Ta noc… (część II)

 
Chwycił klucze, telefon i swój "niezbędnik" (etui z płytami DVD). Wyszedł z domu.

Wieczór był wyjątkowo ciepły. Idealny na spacer, pomyślał. Idąc ulicą mijał liczne przytulone parki, które zdawały się potwierdzać jego myśli. Poczuł się wyjątkowo samotnie, co było zresztą dla niego naturalne w takich sytuacjach. Lubił samotność i jednocześnie ją nienawidził. Lubił, bo był wtedy niezależny, nie musiał przejmować się niczyją opinią. Nienawidził przez chwile podobne do tej – kiedy nie było z kimspacerować ciepłym letnim wieczorem.

Chcąc skrócić sobie drogę wszedł do centrum handlowego. Panował tutaj umiarkowany ruch, tak jak to w sobotni wieczór. Parę rodzin snuło się między sklepami. Minął sklep RTV, "Prezenty Upominki" – głosił napis na kolejnym. Na wystawie zobaczył pośród różnych rzeczy, butelki z winem. Pomyślał, że dobrze by było nie odwiedzać Asi z pustymi rękami, mimo, że miał jej tylko pomóc z komputerem. Lubił dobre wina i znał się na nich – sprzedawczyni, drobna blondynka o niebieskich oczach od razu to zauważyła. Wybrał odpowiednie wino i uśmiechnął się do niej podając kartkę kredytową.

Ruszył ku wyjściu z centrum handlowego. 
 
 
 
Rafał Kowalski
 

podobne wpisy

(fem)życie i historie

Trwa finalizacja unikatowej i luksusowej inwestycji Nautic Park na polskim wybrzeżu

Jeszcze w tym roku zakończy się realizacja nadmorskiego projektu apartamentowego Nautic Park. Projekt wyróżnia się nowoczesną i kameralną architekturą z szeregiem udogodnień dla mieszkańców. Budowa powstaje w popularnym kurorcie Darłówko w pierwszej linii brzegowej. O unikatowości inwestycji świadczą zarówno lokalizacja tuż przy plaży, luksusowy poziom wykończenia oraz technika wykonania projektu.

Czytaj...
(fem)życie i historie

Wakacje nad morzem w pandemii – co warto wiedzieć

Urlop i okres wakacyjny to upragniony czas, na który czekamy cały rok. Odpoczynek od pracy, szkoły i codziennych obowiązków należy się każdemu z nas. W czasach pandemii realia wakacyjne są wyjątkowe. Po czasie izolacji i odosobnienia każdy pragnie powrotu do normalności. Polacy kochają wakacje nad morzem. ” Morza szum, ptaków śpiew(…)” to niezapomniane chwile, które […]

Czytaj...
(fem)życie i historie polecane

ZAJC – Rodzinna historia

Jak najlepiej poznać markę? Poznając ludzi, którzy za nią stoją. Historia marek to opowieść o pasji, zaangażowaniu i umiejętnościach. Tak też jest w przypadku poznańskiej firmy ZAJC. 

Czytaj...