Teleport uznał mnie za spam

Uwielbiam się teleportować. Często robię to dla samej przyjemności. Babcia powiada, że mam to po dziadku. Ponoć lubił jeździć dla rozrywki samochodem.
 
Teleportacja? Nie jest szkodliwa dla zdrowia. Przeciwnicy krzyczą, ponieważ się boją albo ich nie stać. Nie potrafię dostrzec innych przyczyn, dla których miałbym zaprzestać mych podróży. Przyjemnie jest wyskoczyć sobie na kawę do Mediolanu, by za 15 minut móc wrócić do swej pracy. Codziennie przerwa w innym miejscu.
Zdrowo jest także wykonać kilka wdechów świeżego, alpejskiego powietrza przed snem. Natomiast rano, dla poprawy krążenia, wybieramy się z ukochaną na krótki spacer brzegiem Oceanu Spokojnego. Nie byliśmy jeszcze dwa razy w tym samym miejscu.
 
Rozważamy kupno teleportu domowego. Co prawda kabina nadal jest zbyt duża, jednak najbliższa naszemu mieszkaniu stacja z teleportem oddalona jest o około 300 metrów. Inwestycja w nowe urządzenie, na podstawie obliczeń, zwróci się w przeciągu 7 miesięcy. Myślę, że warto. Obym tylko pamiętał o uzupełnianiu zbiorników z atomami. Na stacjach robią to roboty, w domu trzeba będzie ręcznie.
 
Wiadomo, że nie ma idealnego sposobu przemieszczania się. Aczkolwiek teleport króluje. Przemysł usług turystycznych rozwija się w tempie wykładniczym.
W związku z możliwością wystąpienia szoku termicznego należy pamiętać o zmianie stroju. Transfer z Afryki na Antarktydę zapewne zakończy się grypą.
Istnieją modele teleportu z wbudowaną opcją automatycznego przebierania. Informacja o poszczególnych częściach garderoby zapisana jest w postaci wzoru i przyporządkowana danemu miejscu.
Pod uwagę brane są także bieżące warunki atmosferyczne oraz lokalny czas. Teleport sam dobiera nam odpowiedni strój. Obecnie trwają prace nad wprowadzeniem możliwości personalizacji.
Już bezpośrednio w sklepie internetowym podczas zakupów będzie można określić geolokalizację poszczególnych kompletów ubrań. Po akceptacji zapłaty strój trafia do naszej wirtualnej szafy, do której mają dostęp poszczególne teleporty. Koncerny odzieżowe planują już ograniczenia ilości sklepów w rzeczywistości. Ot, kolejna rewolucja.
 
Teleport zmienił również funkcjonalność sklepów wysyłkowych. Wchodzisz na stronę, robisz zakupy, naciskasz “wyślij”, czekasz kilka sekund i już możesz się cieszyć gorącą kawą cappucino ze śmietanką lub świeżym kabanosem w lodówce.
Zadaniem domownika jest jedynie uzupełniać zbiorniki z atomami. Tablice Układu Mendelejewa należy kupować w sposób tradycyjny. Nie da się przecież przeteleportować teleportu.
 
Wracając do podróżowania. Czekam na podpisanie Układu z Schengen przez wszystkie państwa. Uciążliwe są te kontrole. Raz zapomniałem wizy do USA i urząd imigracyjny mnie odteleportował. Nieprzyjemna sytuacja, nie wspominając już o stracie czasu. Chociaż to nic w porównaniu z moją ostatnią przygodą.
 
Wielokrotnie wyobrażałem sobie to uczucie. I stało się. Skrzynki odbiorcze w Tokyo słyną z zaostrzonych praw. Podczas ostatniej teleportacji nie otrzymałem wystarczającej ilości punktów kontrolnych. Teleport uznał mnie za spam.
 
Spam jest nijaki. Brak w nim zapachu, kolorów. Czuć upływający czas, rytmikę uderzeń w próżnię. Nikt nie lamentuje, chociaż każdy się boi. Czyściec architekturą przypomina tunel z otworami. Mówiąc obrazowo: flet od wewnątrz.
Wchodzisz, czekasz, wychodzisz. I ta bierność. Nie ma możliwości zatelefonowania do prawnika, trzeba czekać na reakcję. Jej brak oznacza najgorsze. Dlaczego? Spam posiada tylko dwie drogi wyjścia: unicestwienie w koszu lub powrót do skrzynki odbiorczej. Starsi powiadają, że dawniej nazywano je piekłem i niebem. Pierwsze miało być czerwone, drugie zaś błękitne. Przyznaję rację. Zwiedziłem oba miejsca i są to ich właściwe barwy.
 
Nie ukrywam, że przygoda ta w pewnym stopniu była spełnieniem moich marzeń. Zawsze chciałem być wysłany i nie odebrany. Jak Cyber Job z filmu Kosiarz Umysłów pozostać w linii telefonicznej.


http://www.arturkepa.com/teleport-uznal-mnie-za-spam,954.html

podobne wpisy

(fem)ciekawostki

15-minutowe miasto, czyli luksus bliskości i dostępności

Jeszcze niedawno wizja miast przyszłości skupiała się wokół latających samochodów, przestrzeni wypełnionych sztuczną inteligencją, gdzie ruchome chodniki dowożą ludzi do pracy. Tymczasem rozwój miast w trzecim dziesięcioleciu XXI wieku idzie w całkiem przeciwną stronę. Wracamy do kameralnych społeczności lokalnych, idei slow life i zielonych przestrzeni, gdzie najważniejsze potrzeby życia codziennego można załatwić w ciągu 15-minutowego […]

Czytaj...
(fem)ciekawostki

Jak zamówić kuriera DPD?

Zamawianie kuriera to przydatne usługi, jakie dadzą nam komfort. Korzystanie z przesyłek i zakupów online w dzisiejszych czasach jest niezwykle popularne, dlatego coraz chętniej sięgamy po usługi kurierskie. Na uwagę zasługuje kurier DPD, jakiego łatwo zamówimy do domu.Czym cechuje się taka usługa? Jakie zalety ma DPD zamówienie kuriera? Kiedy skorzystać z takiej opcji?

Czytaj...
(fem)ciekawostki

Jak wykorzystać syrop klonowy w kuchni?

Jedyny w swoim rodzaju smak. Taki jest właśnie syrop klonowy. Jego smaku nie da się pomylić z żadnym innym. Oprócz walorów kulinarnych jest on również zdrowy, ponieważ dostarcza organizmowi wiele witamin i minerałów. Tak więc, można połączyć przyjemne z pożytecznym. Najbardziej popularny jest na nowym kontynencie, w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. A wywodzi się jeszcze […]

Czytaj...