Samodoskonalenie w zgodzie z prawami natury

 

Ludzie sukcesu, którzy świadomie lub nieświadomie stosowali i stosują prawa natury w krótkim czasie osiągnęli lepsze wyniki niż inni ludzie przez całe życie. 

 

Samodyscyplina, samodoskonalenie, samokontrola możesz do nich dojść przez uzyskanie panowania nad własnym myśleniem tak twierdzi Brian Tracy. Samokontrola Twoich własnych myśli to samodzielne decydowanie o tym co odczuwasz. Myśli możesz kontrolować jest to dyscyplina i samodoskonalenie zgodnie z Twoją wolą, Ty o tym decydujesz. Jak twierdzi Eleonore Roosevelt ?nikt nie może sprawić byś poczuł się gorszy bez Twojego przyzwolenia?. Pewność siebie, która płynie z poczucia kontroli własnego życia sprawia, że człowiek, który posiada jasny cel ma zawsze przewagę nad człowiekiem niezdecydowanym.

 

Jednym z Twoich głównych zadań w trakcie samodoskonalenia jest utrzymanie stałego panowania nad własnym życiem i wzięcie odpowiedzialności za jego kierunek zgodnie z Twoim życzeniem.

 

Prawo Przyczyny i Skutku mówi, że wszystko dzieje się tak, że każdy rezultat ma swoją przyczynę. Zawsze jest powód wszystkiego co się wydarza w Twoim życiu. Kiedy zidentyfikujesz przyczynę i zrozumiesz prawo kontroli myśli, przyczyn, skutków w Twoim życiu ? zmieniając swoje myślenie teraz uzyskasz inne efekty w przyszłości, tworząc Twój sukces w przyszłości.

 

Prawo Wiary informuje nas, że świat nie jest tym czym jest, ale tym w co wierzysz, że jest. W cokolwiek wierzysz wkładając w to uczucia stanie się Twoją rzeczywistością i prawdą jest, że ? jak człowiek myśli w swoim Sercu takim się staje?. To w co wierzysz determinuje Twoją rzeczywistość. W cokolwiek wierzysz bardzo mocno z emocjami i przekonaniem zdeterminuje to jak będziesz widział świat wokół Ciebie. Dotyczy to szczególnie Twojego sukcesu; jeśli obiektywnie wierzysz, że masz odnieść wspaniały sukces, że bez względu co się wydarzy, gdy będziesz wytrwale dążył do niego osiągniesz swój cel, ta wiara gwarantuje rezultaty, że dojdziesz na szczyt.

 

Wiara jest istotą tego na co mamy nadzieję i dowodem istnienia rzeczy, których nie możemy zobaczyć: wiara w pozytywne rozwiązanie poparte działaniem.

 

Kluczem do Twojego sukcesu jest utrzymanie postawy pozytywnych oczekiwań.

 

Prawo Oczekiwania mówi: czegokolwiek oczekujesz z silną Wiarą stanie się Twoją własną samospełniającą się przepowiednią i ma moc wpływu na Twoje życie. Ludzie sukcesu mają postawę pozytywnych oczekiwań, oczekują zwycięstwa, oczekują na sukces, oczekują uczyć się, oczekują otrzymania czegoś wartościowego z każdego doświadczenia. Mają tę postawę pozytywnych oczekiwań i chodzą oczekując dookoła, że rzeczy będą pracowały dla nich i tak się dzieje. Oczekują sukcesu i przyciągają sukces.

 

Prawo Przyciągania twierdzi, że emanujesz energią mentalną, która przyciąga do Twojego życia ludzi, wydarzenia i okoliczności, które są w harmonii z większością Twoich dominujących myśli (dobrych i złych). Ludzie sukcesu to ludzie, którzy stale mają pozytywne myśli i przyciągają stale do swojego życia pozytywnych ludzi, pozytywne pomysły, pozytywne okoliczności, dobrych potencjalnych klientów. Prawo Przyciągania mówi, że Ty jesteś żyjącym Magnesem ? jak magnes, który przyciągasz – wszystko wokoło Ciebie przez to jaką osobą jesteś!

 

Myśląc dobrze o samym Sobie przyciągasz dobro, myśląc negatywnie o Sobie przyciągasz przeciwność dobra. Wg sekretu Earl Nightingale: staniesz się tym o czym myślisz. Ralf W. Emerson powiedział: człowiek staje się tym o czym myśli przez większość czasu.

 

Stajesz się tym o czym myślisz! Jesteś tym o czym myślisz!

 

Prawo Odwzorowania: Twój świat zewnętrzny koresponduje z Twoim światem wewnętrznym tzn. Twój świat zewnętrzny to co dzieje się dookoła Ciebie jest lustrzanym odbiciem tego co dzieje się wewnątrz Ciebie. Jeśli cokolwiek chcesz zmienić na zewnątrz siebie (sytuację w pracy, domu, tzw. okoliczności zewnętrzne) zacznij od pracy nad swoim wnętrzem i rozwojem osobistym, wtedy dokonasz zmian na zewnątrz Ciebie. Samodoskonalenie jest kluczem do zmiany Twojej sytuacji i tzw. okoliczności zewnętrznych

 

Twój świat zewnętrzny jak lustro odbija to co dzieje się wewnątrz Ciebie. Decyzja należy do Ciebie czy chcesz zmienić lustro czy Siebie? Tragedią większości ludzi odnoszących porażki jest to, że stale usiłują zmienić innych ludzi i inne okoliczności, wydarzenia raczej niż pracując nad zmienieniem Siebie ? samodoskonaleniem.

 

Prawo Dawania mówi, że cokolwiek dajesz wróci do Ciebie zwielokrotnione! Dawaj, a otrzymasz. Dając miłość – otrzymasz miłość, dając pomoc – dostaniesz pomoc, dając pieniądze – otrzymasz pieniądze itd. Wszystko co od Ciebie wychodzi dostajesz z powrotem. Zawsze masz coś do dania: uśmiech, słowa zachęty, szczerą pochwałę lub komplement. Budując innych ludzi budujesz siebie (unikaj krytyki). Pomagając innym odnieść sukces sam budujesz swój sukces. Mów i myśl dobrze o innych ludziach. Przyjmuj komplement bez komentarza. Dawaj więcej ? otrzymasz więcej ? dawaj jeszcze więcej – otrzymasz jeszcze więcej. Dawaj wiedząc, że to co dajesz powróci do Ciebie.

 

Szanuje Twoje Prawo Wyboru i Wolnej Woli, które mówi, aby szanować wolność wyboru każdego człowieka i nie narzucać nikomu swojej woli.

 

Masz prawo przyjąć lub odrzucić te prawa zgodnie z Twoją wolą; wiedz jednak, że nieustannie działają one w życiu każdego człowieka bez względu na to czy jest tego świadom czy nie.

 

Jak chcesz podzielić się ze mną efektami stosowania tych praw i ich działania w Twoim życiu zapraszam do przesłania e-mail na adres: ap@coachinginstitute.biz lub ap@ci.biz.pl

 

 

Agnieszka Przybysz
Career & Personal Coach
Business & Executive Coach, Autor

podobne wpisy

(fem)akademia

Numerologia 6 – mocne i słabe strony osób z taką wibracją

Cyfra 6 jest symbolem człowieka, dla którego ważne jest szczęście najbliższych. Niestety często dobro bliskich przedkłada on ponad swoje własne. Jest znakomitym słuchaczem, który każdemu chętnie służy radą. Czym jeszcze wyróżnia się numerologiczna 6?

Czytaj...
(fem)akademia

Gwiazdy inwestują w rozwój dzieci

Osoby znane ze świata mediów i show biznesu chętnie inwestują w rozwój swoich dzieci. W szczególności, kiedy ich pociechy przygotowują się do najważniejszych dla nich egzaminów, takich jak sprawdzian ośmioklasisty czy matura. Dobra szkoła to jedno, ale równie ważne jest wsparcie dziecka odpowiednimi korepetycjami. 

Czytaj...
(fem)akademia

Gwiazdy dla dzieci jeździły na hulajnogach

W październiku odbył się charytatywny pokaz mody pod hasłem Barwy Jesieni, który ma zapewnić najbardziej potrzebującym maluchom ciepłą odzież na nadchodzące miesiące. Tego dnia gwiazdy licznie przybyły do Grodziska Mazowieckiego, by wesprzeć akcję charytatywną. Jednym ze sponsorów pokazu była marka Motus producent hulajnóg elektrycznych. 

Czytaj...