Reinkarnacja Twojej szafy. Czym jest upcykling modowy?

0

Jesteś na bieżąco z najnowszymi trendami, wiesz w jakiej sukience Maffashion wystąpiła na piątkowej imprezie, a Oskary oglądasz tylko dla gwiazdorskich kreacji? Jednak, mimo nieustannych prób zmiany stylu, Twoja szafa woła o pomstę do nieba? Wszystko już było, sezony przemijają, a w Twojej głowie wciąż przewija się jak tragiczna mantra hasło „Nie mam się w co ubrać”? Z pomocą przychodzi upcykling!

Upcykling, czyli młodsza, popularniejsza siostra recyklingu. Na czym polega trend? Na nadawaniu starym przedmiotom nowego życia. Głównym motywatorem jest tutaj chęć stworzenia unikalnego stylu, wyglądu lub zupełnie nowej funkcji zalegającym w naszych szafach, składzikach i piwnicach rzeczom.

W modzie upcykling to obecnie jeden z najpopularniejszych trendów. Jest nie tylko świetnym sposobem na wykreowanie swojego własnego, indywidualnego stylu, sprzeciwiającego się modzie masowej. To również forma dbania o środowisko i zmniejszania naszego ekologicznego śladu (obecnie przemysł modowy odpowiada za aż 92 miliony ton odpadów rocznie!).

Limitem jest wyobraźnia

W upcyklingu jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia, a możliwości przeróbek, udoskonaleń i zmian są nieograniczone. Dziury w swetrze mogą przerodzić się w fajne rozcięcie ściągnięte rzemykiem, za mała koszulka dokona swych dni jako szalenie modny crop trop, a plama na starej koszuli zamieni się w kolorowe ozdoby.

Poszukaj perełek, daj im drugie życie

Masz milion pomysłów na przeróbki ubrań, ale brakuje ci surowców? Przejrzyj ofertę onlineowych secondhandów! Codziennie dodawane ubrania, zniżki i możliwość przeglądania do 100 produktów na jednej stronie zaspokoją potrzeby najbardziej wybrednych fashion-lovers.

Dla przykładu, internetowy sklep Remixshop.com zapewnia swoim klientom możliwość zarobienia na starej odzieży. W ramach oferty „Sprzedaj na Remix” użytkownicy mogą zamówić specjalne torby, do których zapakują nieużywane ubrania. Cała wysyłka odbywa się na koszt sklepu. Zyski ze sprzedaży można wykorzystać między innymi na nowe zakupy w portalu – a więc na zwiększenie produktów do produkcji własnych, upcyklingowych kreacji!

Podglądaj profesjonalistów

Internet aż kipi od inspiracji gotowych do wykorzystania w naszej upcyklingowej przygodzie. Od Pinteresta, przez zagraniczne portale takie jak Diply czy Nifty, po największych influencerów. Ola Bovska, Adria, Słodka Ada czy Osipowiczka to tylko niektóre z polskich blogerek, które na swoich kanałach opowiadają jak, po co i dlaczego przerabiają swoje ubrania.

Upcykling szturmem zdobywa serca fanów mody na całym świecie. Jest prosty, oryginalny i eko, czyli posiada wszystko to, czego szukamy w nowoczesnym świecie fashion. Może więc warto wypróbować swoje moce i poddać szafę kreatywnej reinkarnacji?

Remixshop.com to jeden z największych w Europie sklepów internetowych z markową odzieżą używaną. Ponad 10 000 produktów dodawanych każdego dnia do oferty, 5 000 marek w portfolio, codzienne obniżki, które z 5% rabatu kumulują się w ciągu dnia do -75%, a także możliwość sprzedaży własnych produktów sprawiają, że Remix stał się pionierem wśród internetowych secondhandów w dziedzinie eco fashion i recyklingu odzieżowego.

Sklep opiera się na filozofii „Reuse. Reduce. Remix” na bazie, której powstała usługa „Sprzedaj na Remix”, umożliwiająca sprzedaż nieużywanej odzieży i akcesoriów bezpośrednio do sklepu. Dochód z transakcji użytkownicy mogą przelać na własne konto, wykorzystać na zakupy w serwisie remixshop.com lub przekazać na Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce.

Siedziba firmy oraz jej centrum logistyczne znajdują się w Sofii (Bułgaria). Firma zatrudnia ponad 600 pracowników. Sklepy internetowe Remixshop.com funkcjonują w Austrii, Bułgarii, Czechach, Grecji, Niemczech, Polsce, Rumunii Węgrzech i na Słowacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here