Przepustka do życia za 40 groszy

Teraz wspólnie z UNICEF Polska rozpoczyna ogólnopolską kampanię na rzecz ratowania życia dzieci w najbiedniejszym kraju na świecie.

W dniu 11 maja 2006 r. w Warszawie UNICEF, na konferencji prasowej z udziałem Pani Ambasador Dobrej Woli, Małgorzaty Foremniak, rozpoczyna ogólnopolską kampanię „Przepustka do życia”. Jej celem jest zebranie funduszy na zakup szczepionek przeciwko odrze dla ponad 200 tysięcy dzieci w Sierra Leone. W kampanię zaangażowały się liczne media ogólnopolskie: telewizja, prasa, radio, internet. 21. maja o godzinie 10:05 w TVP2 zostanie wyemitowany film dokumentalny z podróży Małgorzaty Foremniak do Sierra Leone.

Przygotowywana jest również specjalna akcja edukacyjna dla szkół i wyższych uczelni. Przybliży ona dzieciom i młodzieży problemy, z jakimi muszą się zmagać ich rówieśnicy na innym kontynencie. Młodzi ludzie będą mieli możliwość aktywnego włączenia się w kampanię pomocy dzieciom w Sierra Leone.

Sierra Leone to kraj o najwyższej na świecie śmiertelności dzieci, co trzecie nie dożywa piątych urodzin. „Najtragiczniejsze jest to, że dzieci umierają tam z powodu błahych chorób, na które od dawna znamy lekarstwa” – mówi Małgorzata Foremniak. „Nawet zwykła odra jest dla nich śmiertelna. Życie tysięcy najmłodszych uratowałaby kosztująca 40 groszy szczepionka.”

Sierra Leone było jednym z lepiej rozwijających się krajów Afryki Zachodniej. Kopalnie diamentów, złoża rutylu, dobre gleby stanowiły znaczny potencjał tego państwa. Niestety, wyniszczająca, ponad 10-letnia wojna domowa, doprowadziła Sierra Leone do skrajnej ruiny.

UNICEF jest jedyną organizacją, która finansuje i dostarcza szczepionki dla dzieci w Sierra Leone.

Kampania rozpoczyna się dzisiaj. Apelujemy do wszystkich mediów o przyłączenie się do akcji i publikację numeru SMS lub numeru konta. SMS o treści UNICEF na numer 7245 w sieciach: Era, Heyah, Plus, Sami Swoi i Orange. Numer konta: 27 1020 1013 0000 0302 0134 1940.

Wsparcie kampanii potwierdziły już: Telewizja Polska, Cyfra+, VH1, radio TOK. FM, Polityka, Gazeta Wyborcza, Rzeczpospolita, Viva!, Przyjaciółka, Tele Świat, To i Owo, Kurier Szczeciński, Kurier Lubelski, oraz portale Onet.pl, Grono.net i Allegro.pl.

Idź do: www.unicef.pl

podobne wpisy

(fem)zdrowie

Active Mind Complex  – nowość od Herbalife wspierająca pracę mózgu

Blisko 3/4 Polaków przyznaje się do problemów z koncentracją i zapamiętywaniem informacji. Sprawności umysłowej nie pomaga codzienny stres, przemęczenie, nadmiar obowiązków. Co więcej, problem ten dotyka wszystkie grupy wiekowe. Odpowiednia dieta, suplementacja i ruch mogą wspomóc pracę mózgu i poprawić nasze codzienne funkcjonowanie.

Czytaj...
(fem)zdrowie odżywianie

MRP, czyli o posiłkach w proszku i jedzeniu przyszłości…

MRP  Meal Replacement Powders to odżywcze, wieloskładnikowe, zbilansowane produkty spożywcze w postaci proszku lub formie stałej jako batonik. Posiłki w proszku są tak skomponowane, że mogą zastąpić pełnowartościowy posiłek. Zawierają wszystkie niezbędne, właściwe dla danego dania witaminy, mikroelementy oraz wszelkie niezbędne substancje odżywcze, jakie ludzki organizm potrzebuje do codziennego funkcjonowania. 

Czytaj...
(fem)zdrowie

Otwarcie Laboratorium Centralnego DIAGNOSTYKA

DIAGNOSTYKA to największa, ogólnopolska sieć laboratoriów medycznych. Od ponad 20 lat nieustannie stawia na rozwój oraz najwyższą jakość proponowanych badań i usług.  To 180 nowoczesnych laboratoriów, 7000 wykwalifikowanych pracowników i 1000 punktów pobrań dedykowanych bezpośredniej obsłudze pacjentów. Czy wiesz, że tylko w ubiegłym roku w laboratoriach DIAGNOSTYKA wykonano łącznie ponad 120 milionów badań?

Czytaj...