Przepustka do życia za 40 groszy

Teraz wspólnie z UNICEF Polska rozpoczyna ogólnopolską kampanię na rzecz ratowania życia dzieci w najbiedniejszym kraju na świecie.

W dniu 11 maja 2006 r. w Warszawie UNICEF, na konferencji prasowej z udziałem Pani Ambasador Dobrej Woli, Małgorzaty Foremniak, rozpoczyna ogólnopolską kampanię „Przepustka do życia”. Jej celem jest zebranie funduszy na zakup szczepionek przeciwko odrze dla ponad 200 tysięcy dzieci w Sierra Leone. W kampanię zaangażowały się liczne media ogólnopolskie: telewizja, prasa, radio, internet. 21. maja o godzinie 10:05 w TVP2 zostanie wyemitowany film dokumentalny z podróży Małgorzaty Foremniak do Sierra Leone.

Przygotowywana jest również specjalna akcja edukacyjna dla szkół i wyższych uczelni. Przybliży ona dzieciom i młodzieży problemy, z jakimi muszą się zmagać ich rówieśnicy na innym kontynencie. Młodzi ludzie będą mieli możliwość aktywnego włączenia się w kampanię pomocy dzieciom w Sierra Leone.

Sierra Leone to kraj o najwyższej na świecie śmiertelności dzieci, co trzecie nie dożywa piątych urodzin. „Najtragiczniejsze jest to, że dzieci umierają tam z powodu błahych chorób, na które od dawna znamy lekarstwa” – mówi Małgorzata Foremniak. „Nawet zwykła odra jest dla nich śmiertelna. Życie tysięcy najmłodszych uratowałaby kosztująca 40 groszy szczepionka.”

Sierra Leone było jednym z lepiej rozwijających się krajów Afryki Zachodniej. Kopalnie diamentów, złoża rutylu, dobre gleby stanowiły znaczny potencjał tego państwa. Niestety, wyniszczająca, ponad 10-letnia wojna domowa, doprowadziła Sierra Leone do skrajnej ruiny.

UNICEF jest jedyną organizacją, która finansuje i dostarcza szczepionki dla dzieci w Sierra Leone.

Kampania rozpoczyna się dzisiaj. Apelujemy do wszystkich mediów o przyłączenie się do akcji i publikację numeru SMS lub numeru konta. SMS o treści UNICEF na numer 7245 w sieciach: Era, Heyah, Plus, Sami Swoi i Orange. Numer konta: 27 1020 1013 0000 0302 0134 1940.

Wsparcie kampanii potwierdziły już: Telewizja Polska, Cyfra+, VH1, radio TOK. FM, Polityka, Gazeta Wyborcza, Rzeczpospolita, Viva!, Przyjaciółka, Tele Świat, To i Owo, Kurier Szczeciński, Kurier Lubelski, oraz portale Onet.pl, Grono.net i Allegro.pl.

Idź do: www.unicef.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 Comments

No Comment.

podobne wpisy

(fem)zdrowie

Otwarcie Laboratorium Centralnego DIAGNOSTYKA

  DIAGNOSTYKA to największa, ogólnopolska sieć laboratoriów medycznych. Od ponad 20 lat nieustannie stawia na rozwój oraz najwyższą jakość proponowanych badań i usług. To 180 nowoczesnych laboratoriów, 7000 wykwalifikowanych pracowników i 1000 punktów pobrań dedykowanych bezpośredniej obsłudze pacjentów. Czy wiesz, że tylko w ubiegłym roku w laboratoriach DIAGNOSTYKA wykonano łącznie ponad 120 milionów badań?

  Czytaj...
  (fem)zdrowie

  Tarczyca i jod

   Spójrzmy na całą listę objawów: przewlekłe zmęczenie, osłabienie, senność, problemy z koncentracją i pamięcią, stany depresyjne, łatwe marznięcie, suchość skóry, łamliwe włosy, nieregularne miesiączkowanie… Czy nie brzmi to znajomo? Przyczyna może być jedna: niedoczynność tarczycy.

   Czytaj...
   (fem)zdrowie

   Sesja zimowa – to nie musi być trudne!

    Kiedy dni są krótkie, przyroda dawno już zapadła w sen zimowy, a pogoda zachęca do skulenia się pod kocem z kubkiem herbaty, trudno jest skupić się na nauce. Co w takich okolicznościach możemy zrobić, aby wspierać koncentrację i z energią podejmować codzienne wyzwania? Istnieją sposoby, które zmotywują studentów do wielkich czynów!

    Czytaj...