Wirusy i bakterie lubią mokrą jesień… Pomocna jest Amla

Amla to potoczna nazwa liściokwiatu garbnikowego. Inną obiegową nazwą jest agrest indyjski. Owoce amli są od wieków wykorzystywane w indyjskiej medycynie naturalnej, czyli ajurwedzie, ze względu na swoje działanie antywirusowe i antybakteryjne.

Pomocna jest Amla

Dlaczego amla jest taka skuteczna? W dużej mierze jest to zasługa ogromnej zawartości tanin, czyli garbników roślinnych. Garbniki, jak wiemy, od tysiącleci służą człowiekowi m.in. do garbowania skór, zabezpieczając je przed rozkładem, czyli właśnie przed działaniem bakterii. Garbniki służą także naszemu zdrowiu. Stosowane zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie, działają antyseptycznie i pomagają w pozbyciu się z organizmu nieproszonych gości.

Sięgnąć po amlę jest i trudno, i łatwo. Trudno, ponieważ rośnie ona w południowo-wschodniej Azji, więc już sama odległość sprawia, że owoce te są dla nas luksusem. Łatwo natomiast, bo istnieje suplement diety:

AMLA 8000 PLUS marki Aliness.

Produkt jest w całości naturalnego pochodzenia i zawiera ekstrakt z owoców amli, a w tym:

Ø wysoką zawartość tanin (aż 320 mg w 1 kapsułce),
Ø naturalną witaminę C,
Ø chrom

Warto też wspomnieć, że amla ma swoje dość istotne znaczenie w hinduizmie. Wymieniana jest w tekstach tantrycznych jako jedno z pięciu drzew wymaganych w praktykach duchowych sadhany,

a także uznawana jest za roślinę będącą siedzibą bogini Lakszmi. Tego typu zaszczyty w religiach hinduistycznych przysługują głównie roślinom posiadającym silne właściwości uzdrawiające.

Produkt AMLA 8000 PLUS marki Aliness 100 kapsułek nie zawiera glutenu, laktozy oraz soi. Wysoka zawartość TANINY, aż 320 mg w 1 kapsułce.
Nie zawiera żadnych substancji dodatkowych.

Składniki: ekstrakt z owoców agrestu indyjskiego 10:1 (Phyllanthus emblica), witamina C, chrom (chlorek chromu III), żelatyna wołowa, substancja utrzymująca wilgoć: glicerol, woda.

Zalecana porcja do spożycia w ciągu dnia: 1-2 kapsułki dziennie, w trakcie posiłku.

Suplement diety Amla 8000 PLUS zawiera wysoką zawartość ekstraktu z owoców agrestu indyjskiego: 800 mg – co stanowi równowartość 8000 mg owoców, naturalnie występującą witaminę C oraz wysoką zawartość tanin (aż 40%).

Taniny zwane inaczej garbniki roślinne to grupa organicznych związków chemicznych, naturalnie wytwarzane przez rośliny. Jej wysoką zawartość posiada ekstrakt z agrestu indyjskiego.

Chrom pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu glukozy we krwi oraz przyczynia się do prawidłowego metabolizmu makroskładników odżywczych.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Najpopularniejsze telefony w 2021

0 Comments

No Comment.

podobne wpisy

odżywianie

Ciepła herbata w nowej formie. Mikrotea od Waterdrop powraca!

  Dobra wiadomość dla miłośników zimowych napojów – dziś odbyła się premiera nowych smaków Mikrotea od marki Waterdrop. Mikrotea GOLDEN ASSAM i GREEN OASIS to małe kapsułki pełne intensywnej dobroczynnych ziół i roślin, które nie wymagają zaparzania. Nowym smakom Mikrotea towarzyszą także zimowe akcesoria, dla prawdziwych fanów zimowych napojów. Kolekcja dostępna jest w sprzedaży od 15 […]

  Czytaj...
  odżywianie

  Zadbaj o siebie naturalnie

   W czasach, gdy dbanie o zdrowie i odporność nabrało nowego znaczenia, sprawdzamy jak czytać etykiety na sokach, by cieszyć się ich smakiem i wybrać to, co najlepsze dla organizmu.

   Czytaj...
   (fem)zdrowie odżywianie

   MRP, czyli o posiłkach w proszku i jedzeniu przyszłości…

    MRP Meal Replacement Powders to odżywcze, wieloskładnikowe, zbilansowane produkty spożywcze w postaci proszku lub formie stałej jako batonik. Posiłki w proszku są tak skomponowane, że mogą zastąpić pełnowartościowy posiłek. Zawierają wszystkie niezbędne, właściwe dla danego dania witaminy, mikroelementy oraz wszelkie niezbędne substancje odżywcze, jakie ludzki organizm potrzebuje do codziennego funkcjonowania.

    Czytaj...