Twoja skóra w rękach lekarza – jak ją odmłodzić?

0

Z czasem nasza skóra zaczyna tracić swoją jędrność, pojawiają się pierwsze zmarszczki, twarz zaczyna zmieniać swój kształt – takie zmiany to naturalny proces.

Dzisiaj mamy do dyspozycji wiele narzędzi, które pozwalają nam odmłodzić swoją skórę lub odwlec w czasie moment pojawiania się kolejnych efektów upływu lat.

Co sam/sama możesz zrobić dla swojej skóry?

Warto zacząć od zastanowienia się, co właściwie sami możemy zrobić dla swojej skóry. Przede wszystkim – latem należy unikać przesadnego opalania się: nosić porządne okulary przeciwsłoneczne, zakładać kapelusz z szerokim rondem, który ochroni również naszą twarz itp. Bardzo istotne jest też używanie kremów z filtrem o odpowiednim faktorze, co ma znaczenie nie tylko latem, ale przez cały rok.

Ponadto, na cenzurowanym powinna się też znaleźć nasza codzienna dieta. Spróbujmy odpowiedzieć sobie na kilka pytań: czy jest ona prawidłowo zbilansowana? Czy pijemy wystarczającą ilość wody i zjadamy optymalną dawkę zdrowych tłuszczy? Czy dbamy o to, żeby w diecie pojawiały się antyoksydanty?

Na co dzień koniecznie trzeba zatroszczyć się też o solidne nawilżenie skóry. Do dyspozycji mamy specjalistyczne maski, kremy, naszpikowane składnikami odżywczymi sera itp. Dzięki nim, pielęgnacja jest o wiele łatwiejsza.

Z jakich zabiegów można dzisiaj skorzystać?

Medycyna estetyczna oferuje nam wiele zabiegów, których celem jest wygładzenie skóry. Do tej grupy należy między innymi botox, czyli toksyna botulinowa, która cieszy się niezwykłą popularnością i jest zdecydowanie jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów estetycznych. Istnieje również możliwość zastosowania kwasu hialuronowego. Ponadto, klienci mogą zdecydować się też na lifting skóry twarzy. Rodzaj optymalnego dla nas zabiegu zależy od wielu kwestii, na przykład stopnia zaawansowania zmian, stanu zdrowia pacjenta czy spodziewanych efektów. Gabinet medycyny estetycznej często jest w stanie zaoferować również szereg innych zabiegów, takich jak mezoterapia czy bardzo głęboko działające peelingi.

Jeśli pragniemy możliwie jak najdłużej zachować młodość naszej skóry, powinniśmy sobie uświadomić, że poza zabiegami medycyny estetycznej, duży wpływ na jej stan ma nasz tryb życia i codzienna pielęgnacja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here