Rene Furterer kuracja przeciw wypadaniu włosów

Problem z wypadaniem włosów może dotknąć każdego. Najczęściej spowodowany jest zaburzeniami hormonalnymi, np. po urodzeniu dziecka, w okresie menopauzy, ale także na skutek stresu, infekcji, diety ubogiej w tłuszcze i białko lub stosowania niektórych leków. Niewystarczające ukrwienie mieszka włosowego, a co za tym idzie – gorsza cyrkulacja krwi oraz brak składników odżywczych – w niedostateczny sposób odżywia cebulkę włosa, co powoduje osłabienie włosów, a w efekcie ich utratę. W takim momencie warto wspomóc się specjalistycznymi preparatami.

rene-furterer-rf-80-serum-antiqueda-ocasional-sld-3328-e1464081123568

Laboratoria dermatologiczne Pierre Fabre opracowały dla marki Renè Furterer, eksperta w naturalnej pielęgnacji włosów, kurację RF 80.

RF 80 skutecznie zapobiega wypadaniu włosów i stymuluje wzrost włosów zdrowych, działając bezpośrednio na dwie podstawowe przyczyny okresowego wypadania włosów:

Na poziomie naczyniowym – poprawia mikrokrążenie krwi w cebulce włosa:

Naturalny ekstrakt z Pfaffii®, przyspiesza wzrost zdrowych włosów, działając bezpośrednio na cebulkę włosa. Pfafia, zwana czasem „brazylijskim żeń-szeniem” to roślina pochodząca z Amazonii, od wieków stosowana w medycynie tradycyjnej. Wyciąg z tej rośliny pobudza mikrokrążenie przez aktywację VEGF – czynnika wzrostu śródbłonka naczyń. Jej skuteczność w hamowaniu wypadania włosów została objęta patentem. Olejki eteryczne szałwii i cytryny oraz witamina PP stymulują krążenie krwi w skórze głowy. Te wyjątkowo aktywne składniki odżywiają włos i stymulują jego wzrost.

Na poziomie odżywczym – zapewnia dostarczenie substancji niezbędnych do prawidłowego rozwoju cebulki włosa:

Metionina to aminokwas, składnik niezbędny w metabolizmie keratyny. W połączeniu z witaminą B5 i biotyną, przyspieszają wzrost zdrowych, pięknych włosów. Peptydy roślinne działając synergicznie z pierwiastkami miedzi i cynku, odżywiają cebulkę i wzmacniają włosy, stymulując ich szybszy i zdrowy wzrost.

Innowacyjny składnik – Adenozynotrójfosforan (ATP) – źródło energii komórkowej. Zaangażowany we wszystkich reakcjach metabolicznych, zgromadzona w nim energia służy do przeprowadzania różnorodnych procesów, jak biosynteza, ruch i podział komórkowy. Zrzut ekranu 2016-09-07 o 16.18.44

ATP jest produkowany naturalnie w organizmie przez mitochondria – „komórkowe elektrownie”. Cząsteczka ta zawiera adenozynę (aminokwas), rybozę (cukier) i trzy grupy fosforanowe. Określany jest jako „podstawa energii”, ponieważ stanowi jedyne „paliwo”, z którego komórka może bezpośrednio korzystać. ATP zapewnia energię potrzebną w komórkach do reakcji metabolicznych.

ATP to energia w surowej formie, badania René Furterer ujawniły jej niezwykłe właściwości i dobroczynne działanie na mieszek włosowy oraz „ośrodki zarządzania” długością cyklu życia włosa. ATP działa głęboko w mieszku włosowym, aby zachować fazę anagenu i wydłużyć całościowy cykl życia włosa.

RF80_Kuracja-przeciw-wypadaniu-włosów

RENE FURTERER RF 80 ATP ENERGIE KURACJA PRZECIW WYPADANIU WŁOSÓW CENA: 12 AMPUŁEK(5ML) – 196,80 ZŁ

RF80 poprawia słabe mikrokrążenie krwi w skórze głowy oraz wspomaga odżywienia cebulki. Dzięki systematycznemu stosowaniu produktów włosy odzyskują siłę, sprężystość i naturalne piękno.

Jedno opakowanie zapewnia pełną 3-miesięczną kurację. Wystarczy 1 aplikacja raz w tygodniu.

Stosowanie: na czystą skórę głowy, wmasować. Nie spłukiwać. Lekka formuła, nie obciąża włosów.

podobne wpisy

(fem)uroda

Ochrona przeciwsłoneczna przez cały rok z… ORIENTANĄ!

Czy wiesz, że filtr przeciwsłoneczny to twój #musthave w kosmetyczce przez cały rok? Nie tylko wiosną, czy latem, kiedy promienie słoneczne padają bezpośrednio na naszą twarz. Pamiętaj, że promieniowanie UVA dociera do naszej skóry przez cały rok, nawet w chłodniejszych miesiącach. Jest odpowiedzialne za fotostarzenie, uszkadza kolagen i elastynę oraz wyzwala większą ilość wolnych rodników. Przyczynia […]

Czytaj...
(fem)uroda

 WAKACYJNY EFEKT GLOW

To właśnie latem, staramy się jak najlepiej dbać o swoją skórę, co często wiąże się z odkrywaniem części ciała, które jesienią i zimą przykrywamy ciepłymi swetrami. Opalamy się na plaży, odsłaniamy ramiona, nogi, cieszymy się wakacyjnymi temperaturami. Na pierwszym miejscu stawiamy pielęgnację połączoną z… Efektem GLOW! 

Czytaj...
LUMI Color Art Desirée
(fem)uroda

Zatrzymaj kolor z nową serią LUMI Color Art Desirée!

Piękny i intensywny kolor na dłużej? Teraz to możliwe! Nowa linia LUMI Color Art Desirée została stworzona z myślą o potrzebach włosów farbowanych. To 3 produkty, które idealnie zadbają o odcienie z tendencją do szybkiego wypłukiwania się. Ciesz się wymarzonym kolorem znacznie dłużej!

Czytaj...