VerdeLine – ochrona środowiska i kontrola wydatków domowych

Ferro – jako jeden z pierwszych krajowych producentów armatury sanitarnej, wprowadza na rynek kompletny i zaawansowany technologicznie produkt oszczędzający wodę – VerdeLine.
 
VerdeLine to nowa koncepcja baterii wyposażonych w nowoczesne urządzenia oszczędzające wodę: perlator najnowszej generacji FerroAirMix z funkcją samousuwania kamienia wapiennego EasyClean i głowicę z blokadą FerroClick – w bateriach umywalkowych oraz ogranicznik wypływu wody FerroEcoSave – w bateriach wannowych, natryskowych i rączkach prysznicowych.

    

FerroAirMix – perlator najnowszej generacji montowany w bateriach umywalkowych linii VerdeLine może znaleźć zastosowanie także w innych modelach baterii. Jego podstawową funkcją jest zwiększenie wydajności baterii poprzez ekonomiczny przepływ 7,8 l na minutę obficie napowietrzonej wody
 
Perlator zapewnia oszczędność rzędu 50%. Producent rezygnując z tradycyjnej siateczki zastosował unikalny wzór otworów, przez które przepływa wzbogacony w cząsteczki powietrza, równomierny strumień wody. Dodatkowo FerroAirMix pełni rolę filtra skutecznie zabezpieczającego baterię przed osadem z kamienia wapiennego.
 
EasyClean – integralna część perlatora FerroAirMix. Idealny system usuwania kamienia wapiennego. Dzięki specjalnej silikonowej nakładce oraz unikatowej budowie otworów odpływie spowalnia proces osadzania się kamienia wapiennego, ułatwia usuwanie osadów i tym samym przedłuża żywotność baterii.
 

 
FerroClick
– dwustopniowa głowica ceramiczna zaopatrzona w blokadę. Element decydujący o trwałości i szczelności baterii. Zapewnia precyzyjną regulację ilości wypływającej wody oraz odpowiada za proporcjonalne zmieszanie ciepłej i zimnej wody. Posiada dwa poziomy otwarcia przepływu. Pierwszy – powoduje uwolnienie ekonomicznego strumienia wody – z baterii wypływa ok. 5 -7 l wody na minutę. Drugi – uruchamia zwiększony jej przepływ – około 12 l na minutę.
 
FerroClick to również idealny system kontroli ciepłej wody. Pierścień na głowicy, poprzez funkcję blokady strumienia gorącej wody, pozwala użytkownikowi samodzielnie nastawić zakres jej wypływu, a co za tym idzie zmniejszyć strumień i oszczędzić na kosztach.
     
FerroEcoSave – ogranicznik wypływu (zużycia) wody. Rodzaj okrągłej tulei wkręcanej w słuchawkę prysznicową lub montowanej w baterii natryskowej. Podobnie jak perlator w bateriach umywalkowych zmniejsza strumień wypływu, nawet do 7,8 l na minutę, jednocześnie nadal pozwalając użytkownikowi cieszyć się niezmienioną, efektowną kaskadą rozproszonej wody.
 
Ograniczniki FerroEcoSave znalazły zastosowanie w bateriach wannowych i natryskowych linii VerdeLine. Ponadto mogą być użyte we wszystkich bateriach wannowych i natryskowych Ferro.
 www.ferro.pl
 

podobne wpisy

Realizacja Beata Kołodziejczyk Aranżacja salonu projektowanie wnetrz
dom i ogród

Projektowanie wnętrz dla każdego – jak zacząć? Kompendium wiedzy z aranżacji wnętrz

Kiedy zaczynamy swoją przygodę z projektowaniem wnętrz, warto znać kilka podstawowych zasad, które pomogą nam stworzyć funkcjonalne i estetycznie atrakcyjne przestrzenie. Poniżej znajdziesz szczegółowy przewodnik, który pomoże Ci zrozumieć, jak skutecznie aranżować wnętrza, niezależnie od wielkości pomieszczenia czy stylu, który preferujesz. Projektowanie wnętrz jest dla każdego!

Czytaj...
dom i ogród

Jakie legowisko dla kota wybrać? 

Na rynku jest obecnie tak wiele różnych rodzajów legowisk dla kotów, że trudno jest określić, które z nich jest odpowiednie dla Twojego kociego przyjaciela. Jednak przy odrobinie badań możesz znaleźć idealne legowisko dla kota, dostosowane do jego indywidualnych potrzeb.

Czytaj...
(fem)ciekawostki

15-minutowe miasto, czyli luksus bliskości i dostępności

Jeszcze niedawno wizja miast przyszłości skupiała się wokół latających samochodów, przestrzeni wypełnionych sztuczną inteligencją, gdzie ruchome chodniki dowożą ludzi do pracy. Tymczasem rozwój miast w trzecim dziesięcioleciu XXI wieku idzie w całkiem przeciwną stronę. Wracamy do kameralnych społeczności lokalnych, idei slow life i zielonych przestrzeni, gdzie najważniejsze potrzeby życia codziennego można załatwić w ciągu 15-minutowego […]

Czytaj...