Przepis na torcik orzechowo-bezowy (czyli jak zrealizować marzenia)

Co Panią skłoniło, skąd pomysł i potrzeba napisania takiej książki?
 
Potrzeba serca, a pomysł przyniosło życie. Od lat interesuję się tematem motywacji i zajmuję doradztwem duchowym. Stawiam karty tarota, szukając razem z Klientkami odpowiedzi na ważne pytania, bardzo często dotyczące realizacji marzeń i to we wszystkich dziedzinach życia: miłości, pracy, finansach i zdrowia. Jak sprawić, żeby kobiety nabrały apetytu na życie? Jak sprowokować je do zamiany marzeń w konkretne cele, a później zmotywować do ich realizacji? Na te pytania odpowiedzią jest pierwszy z serii poradnik dla Torcikowych Mistrzyń.
 
Skąd czerpała Pani inspirację?
 
I znowu serce, i znowu życie; problemy, jakim muszą stawić czoła kobiety i z jakimi musiałam zmierzyć się sama. Zawsze staram się mówić i pisać o tym, z czym bezpośrednio miałam styczność, co znam i w pewien sposób rozumiem. Panie często wiedzą, czego dla siebie chcą, trudniej jednak zrobić pierwszy krok, zachować upór i konsekwencję działania. Ile razy spisywałam postanowienia noworoczne (śmiech).
 
Do kogo książka jest skierowana?

 
Jak sam podtytuł wskazuje: "Książka wyłącznie dla kobiet oraz mężczyzn, którzy potrafią gotować". Założyłam, że ten poradnik będzie od kobiety dla kobiety. Od przyjaciółki dla przyjaciółki. "Przepis na torcik orzechowo-bezowy" kieruję do wszystkich Pań, które chcą się realizować, bez względu na wiek i status społeczny. Ja i kobiety, które przeczytają książkę, będziemy połączone niewidzialną nicią i zrobimy małą rewolucję (śmiech). 
 
"Mężczyźni, którzy potrafią gotować" – jaki "typ" mężczyzn ma Panina myśli?
 
Podobno mężczyźni gotują lepiej od kobiet, ja twierdzę, że po prostu mają więcej czasu. Podtytuł jest przewrotny, tak samo, jak hasło, które towarzyszy książce, a brzmi ono: dla kobiet z apetytem… Jeżeli mężczyzna odważy się sięgnąć w księgarni po różową i słodką
książkę tylko dla kobiet, uczyni pierwszy mentalny krok, by zrealizować swoje marzenia.
 
Dlaczego tytuł "Przepis na torcik orzechowo-bezowy (czyli jak zrealizować marzenia)"?
 
Tę odpowiedź czytelniczki odnajdą w książce…
 
Co powstało wcześniej – tytuł czy treść?
 
Treść, oczywiście. Książka powstawała przez rok, zmieniała się wraz ze mną. Tytuł pojawił się nagle, można powiedzieć, przez przypadek, chociaż ja twierdzę, że przypadków nie ma.  Wszystko jest tak, jak miało być.
 
Na ile ważne w książce są odniesienia do przepisów kulinarnych? 
 
To podstawa mojego pomysłu. Uwielbiam piec, z rozkoszą oglądam wszystkie programy kulinarne. Przeczytałam w swoim życiu wiele książek, także tych – dotyczących motywacji, osiągania sukcesu. Większość z nich była sucha, jak kromka chleba sprzed kilku dni. Brakowało im uroku i pasji. Postanowiłam to zmienić, a ponieważ kuchnia jest magicznym
miejscem, chciałam właśnie tam zaprosić panie z apetytem. Gdyby Pani przyszła do mnie w odwiedziny, z pewnością poczęstowałabym Panią kawą i ciastkiem w  kuchni właśnie.  Te panie, które kupią książkę, znajdą w niej także prawdziwe przepisy, które pochodzą z tajemnego zeszytu mojej Mamy i będą mogły spróbować pyszności, jeśli tylko zdecydują się na ich upieczenie.
 
Jaką reakcję chciałaby Pani wywołać wśród swoich Czytelników?
 
Reakcja – to działanie lub zajęcie jakiegoś stanowiska, jako odpowiedź na coś. I właśnie na odpowiedzi czekam. Pragnę, by kobiety "nabierały apetytu" i "jadły to, na co maja ochotę". Do książki dołączony jest segregator z gotowymi formularzami, które usprawnią i ułatwią Czytelniczkom przystąpienie do działania od razu. Utworzyliśmy także strony oficjalne i stronę na fb, które pozwolą Torcikowym Mistrzyniom wymieniać się doświadczeniami, komentować, dyskutować. To pierwsza książka z serii; chciałabym, żeby w tworzeniu kolejnych panie brały czynny udział. Jaki? Wszystkie informacje będą umieszczane na tych stronach. Wystarczy na nie wejść.
 
Czym dla Pani jest szczęście?
 
To osobiste pytanie i odpowiedź na nie mogłaby zająć kolejne milion stron.
 
Czy istnieje uniwersalna recepta – jak być szczęśliwym?
 
Nie istnieje uniwersalny lek na wszystkie choroby. Jest tyle recept, ilu pacjentów (śmiech).
 
Czy planuje Pani wydać kolejną część? Co w niej będzie?
 
Tak, jak wspominałam wcześniej: Torcikowej Mistrzyni przygód ciąg dalszy. Tym razem zajmiemy się sprawami materialnymi, tworzeniem sukcesu i obfitości.
 
Jakimi słowami zachęciłaby Pani Czytelników do przeczytania tej książki?
 
Zachęcanie nie brzmi dobrze. Jestem od tego daleka. Książka trafi do tych Pań, dla których została napisana. Jak powiedział Pan Murphy: "Wszystko, czego szukasz, szuka także Ciebie".
 
Jakiej rady udzieli Pani swoim Czytelnikom, która pomoże im w zrealizowaniu marzeń?
 
Nie ma rady, trzeba przeczytać "Przepis na torcik orzechowo-bezowy" i przystąpić do pieczenia (śmiech).
 
Gdzie (i kiedy będzie) można nabyć "Przepis na torcik orzechowo-bezowy"?

Książkę już można nabyć na naszej stronie internetowej: orzechowo-bezowy.pl.
Listę księgarń stacjonarnych i wirtualnych, które w swojej ofercie posiadają nasz zestaw, będzie można znaleźć także na tej stronie, w dziale: gdzie kupić. Mam nadzieje, że już w niedługim czasie trafimy do wszystkich dobrych księgarń w Polsce.
 
FRAGMENTY KSIĄŻKI

Autorka o książce – fragment wstępu

„Od dłuższego czasu nosiłam się z zamiarem napisaniem książki o wyznaczaniu celów, realizacji planów i osiąganiu tego, co sobie postanowimy. Miałam wizję poradnika skierowanego przede wszystkim do kobiet, napisanego przystępnie, lekko i przejrzyście. Chciałam przekazać najistotniejsze informacje i zachęcić panie do działania.(…)

Podręcznik, który trzymasz w ręce, ma zachęcić Cię do stworzenia i prowadzenia Twojej Książki Kucharskiej. Z jego pomocą zostaniesz Mistrzynią Cukiernictwa i dojdziesz do wprawy w opracowywaniu receptur. Dobrze napisany przepis – to połowa sukcesu, przekonasz się o tym niebawem.
 
Znajdziesz tutaj także gotowe przepisy na rytuały magiczne, pożyteczne rady dotyczące afirmacji i wizualizacji, zbiór inspirujących cytatów. Nie zabraknie receptur na prawdziwe pyszne ciasta mojej Mamy, które powinnaś (dla dobra Twoich kubeczków smakowych) wypróbować.

Będzie też kilka opowiastek bez morału.
 
Druga część zawiera gotowe formularze, które ułatwią Ci sporządzanie przepisów. Reszta…, niech pozostanie niespodzianką.”

Konserwacja formy
 
 „Czym jest afirmacja?
Słowo afirmować oznacza wyrażać zgodę.
Zgadzasz się, by w Twoim życiu zagościł dostatek, zdrowie, szczęście i spełnienie. (…)
 
Za każdym razem, gdy wyrażasz zgodę na pozytywne doświadczenia, powlekasz foremki magiczną substancją, która zabezpiecza je przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Stają się odporne na rdzę zwątpienia, lęku i braku pewności siebie. Lepiej przeciwdziałać uszkodzeniom, niż później spędzać długie godziny na szorowaniu, reperowaniu lub szukaniu nowych form(…).”
 
Sposób pieczenia – Wehikuł Czasu
 
„Co zrobić, jeśli chodzi Ci po głowie pomysł na wspaniałe ciasto, zrobiłaś już świetny opis i nie możesz poradzić sobie z określeniem poszczególnych etapów pieczenia? Możesz zastosować metodę Wehikułu Czasu. Jak ona działa?
 
Wyobraź sobie, że Twoim celem jest przygotowanie lodów z sosem, wafelkiem i owocami. (…)
Jest już wieczór siedzisz wygodnie w fotelu, trzymasz pucharek z lodami w ręce i zaczynasz je jeść.
Jak to się stało, że masz pyszne naczynie z lodami w dłoniach?(…).”

Spis treści

    * Przedmowa
    * Zamiast wstępu
    * Prawa i zasady panujące w Kuchni
    * Z dżinsowego zeszytu:  przepis mojej Mamy na karpatkę
    * Dobrze wyposażona Kuchnia
    * Forma
    * Termometr do piekarnika
    * Cedzak
    * Szkodniki w Kuchni
    * Sukces w branży cukierniczej
    * Niezbędne cechy
    * Z dżinsowego zeszytu:  przepis mojej Mamy na stefankę
    * Podstawy pieczenia
    * Przygotowanie formy
    * Konserwacja formy
    * Konserwacja przez afirmację
    * Przykłady afirmacji
    * Z dżinsowego zeszytu:  przepis mojej Mamy na szarlotkę
    * Problem czy błogosławieństwo?
    * Sprzątanie Kuchni
    * Z dżinsowego zeszytu :  przepis mojej Mamy na sernik
    * Przepis
    * Jak stworzyć dobry przepis ?
    * Nazwa ciasta
    * Kategoria
    * Czas podania
    * Czas przyrządzenia
    * Opis ciasta
    * Wykaz składników
    * Etapy przyrządzania
    * Podział na etapy
    * Z dżinsowego zeszytu:  przepis mojej Mamy na  szarlotkę na kruchym cieście
    * Sposób pieczenia – Wehikuł Czasu
    * Koniec czy początek?
    * Podziękowania
    * Zapowiedź i kontakt
 

podobne wpisy

(fem)akademia

Numerologia 6 – mocne i słabe strony osób z taką wibracją

Cyfra 6 jest symbolem człowieka, dla którego ważne jest szczęście najbliższych. Niestety często dobro bliskich przedkłada on ponad swoje własne. Jest znakomitym słuchaczem, który każdemu chętnie służy radą. Czym jeszcze wyróżnia się numerologiczna 6?

Czytaj...
(fem)akademia

Gwiazdy inwestują w rozwój dzieci

Osoby znane ze świata mediów i show biznesu chętnie inwestują w rozwój swoich dzieci. W szczególności, kiedy ich pociechy przygotowują się do najważniejszych dla nich egzaminów, takich jak sprawdzian ośmioklasisty czy matura. Dobra szkoła to jedno, ale równie ważne jest wsparcie dziecka odpowiednimi korepetycjami. 

Czytaj...
(fem)akademia

Gwiazdy dla dzieci jeździły na hulajnogach

W październiku odbył się charytatywny pokaz mody pod hasłem Barwy Jesieni, który ma zapewnić najbardziej potrzebującym maluchom ciepłą odzież na nadchodzące miesiące. Tego dnia gwiazdy licznie przybyły do Grodziska Mazowieckiego, by wesprzeć akcję charytatywną. Jednym ze sponsorów pokazu była marka Motus producent hulajnóg elektrycznych. 

Czytaj...