Prezentacja maturalna i bibliografia

Co z tego, że my wytłumaczymy zainteresowanym jak to zrobić prawidłowo, według obowiązującej normy, skoro nauczyciele w szkole mają inne zdanie i inne wymagania.
 
Efekt jest taki, że uczniowie dostosowując się do wymagań szkolnych uczą się, że "białe jest czarne a czarne jest białe". Jak w takiej sytuacji ma się zachować bibliotekarz.
 
Mówimy zwykle jak prawidłowo wygląda bibliografia załącznikowa i opis bibliograficzny i patrzymy jak uczeń robi to nieprawidłowo, ale według swojego niedouczonego nauczyciela.
 
Czy tak trudno znaleźć aktualną normę i przestać wprowadzać uczniów w błąd? Wystarczy zajrzeć do najbliższej biblioteki i zapytać. To podstawowa umiejętność bibliotekarza i każdy powinien umieć to zrobić, nawet jak się go obudzi w środku nocy.
Uważam, że każdy nauczyciel też powinien taką umiejętność posiadać.
 
Proponuję przemyśleć sprawę. Co pomyśli o nauczycielu uczeń, który jest na tyle dociekliwy i obowiązkowy, że dowie się gdzie trzeba prawdy, a potem słucha w szkole nauczyciela, który robi z siebie eksperta w dziedzinie, na której się nie zna. Po prostu kompromitacja…
 
Na moim blogu są wzory, warto zajrzeć.
 

http://biblioteka-przewodnik.blog.onet.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Najpopularniejsze telefony w 2021

0 Comments

No Comment.

podobne wpisy

(fem)ciekawostki

Jak zamówić kuriera DPD?

  Zamawianie kuriera to przydatne usługi, jakie dadzą nam komfort. Korzystanie z przesyłek i zakupów online w dzisiejszych czasach jest niezwykle popularne, dlatego coraz chętniej sięgamy po usługi kurierskie. Na uwagę zasługuje kurier DPD, jakiego łatwo zamówimy do domu.Czym cechuje się taka usługa? Jakie zalety ma DPD zamówienie kuriera? Kiedy skorzystać z takiej opcji?

  Czytaj...
  (fem)ciekawostki

  Jak wykorzystać syrop klonowy w kuchni?

   Jedyny w swoim rodzaju smak. Taki jest właśnie syrop klonowy. Jego smaku nie da się pomylić z żadnym innym. Oprócz walorów kulinarnych jest on również zdrowy, ponieważ dostarcza organizmowi wiele witamin i minerałów. Tak więc, można połączyć przyjemne z pożytecznym. Najbardziej popularny jest na nowym kontynencie, w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. A wywodzi się jeszcze […]

   Czytaj...
   warto wiedzieć

   DOBROCZYNNY KALENDARZ ADWENTOWY TO WYJĄTKOWY PREZENT DLA KAŻDEGO

    Orientana we współpracy z Fundacją ADRA stworzyła unikalny Kalendarz Adwentowy. Dochód z jego sprzedaży będzie w całości przekazany Fundacji, która wspiera żyjące w ubóstwie i głodzie dzieci w Bangladeszu. W okienkach oznakowanych od 1 do 24 grudnia znajdziesz szczegółowe informacje o dzieciach, którym pomagasz! Do tego mamy dla Ciebie specjalną niespodziankę na każdy dzień. Chcemy, […]

    Czytaj...