z… ORIENTANĄ!

Czy wiesz, że filtr przeciwsłoneczny to twój #musthave w kosmetyczce przez cały rok? Nie tylko wiosną, czy latem, kiedy promienie słoneczne padają bezpośrednio na naszą twarz. Pamiętaj, że promieniowanie UVA dociera do naszej skóry przez cały rok, nawet w chłodniejszych miesiącach. Jest odpowiedzialne za fotostarzenie, uszkadza kolagen i elastynę oraz wyzwala większą ilość wolnych rodników. Przyczynia […]

Czytaj...
(fem)uroda

 WAKACYJNY EFEKT GLOW

To właśnie latem, staramy się jak najlepiej dbać o swoją skórę, co często wiąże się z odkrywaniem części ciała, które jesienią i zimą przykrywamy ciepłymi swetrami. Opalamy się na plaży, odsłaniamy ramiona, nogi, cieszymy się wakacyjnymi temperaturami. Na pierwszym miejscu stawiamy pielęgnację połączoną z… Efektem GLOW! 

Czytaj...