Skóra po lecie: pierwsza pomoc

 
Każdy salon kosmetyczny powinien posiadaćw ofercie zabiegi na zmęczoną i wysuszoną skórę. Również zgodnie z dalekowschodnią zasadą Pięciu Przemian jesień jest najlepszym czasem na kopleksową regenerację. Nie ma lepszego czasu na intensywną kurację serum niż koniec wakacji i początek jesieni. Właśnie wtedy skóra bywa przesuszona, zrogowaciała i nieeleastyczna. Znikająca opalenizna powoli odsłania jej szarość, a co gorsza, ustępuje miejsca trwałym przebarwieniom posłonecznym.

SERUM

To nazwa skoncentrowanych preparatów kosmetycznych, jej medyczne pochodzenie nie jest sprawą przypadku. Ten termin oznacza odwirowane osocze krwi, w którym znajduje się mnóstwo skoncentrowanych składników potrzebnych organizmowi do życia.

Podobnie jak ono serum kosmetyczne zawiera wiele stężonych substancji niezbędnych do regeneracji i prawidłowego funkcjonowania skóry.

Na świecie tego typu preparaty istnieją od prawie 25 lat, w Polsce pojawiły sie mniej więcej 15 lat temu.

Jedne skupiają się na na wygładzeniu zmarszczek, inne zaś uspakajają podrażnioną, przewrażliwioną skórę. Jeszcze inne rozjaśniają zszarzałą twarz.

Wszystkie jednak stawiają sobie za cel osiągnięcie tego samego efektu, czyli zdrowej, jędrnej i jak najmłodziej wyglądającej skóry.

Nie używa się ich stale, natomiast przeprowadza nimi czasowe kuracje.

Płynność preparatu powoduje, że ciśnienie osmotyczne preparatu i ciśnienie płynów ustojowych są do siebie zbliżone, a dzięki temu wszystkie dobroczynne substancje wchłaniają się lepiej i regeneracja komórek następuje szybciej.

Kiedy sięgamy po skoncentrowane kuracje?

Prosta odpowiedź: wtedy, kiedy skóra zaczyna sprawiać kłopoty.

Trudno precyzyjnie określić wiek, od którego osiągnięcia niezbędne staje się intensywniejsze wspomaganie. Zależy to od stanu cery, a ten znowu uzależniony jest od uwarunkowań genetycznych, trybu życia, tego czy palimy, czy mieszkamy w zanieczyszczonym środowisku lub namiętnie palimy.

Za dolną granicę uznaje się mniej więcej 25 lat.

Wcześniej skóra ma zdolności samoregulowania i na ogół sama potrafi radzić sobie z problemami, jakich dostarcza jej życie.

Później zwykle potrzebuje pomocy z zewnątrz, coraz intensywniejszej wraz z upływem czasu. Wyjątkowo dobrą porą jest przełom pór roku, a po lecie opalona skóra szczególnie wyraźnie może domagać się wspomożenia.

Dla interesujących się wiedzą Dalekiego Wschodu ciekawą i pomocną okaże się informacja, że zgodnie z zasadami Pięciu Przemian jesień to czas regeneracji, a więc nie ma lepszego okresu również na kompleksową odnowę skóry, którą zapewnią intensywne kuracje kosmetyczne.

Jak nakładać serum?

Buteleczki zawierające serum są zazwyczaj dużo mniejsze i droższe od klasycznych kremów tego samego producenta.

Na szczęście do jednorazowej aplikacji wystarczy naprawdę minimalna ilość kosmetyku. Przed rozpoczęciem kuracji należy dobrze przygotować skórę, sięgając po peeling.

Koncentraty zawsze wklepuje się po starannym demakijażu, przed nałożeniem kremu lub zamiast niego. Gdy skóra nie jest zbyt wysuszona, można od razu po porcji serum nanieść podkład. Na noc jednak zawsze lepiej, i to bez względu na rodzaj cery, warstewkę kosmetyku pokryć dodatkowo stosowanym kremem.

Podczas snu oba preparaty swobonie działają przez kilka godzin, niepoddawane zmiennym warunkom środowiska zewnętrznego, jakie zazwyczaj towarzyszą nam w ciągu dnia.

Gdy pracujemy w klimatyzowanym pomieszczeniu buteleczkę serum warto mieć pod ręką. Kiedy pojawi się dyskomfort związany z przesuszeniem lub podrażnieniem naskórka, wystarczy jedna aplikacja (oczywiście na skórę bez makijażu), aby poczuć ulgę i zapewnić poprawę wyglądu.

Szczególnie pomocne okazują się preparaty na okolice oczu, czyli miejsca szczególnie wrażliwe i wyraźniej reagujące na niesprzyjające czynniki zewnętrzne.

Jak długo stosować preparaty typu: serum?

Klasyczna kuracja trwa zazwyczaj miesiąc. Całkowita regeneracja komórek naskórka zajmuje około 27dni.

Nowe komórki, jakie w ciągu tego czasu powstają, wspomagane uderzeniową dawką naprawczych substancji mają szanse być zdrowsze, a zatem skóra wyda się prawie jak nowo narodzona.

Pierwsze efekty widoczne są zwykle już po tygodniu używania specyfiku.

 
Sebastian Jakubowski
 
 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Najpopularniejsze telefony w 2021

0 Comments

No Comment.

podobne wpisy

(fem)uroda

Dzień Kobiet – święto, które daje radość.

  W tym roku inne niż zwykle, ale również ważne. Bo ty jesteś ważna i zasługujesz na chwilę oddechu.

  Czytaj...
  (fem)uroda

  Oczyszczanie w rytmie natury, które zmienia wszystko!

   Starasz się dbać o swoje codzienne nawyki. Zdrowo się odżywiasz, w tygodniu znajdujesz kilka chwil na aktywność fizyczną, wysypiasz się i odpowiednio nawadniasz organizm, ale… Czy z taką samą troską myślisz o swojej pielęgnacji, której pierwszym i najważniejszym krokiem jest prawidłowe oczyszczanie? Jakich produktów używasz? Pamiętaj, że dobrze dobrane kosmetyki do oczyszczania mogą zmienić wszystko! […]

   Czytaj...
   (fem)uroda

   Slow Ageing – koncepcja podejścia do piękna marki Oslo Skin Lab

    Czy wiesz, że koncepcja slow age powstała jako przeciwieństwo terminu anti-ageing? Oznacza akceptację zmian pojawiających się wraz z procesem starzenia…i świadome dbanie o Siebie. Dbasz o siebie poprzez codzienną, dopasowaną pielęgnację, pijesz wystarczające ilości wody, ale czy wiesz, że to nie zawsze wystarczy? Według marki Oslo Skin Lab – piękna skóra zaczyna się od wewnątrz.

    Czytaj...