Tajemniczy klient – kto to taki?

 

Metodę tą najczęściej wykorzystuję się tam gdzie występuje osobisty kontakt z klientem, a przede wszystkim w:
– handlu detalicznym
– transporcie
– usługach: finansowych, turystycznych, telefonicznych i ubezpieczeniowych.
– restauracjach i barach

 

Jak wygląda badanie?
Tajny agent to specjalnie przeszkolony obserwator, który wciejąc się w role klienta, zbiera niezbędne informacje w celu oceny kontaktów z klientami oraz wykonywania ustalonych założeń. Zaletą badania jest to, że oceny dokonuje obiektywny obserwator, który ocenia nie tylko wynik końcowy, ale cały proces sprzedaży czy też wykonywania usługi.

 

Co daje badanie?
W rzetelny sposób przedstawia obraz działania naszej firmy, ocenia:
– poziom obsługi klienta w oparciu o ustalone standardy i procedury
– ocena zaangażowania i uprzejmości personelu, oraz znajomość swojej oferty
– czystość i funkcjonalność placówki
– ekspozycja i dostępność produktów
– poziom i widoczność cen
– procedura zwrotów i reklamacji

 

Dlaczego warto?
Ponieważ wzmożona konkurencja w praktycznie każdym sektorze, sprawia, że obsługa klienta jest właśnie tym rozróżnia firmę i co decyduje o jej sukcesie bądź klęsce. Nastały czasy, kiedy klient staje się bardziej wymagający i mniej wyrozumiały na uchybienia szczególnie w obsłudze. Według badań 9 na 10 klientów nie wnosi skarg na obsługę, ale co siódmy badany nie wraca już do tej firmy, co gorsza dzieli się swoim doświadczeniem ze znajomymi, przez co możemy stracić kolejną grupę klientów. Badanie Mystery Shopping pozwala na zwiększenie efektywności obsługi klienta oraz ułatwia oszacowanie środków jakie należy przeznaczyć na szkolenie personelu.

 

 

Patrycjusz Jankowski
 

Odzież24.pl

podobne wpisy

(fem)ciekawostki

15-minutowe miasto, czyli luksus bliskości i dostępności

Jeszcze niedawno wizja miast przyszłości skupiała się wokół latających samochodów, przestrzeni wypełnionych sztuczną inteligencją, gdzie ruchome chodniki dowożą ludzi do pracy. Tymczasem rozwój miast w trzecim dziesięcioleciu XXI wieku idzie w całkiem przeciwną stronę. Wracamy do kameralnych społeczności lokalnych, idei slow life i zielonych przestrzeni, gdzie najważniejsze potrzeby życia codziennego można załatwić w ciągu 15-minutowego […]

Czytaj...
(fem)ciekawostki

Jak zamówić kuriera DPD?

Zamawianie kuriera to przydatne usługi, jakie dadzą nam komfort. Korzystanie z przesyłek i zakupów online w dzisiejszych czasach jest niezwykle popularne, dlatego coraz chętniej sięgamy po usługi kurierskie. Na uwagę zasługuje kurier DPD, jakiego łatwo zamówimy do domu.Czym cechuje się taka usługa? Jakie zalety ma DPD zamówienie kuriera? Kiedy skorzystać z takiej opcji?

Czytaj...
(fem)ciekawostki

Jak wykorzystać syrop klonowy w kuchni?

Jedyny w swoim rodzaju smak. Taki jest właśnie syrop klonowy. Jego smaku nie da się pomylić z żadnym innym. Oprócz walorów kulinarnych jest on również zdrowy, ponieważ dostarcza organizmowi wiele witamin i minerałów. Tak więc, można połączyć przyjemne z pożytecznym. Najbardziej popularny jest na nowym kontynencie, w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. A wywodzi się jeszcze […]

Czytaj...