Ta noc…(część I)

 
Kolejny sobotni wieczór – jakich przeżył już tysiąc. Wrócił wzrokiem do pisanego programu. Czasem zastanawiał się dlaczego nie rzucić tego w cholerę i nie zacząć szwendać się w sobotnie wieczory po klubach, tak jak to robili jego znajomi. Rzadko mu sie to zdarzało – pewnie dlatego siedział tutaj sam. Niewiele miał okazji, żeby kogoś poznać.

Ostatnia historia z dziewczyną nie skończyła się zbyt wesoło. Nie żałował tego jednak – wiedział dzięki temu jakie one potrafią być. Nie miał zamiaru drugi raz popełniać takich błędów.

Dźwięk telefonu komórkowego wyrwał go z zadumy. Przez tą chwilę nie napisał ani linijki kodu.

– Cześć. Asia z tej strony – usłyszał ciepły głos. Asia była jego dobrą koleżanką ze studiów. Na brak powodzenia nie narzekała – była niezwykle piękną dziewczyną.
– Mam poważny problem z komputerem.
Zaczyna się, pomyślał ze złością. Dzwonią tylko wtedy kiedy im padnie komputer.
Ozdobne balustrady i poręcze posiadłości jego sąsiadów odbijały księżycowe światło. Noc zapadła zupełnie.
– Co ty robisz w domu w sobotę wieczorem?! – zdziwił się.
– Pisałam pracę magisterką i nagle coś dziwnego stało się z komputerem – opowiadała tym swoim słodkim głosem. – Możesz do mnie zajrzeć?
Zastanawiał się czy ma ochotę tam iść. Niezwykle trudna kwestia do rozwiązania – siedzieć w sobotni wieczór samotnie przed komputerem czy siedzieć z piękną dziewczyną przed nieswoim komputerem. Uśmiechnął się z ironią do swojego odbicia w lustrze.
 

Rafał Kowalski
 

podobne wpisy

(fem)życie i historie

Trwa finalizacja unikatowej i luksusowej inwestycji Nautic Park na polskim wybrzeżu

Jeszcze w tym roku zakończy się realizacja nadmorskiego projektu apartamentowego Nautic Park. Projekt wyróżnia się nowoczesną i kameralną architekturą z szeregiem udogodnień dla mieszkańców. Budowa powstaje w popularnym kurorcie Darłówko w pierwszej linii brzegowej. O unikatowości inwestycji świadczą zarówno lokalizacja tuż przy plaży, luksusowy poziom wykończenia oraz technika wykonania projektu.

Czytaj...
(fem)życie i historie

Wakacje nad morzem w pandemii – co warto wiedzieć

Urlop i okres wakacyjny to upragniony czas, na który czekamy cały rok. Odpoczynek od pracy, szkoły i codziennych obowiązków należy się każdemu z nas. W czasach pandemii realia wakacyjne są wyjątkowe. Po czasie izolacji i odosobnienia każdy pragnie powrotu do normalności. Polacy kochają wakacje nad morzem. ” Morza szum, ptaków śpiew(…)” to niezapomniane chwile, które […]

Czytaj...
(fem)życie i historie polecane

ZAJC – Rodzinna historia

Jak najlepiej poznać markę? Poznając ludzi, którzy za nią stoją. Historia marek to opowieść o pasji, zaangażowaniu i umiejętnościach. Tak też jest w przypadku poznańskiej firmy ZAJC. 

Czytaj...