Współczesne nauczanie zintegrowane w klasach 1-3

Jest przeciwieństwem wąsko pojętego do niedawna stosowanego nauczania przedmiotowego, odnoszącego się jedynie do jednej dziedziny naukowej.
 
Zaletą dla współczesnego nauczania dzieci w klasach 1-3, jest możliwość integracji wielu przedmiotów nauczania jednocześnie i to w różnych warunkach.
Nauczycielka nauczania Joanna Szymańska przeprowadza bardzo dużo wycieczek do okolicznych firm działających w różnych branżach oraz często zaprasza na lekcje znane osobistości.
Firma melioracyjna prezentowała na wycieczce budowę stawu, wraz z poznawaniem budowy kaparki, dzieci uczyły się także liczyć na przykładach ilości maszyn czy nawet liczby pracowników aktualnie wykonujących dane czynności. Kolejne wycieczki do pracowni artystki, gdzie dzieci mogły samodzielnie wykonać mały witraż, oraz zobaczyć lampy witrażowe w trakcie wykonywania, pozwoliły poznać techniki witrażowe, funkcje oraz właściwości szkła.
 
Takie podejście do nauczania posiada wiele zalet jak:
– przekazywanie dzieciom spójnej wizji świata;
– odejście od wiedzy encyklopedycznej;
– lepsze przygotowanie do życia;
– praktyczniejsza wiedza uzyskiwana przez uczniów;
– wizualizacja zajęć wpływa na długość pamiętania poznanych wiadomości.
 
Najczęściej stosowane dziedziny nauki w nauczanie zintegrowanym w szkole podstawowej w klasach 1-3 to Edukacja Geografia Biologia Historia WOS Fizyka Język polski.
 

Joanna Szymańska

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Najpopularniejsze telefony w 2021

0 Comments

No Comment.

podobne wpisy

(fem)ciekawostki

Jak zamówić kuriera DPD?

  Zamawianie kuriera to przydatne usługi, jakie dadzą nam komfort. Korzystanie z przesyłek i zakupów online w dzisiejszych czasach jest niezwykle popularne, dlatego coraz chętniej sięgamy po usługi kurierskie. Na uwagę zasługuje kurier DPD, jakiego łatwo zamówimy do domu.Czym cechuje się taka usługa? Jakie zalety ma DPD zamówienie kuriera? Kiedy skorzystać z takiej opcji?

  Czytaj...
  (fem)ciekawostki

  Jak wykorzystać syrop klonowy w kuchni?

   Jedyny w swoim rodzaju smak. Taki jest właśnie syrop klonowy. Jego smaku nie da się pomylić z żadnym innym. Oprócz walorów kulinarnych jest on również zdrowy, ponieważ dostarcza organizmowi wiele witamin i minerałów. Tak więc, można połączyć przyjemne z pożytecznym. Najbardziej popularny jest na nowym kontynencie, w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. A wywodzi się jeszcze […]

   Czytaj...
   warto wiedzieć

   DOBROCZYNNY KALENDARZ ADWENTOWY TO WYJĄTKOWY PREZENT DLA KAŻDEGO

    Orientana we współpracy z Fundacją ADRA stworzyła unikalny Kalendarz Adwentowy. Dochód z jego sprzedaży będzie w całości przekazany Fundacji, która wspiera żyjące w ubóstwie i głodzie dzieci w Bangladeszu. W okienkach oznakowanych od 1 do 24 grudnia znajdziesz szczegółowe informacje o dzieciach, którym pomagasz! Do tego mamy dla Ciebie specjalną niespodziankę na każdy dzień. Chcemy, […]

    Czytaj...