Wzorowe kobiety

Co znaczy dziś być kobietą?
Czy istnieje wzór kobiecości?
Co łączy współczesne kobiety?

We współczesnym świecie tym, co wydaje się wspólne nam wszystkim, mimo naszych indywidualnych osobowości, odmienności i wielobarwności, jest pęd do nowych sposobów życia. Odważne, twórcze wybory i świadome łączenie różnych sfer, umiejętności, inspiracji – tym cechują się dzisiejsze kobiety. Praca nie może być tylko pracą – musi wynikać z pasji. Macierzyństwo nie jest kieratem – jest przygodą. Wchodzimy w relacje, bo tego chcemy, a nie z konieczności. 

Kobieta przykłada ręce do skroni

Co znaczy dziś być kobietą?

Odkrywanie nowych wymiarów kobiecości jest tym, co łączy przedstawicielki płci pięknej, co w dzisiejszych czasach tworzy społeczności. Coraz więcej jest inicjatyw skierowanych właśnie do nas, a ich tematyka jest różnorodna – od zagadnień związanych z rozwojem kompetencji, przez zdrowie, duchowość, skończywszy na projektach naukowych i biznesowych.

Plakat "Wzory są kobietą"

Na naszym rodzimym podwórku doskonałym przykładem takiej solidarnej, twórczej  kooperacji jest działająca od 6 lat kobieca ekipa warszawskich targów dizajnu „Wzory”. Wśród wystawców – młodych, niezależnych polskich projektantów i rzemieślników – od początku istnienia „Wzorów” sporo jest też marek tworzonych przez same kobiety. To my stanowimy również przeważającą liczebnie grupę odwiedzających targi.

Czarno-białe zdjęcie śmiejącej się kobiety

Co łączy współczesne kobiety?

Przy okazji tegorocznych „Wzorów na wiosnę”, organizowanych we wnętrzach Domu Towarowego Braci Jabłkowskich, w ostatni weekend kwietnia, cały pierwszy, sobotni dzień organizatorki wydarzenia postanowiły więc poświęcić właśnie kobietom.

Młoda kobieta w wianku na głowie i białej bluzce pod palmami

Jak mówi pomysłodawczyni targów, Jagoda Valkov: „Wzory” od początku tworzone są przez kobiety. Chciałam zrobić coś dla kobiet – coś, co łączy dizajn i kobiecość, abyśmy nie tylko dbały o przestrzeń, w jakiej żyjemy, ale także o nasze wnętrze i rozwój. 

Zgodnie z tym zamysłem, 27 kwietnia podczas wydarzenia o nazwie „Wzory są kobietą” poza tradycyjną ofertą targową, czyli unikalnymi, często ręcznie tworzonymi produktami sztuki użytkowej, jak meble, grafika, dodatki, rośliny, biżuteria, znajdziemy wszystko to, co powinno zaspokoić nasz głód poszukiwań w sferze świadomej troski o siebie i otoczenie.

Kobieta w czerwonej bluzce wącha zapachy olejków unoszące się z aromatycznego kominka.

Tego dnia dziewięć niezwykłych kobiet – specjalistek wielu dziedzin związanych z rozwojem, edukacją, zdrowym stylem życia, biznesem, a także sztuką, duchowością, psycho- i fizjoterapią – podzieli się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem podczas licznych warsztatów i wykładów. Tematyka spotkań, choć zróżnicowana, odwołuje się do holistycznego podejścia do zdrowia oraz twórczego i świadomego stylu życia, nie dającego zamknąć się w żadnym szablonie. 

Młoda kobieta w czarnej krótkiej sukience tańczy

Czy istnieje wzór kobiecości?

Prowadzące nauczą nas między innymi technik świadomego oddechu, sposobów przepracowywania emocji na poziomie ciała i odnajdowania w nim punktów energetycznych. Poznamy jogę twarzy oraz przynoszące rewelacyjne rezultaty terapie: skoncentrowaną na rozwiązaniach i czaszkowo-krzyżową, stanowiące doskonale uzupełniające się metody pracy z ciałem i umysłem. Dowiemy się, jak żyć zgodnie z rytmem natury i dbać o siebie naturalnymi sposobami, a także nauczymy się  tworzyć stuprocentowo naturalne perfumy o magicznych zapachach i działaniu. 

Kartka z księżycowego kalendarza - styczeń luty 2019 z kwiatami koniczyny

Poszukamy własnych ścieżek życiowych, również zawodowych i poznamy sposoby rozwijania twórczej ekspresji, w tym tej związanej z mocą kobiecego głosu. Zbadamy lunarną mandalę miesięcznego cyklu i sprawdzimy, jak natura, las i zioła mogą nas wspierać w harmonijnym rozwoju.

Olejki eteryczne cytryna, mięta i lawenda w małych buteleczkach

Podczas wieńczącego kobiecy dzień panelu dyskusyjnego pt. „Kobiecość w XXI wieku” porozmawiamy zaś o tym, co znaczy i jak to jest być kobietą w zmieniającym się współczesnym świecie, pełnym wyzwań i chaosu, ale też coraz większych możliwości i nadziei. Zastanowimy się, jak dbać o siebie i swoją kobiecość pod presją wymagań i stresu. 

Wzór zielonego liścia paproci na pościeli

Tego dnia kobiety będą mogły świadomie stworzyć swoje nowe, zaskakujące i niepokorne Wzory.

Obraz w drewnianej ramie przedstawiający roślinę - mniszka z kwiatami i dmuchawcem na jasnej ścianie z w sypialni nad łóżkiem

Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy. Formularz zgłoszeniowy i szczegółowy plan poszczególnych wydarzeń dostępne są poprzez stronę https://www.facebook.com/events/1032823256908524/.

Obraz przedstawiający liść paproci wisi na jasnej ścianie w drewnianej ramie obok stolika

WZORY na wiosnę 2019 27-28 kwietnia
Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy
ul. Bracka 25, Warszawa
godziny wydarzenia 11-19
wstęp wolny
http://wzorytargi.pl/

https://wzory.design/

https://www.facebook.com/events/2149694271751766/?event_time_id=2149694278418432

Kobiec ręce trzymające liść paproci w lesie

podobne wpisy

(fem)akademia

Numerologia 6 – mocne i słabe strony osób z taką wibracją

Cyfra 6 jest symbolem człowieka, dla którego ważne jest szczęście najbliższych. Niestety często dobro bliskich przedkłada on ponad swoje własne. Jest znakomitym słuchaczem, który każdemu chętnie służy radą. Czym jeszcze wyróżnia się numerologiczna 6?

Czytaj...
(fem)akademia

Gwiazdy inwestują w rozwój dzieci

Osoby znane ze świata mediów i show biznesu chętnie inwestują w rozwój swoich dzieci. W szczególności, kiedy ich pociechy przygotowują się do najważniejszych dla nich egzaminów, takich jak sprawdzian ośmioklasisty czy matura. Dobra szkoła to jedno, ale równie ważne jest wsparcie dziecka odpowiednimi korepetycjami. 

Czytaj...
(fem)akademia

Gwiazdy dla dzieci jeździły na hulajnogach

W październiku odbył się charytatywny pokaz mody pod hasłem Barwy Jesieni, który ma zapewnić najbardziej potrzebującym maluchom ciepłą odzież na nadchodzące miesiące. Tego dnia gwiazdy licznie przybyły do Grodziska Mazowieckiego, by wesprzeć akcję charytatywną. Jednym ze sponsorów pokazu była marka Motus producent hulajnóg elektrycznych. 

Czytaj...