Współczesne nauczanie zintegrowane w klasach 1-3

Jest przeciwieństwem wąsko pojętego do niedawna stosowanego nauczania przedmiotowego, odnoszącego się jedynie do jednej dziedziny naukowej.
 
Zaletą dla współczesnego nauczania dzieci w klasach 1-3, jest możliwość integracji wielu przedmiotów nauczania jednocześnie i to w różnych warunkach.
Nauczycielka nauczania Joanna Szymańska przeprowadza bardzo dużo wycieczek do okolicznych firm działających w różnych branżach oraz często zaprasza na lekcje znane osobistości.
Firma melioracyjna prezentowała na wycieczce budowę stawu, wraz z poznawaniem budowy kaparki, dzieci uczyły się także liczyć na przykładach ilości maszyn czy nawet liczby pracowników aktualnie wykonujących dane czynności. Kolejne wycieczki do pracowni artystki, gdzie dzieci mogły samodzielnie wykonać mały witraż, oraz zobaczyć lampy witrażowe w trakcie wykonywania, pozwoliły poznać techniki witrażowe, funkcje oraz właściwości szkła.
 
Takie podejście do nauczania posiada wiele zalet jak:
– przekazywanie dzieciom spójnej wizji świata;
– odejście od wiedzy encyklopedycznej;
– lepsze przygotowanie do życia;
– praktyczniejsza wiedza uzyskiwana przez uczniów;
– wizualizacja zajęć wpływa na długość pamiętania poznanych wiadomości.
 
Najczęściej stosowane dziedziny nauki w nauczanie zintegrowanym w szkole podstawowej w klasach 1-3 to Edukacja Geografia Biologia Historia WOS Fizyka Język polski.
 

Joanna Szymańska

podobne wpisy

(fem)ciekawostki

15-minutowe miasto, czyli luksus bliskości i dostępności

Jeszcze niedawno wizja miast przyszłości skupiała się wokół latających samochodów, przestrzeni wypełnionych sztuczną inteligencją, gdzie ruchome chodniki dowożą ludzi do pracy. Tymczasem rozwój miast w trzecim dziesięcioleciu XXI wieku idzie w całkiem przeciwną stronę. Wracamy do kameralnych społeczności lokalnych, idei slow life i zielonych przestrzeni, gdzie najważniejsze potrzeby życia codziennego można załatwić w ciągu 15-minutowego […]

Czytaj...
Czym się różni karma dla małych psów od tej dla dużych ras?
warto wiedzieć

Czym się różni karma dla małych psów od tej dla dużych ras?

Każdy pies jest inny (i wyjątkowy!) i musi to znaleźć odzwierciedlenie w jego diecie. Dzisiaj spojrzymy na kilka kluczowych różnic, jakie posiada karma dla małych psów i dużych ras. Każdy pies ma inne potrzeby żywieniowe, ale nawet ogólnie mówiąc, wymagania małych ras różnią się znacznie od wymagań psów ras dużych. Korzystanie ze wskazówek zawartych w […]

Czytaj...
(fem)ciekawostki

Jak zamówić kuriera DPD?

Zamawianie kuriera to przydatne usługi, jakie dadzą nam komfort. Korzystanie z przesyłek i zakupów online w dzisiejszych czasach jest niezwykle popularne, dlatego coraz chętniej sięgamy po usługi kurierskie. Na uwagę zasługuje kurier DPD, jakiego łatwo zamówimy do domu.Czym cechuje się taka usługa? Jakie zalety ma DPD zamówienie kuriera? Kiedy skorzystać z takiej opcji?

Czytaj...