Poradnik jesieniary, czyli jak zadbać o swoje samopoczucie i zmobilizować się do pracy jesienią

Deszcz, chłód, a przy tym mnóstwo pracy i nauki – po pełnym wakacyjnych uroków lecie jesień potrafi przytłoczyć nas codziennymi zadaniami, które wydają się niemożliwe do wykonania. Istnieje jednak wiele sprawdzonych sposobów na zadbanie o siebie w tym okresie, a nawet sprawienie, że ta pora roku stanie się naszą ulubioną! Oto one.

Zmień nastawienie

Jeśli codziennie zaczynasz dzień od stwierdzenia, że przez pogodę za oknem NA PEWNO nic ci się dzisiaj nie uda zrobić, to po prostu tak będzie. Tak, przestawienie się z aury letniej na jesienno-zimową może być trudne, ale nie poddawaj się meteopatii. Zamiast ubolewać nad pogodą, ubierz się na cebulkę, wyjdź na spacer i doceń przepiękne kolory jesieni. A jeśli naprawdę leje, nie szczędź sobie małych przyjemności w domu. Kubek rozgrzewającej herbaty, parę kostek czekolady i świeczka o energetyzującym zapachu uprzyjemnią ci pracę czy naukę.

Musująca energia

Jesienna pora często wiąże się z koniecznością nadrabiania obowiązków po urlopie czy sesją poprawkową na studiach. Co zrobić, aby utrzymać koncentrację, kiedy wciąż czujemy się zmęczeni i chcemy tylko zakopać się pod kocem? W takiej sytuacji warto sięgnąć po dodatkową dawkę energii w postaci tabletek musujących Plusssz Active 100% Energy Complex, zawierających ekstrakty roślinne pochodzenia naturalnego bez dodatku cukru. Jest to suplement diety skierowany do osób, które chcą wspomóc swoją pamięć i koncentrację przed ważnymi wydarzeniami w życiu. Jego skład jest oparty na adaptogenach, czyli ekstraktach roślinnych z guarany, bakopy i yerba mate. Poza ekstraktami z roślin suplement diety PLUSSSZ ACTIVE 100% ENERGY COMPLEX zawiera kofeinę – która pomaga poprawić koncentrację, a także magnez pomagający w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego i mięśni, oraz kompleks witamin. Wystarczy rozpuścić tabletkę w 200 ml wody, aby poczuć 100% naładowanych baterii!

Higiena pracy

Istnieje parę prostych sposobów, które skutecznie pomogą ci zwiększyć koncentrację przy pracy. Kiedy za oknem jest coraz zimniej, kusi nas, aby w środku stworzyć atmosferę beztlenową. Otwórz okno, chociaż na moment, i wpuść orzeźwiający i pobudzający strumień powietrza. Po drugie, nie zapominaj o odpowiedniej diecie, która zapewni ci wszystkie składniki odżywcze. Pizza czy paczka ciastek poprawiają nastrój na chwilę, ale nie gwarantują utrzymania koncentracji. Po trzecie, przy komputerze postaw kubek z ulubioną herbatą albo energetyzującym suplementem diety, który pomoże ci pokonać zmęczenie. I wreszcie – co dwie godziny poświęć parę minut na rozciąganie pleców, sesję brzuszków czy oddechowe ćwiczenia relaksacyjne. Twoja wydajność wzrośnie! 

Aby nie zapaść w sen zimowy…

…trzeba spać. Stwierdzenie to może wydawać się paradoksalne, ale rzeczywiście, aby zyskać energię na cały pełen obowiązków dzień, musimy zadbać o odpowiednią ilość snu. Niedosypianie sprawia, że czujemy się przewlekle zmęczeni, rozdrażnieni, i wpływa na osłabienie koncentracji. Aby organizm funkcjonował prawidłowo, zapewnij sobie co najmniej 7 i pół godziny zdrowego snu. Zarywanie nocy może pozwoli ci skończyć projekt, ale na dłuższą metę odbije się na innych obowiązkach i twoim nastroju. 

Po pracy

Każda jesieniara (i jesieniarz) wie, że kluczem do pokonania chandry są drobne przyjemności. Kiedy już wrócisz do domu po długim dniu pracy albo wyłączysz komputer w domowym biurze, zastanów się, co dzisiaj sprawi, że poczujesz się dobrze. Czy to będzie spacer i szuranie stopami w opadających liściach, gorąca kąpiel z dodatkiem pachnącego olejku eterycznego, rozmowa z przyjacielem czy pieczenie ciasta do serialu na Netfliksie – wszystkie chwyty są dozwolone! Spraw, że jesień stanie się wyjątkową porą roku, w której poświęcasz sobie czas i spełniasz swoje potrzeby.  

PLUSSSZ ACTIVE 100% ENERGY COMPLEX – suplement diety w postaci tabletek musujących, bez dodatku cukru, z sokiem owocowym w proszku. Plusssz Active 100% Energy Complex zawiera składniki pochodzenia naturalnego: guaranę, bakopę, yerba mate, a także kofeinę, magnez oraz kompleks witamin. Produkt polecany osobom odczuwającym zmęczenie i znużenie oraz w chwilach zwiększonego wysiłku fizycznego i umysłowego. 

Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zrównoważona dieta i zdrowy tryb życia są istotne dla zachowania zdrowia.

Opakowanie: 20 tabletek
Cena: ok. 15 zł

podobne wpisy

(fem)zdrowie

Active Mind Complex  – nowość od Herbalife wspierająca pracę mózgu

Blisko 3/4 Polaków przyznaje się do problemów z koncentracją i zapamiętywaniem informacji. Sprawności umysłowej nie pomaga codzienny stres, przemęczenie, nadmiar obowiązków. Co więcej, problem ten dotyka wszystkie grupy wiekowe. Odpowiednia dieta, suplementacja i ruch mogą wspomóc pracę mózgu i poprawić nasze codzienne funkcjonowanie.

Czytaj...
(fem)zdrowie odżywianie

MRP, czyli o posiłkach w proszku i jedzeniu przyszłości…

MRP  Meal Replacement Powders to odżywcze, wieloskładnikowe, zbilansowane produkty spożywcze w postaci proszku lub formie stałej jako batonik. Posiłki w proszku są tak skomponowane, że mogą zastąpić pełnowartościowy posiłek. Zawierają wszystkie niezbędne, właściwe dla danego dania witaminy, mikroelementy oraz wszelkie niezbędne substancje odżywcze, jakie ludzki organizm potrzebuje do codziennego funkcjonowania. 

Czytaj...
(fem)zdrowie

Otwarcie Laboratorium Centralnego DIAGNOSTYKA

DIAGNOSTYKA to największa, ogólnopolska sieć laboratoriów medycznych. Od ponad 20 lat nieustannie stawia na rozwój oraz najwyższą jakość proponowanych badań i usług.  To 180 nowoczesnych laboratoriów, 7000 wykwalifikowanych pracowników i 1000 punktów pobrań dedykowanych bezpośredniej obsłudze pacjentów. Czy wiesz, że tylko w ubiegłym roku w laboratoriach DIAGNOSTYKA wykonano łącznie ponad 120 milionów badań?

Czytaj...