Szybkowary najnowszej generacji

Rodzinne uroczystości, święta, huczne urodziny – okazji, które wiążą się z solidnym przygotowaniem kulinarnym, nie brakuje. Każda gospodyni domowa doskonale wie o tym, jak wiele czasu należy poświęcić na gotowanie wymyślnych lub tradycyjnych potraw.

Na przykład bigos czy rosół – nie są to z całą pewnością potrawy, na których przygotowanie wystarczy jedna godzina, na ogół należy rozpocząć proces ich przygotowywania znacznie wcześniej, by w porę były gotowe. Czy istnieją jednak metody, które pozwoliłyby na skrócenie tego czasu do minimum? Tak! Najskuteczniejszą z nich jest wykorzystanie szybkowaru.

 

Pressure cooker stainless steel French-made for cooking food in steam

 

Jak skrócić czas gotowania?

Przygotowywanie tradycyjnych dań wymaga poświęcenia. Doskonale wiedzą o tym nasze babcie, które przekazały nam kilka sprawdzonych przepisów na znakomite potrawy tradycyjnej kuchni polskiej – w większości z nich etapy powstawania dania zajmują cały dzień! Nowoczesne panie domu nie mają aż tyle czasu… kariera zawodowa, opieka nad dziećmi, przedświąteczne porządki, nie mówiąc już nawet o przygotowaniach swojej prezencji – dobór kreacji świątecznej, wyjście do fryzjera lub kosmetyczki, a może zakupy?

Gdybyśmy chciały wszystko to ze sobą pogodzić, musiałybyśmy w cudowny sposób sprawić, że doba z 24 godzin wydłuży się przynajmniej do 40! Choć nie podamy dziś patentów na przyspieszenie sprzątania, podpowiemy w jaki sposób uczynić gotowanie łatwiejszym i znacznie szybszym. Czy wiesz, czym są szybkowary? Czy znasz patenty na ich efektywne wykorzystanie?

Szybkowar w liczbach

Jak sama nazwa wskazuje, szybkowar to urządzenie, które „szybko warzy” – czyli po prostu gotuje. Szybko, to znaczy jak? Aby najlepiej zobrazować zadziwiającą oszczędność Twojego cennego czasu, odpowiadamy: używanie szybkowarów gwarantuje skrócenie czasu przygotowywania każdej potrawy o 70%! To oznacza, że jeśli przygotowanie jakiejś potrawy w zwykłym garnku zajmuje godzinę, z wykorzystaniem szybkowaru czas ten skróci się do 18 minut.

Chcesz więcej statystyk? Proszę bardzo! Czy wiesz, że przyrządzanie potraw w szybkowarze pomoże Ci zaoszczędzić aż 30% na energii? Docenisz to w szczególności, jeśli posiadasz kuchenkę elektryczną – rozliczanie poświątecznych rachunków nie będzie już tak dotkliwe, jak przedtem. Również Twoja rodzina będzie zdrowsza, ponieważ gotowanie w szybkowarze pozwala zachować w pożywieniu znacznie więcej witamin. Więcej, to znaczy ile? Na przykładzie witaminy C pokażemy, jak duży jest kontrast pomiędzy szybkim a tradycyjnym gotowaniem. Podczas gdy standardowe garnki pozwalają zachować zaledwie 15-25%, szybkowar zatrzyma aż 75% tej witaminy w potrawie! Twój bigos jeszcze nigdy nie był tak zdrowy.

Co jeszcze powinieneś wiedzieć?

Decydując się na zakup szybkowaru, zwracaj szczególną uwagę na materiały, z których jest on wykonany. Najlepsza jest nierdzewna, kwasoodporna stal chromowo-niklowa, ponieważ nie wchodzi ona w reakcję z pożywieniem.

Dobry szybkowar powinien posiadać grube, akutermiczne dno, które umożliwia równomierne rozprowadzenie ciepła w całym naczyniu. Informacje o pozostałych parametrach pozwalających zachować jak najlepszą trwałość naczynia oraz najwyższą jakość przygotowywanych potraw znajdziesz na stronie www.shop.philipiakmilano.pl.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 Comments

No Comment.

podobne wpisy

dom i ogród

Jak zyskać dodatkowe miejsce do przechowywania w małej łazience?

  W niewielkiej łazience bardzo trudno jest zmieścić całe niezbędne wyposażenie. Nawet kiedy wybierzesz kompaktową kabinę prysznicową zamiast wanny i pralkę o małej głębokości, może się okazać, że zabraknie Ci miejsca na umieszczenie dostatecznej liczby szafek łazienkowych. Jak poradzić sobie z tym problemem i znaleźć niezbędną przestrzeń do przechowywania drobnych akcesoriów, chemii i kosmetyków?

  Czytaj...
  dom i ogród

  Jak wybrać idealne podstawki pod świeczki?

   Jeśli mamy w domu piękne świeczki i inne ozdoby, z pewnością przydadzą nam się podstawki pod świeczki. Szeroka oferta dostępnych produktów pozwala zaaranżować wnętrze zgodnie ze swoimi oczekiwaniami. Wyjątkowe podstawki przyjmują różne wielkości, wzory, formy i kolory. Proces doboru jest indywidualną kwestią. Inne produkty mogą nam posłużyć w jadalni, a inne w biurze. Jak dokonać […]

   Czytaj...
   dom i ogród

   Lepsza akustyka pomieszczenia i… – oto dlaczego mech chrobotek sprawdzi się na prezent

    Znalezienie idealnego podarunku to nie lada wyzwanie, zwłaszcza, gdy często mamy zbyt wiele opcji do wyboru. Może nadszedł już czas na konsumpcyjny detoks i zachwyt nad tym, co pochodzi z natury? Pochodzący ze skandynawskich lasów mech chrobotek, dostępny w sklepie www.mikroklimat.pl, to pomysł na prezent, który spodoba się zarówno artystycznej duszy, jak i osobie bardziej […]

    Czytaj...