XV Jubileuszowe Ogólnopolskie Sympozjum Diabetologiczne

W imieniu organizatorów – Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków oraz Centrum Konferencji i Wystaw Expo – Andre serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na w/w wydarzenie.

Jest to wydarzenie medyczne o wyjątkowym klimacie i ogromnym zainteresowaniu środowiska medycznego i diabetologicznego oraz samych diabetyków. Tegoroczna edycja przypada w 600-lecie Pokoju Toruńskiego z roku 1411 po sławnej w całej Europie zwycięskiej bitwie Polaków nad Krzyżakami pod Grunwaldem w 1410 roku. Tegoroczna edycja przypada też w XXX- lecie istnienia Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. To wszystko czyni wyjątkowy charakter wydarzenia toruńskiego.

Sympozjum Diabetologiczne odbywa się w Toruniu corocznie od 1997 roku, i jego głównym założeniem jest popularyzacja najnowszych osiągnięć diabetologii wśród lekarzy specjalistów i lekarzy pierwszego kontaktu, rozpowszechnianie wiedzy naukowej i szkolenie chorych na cukrzycę.  Dzięki bardzo dużej życzliwości i pomocy ze strony najwybitniejszych przedstawicieli polskiej diabetologii Toruń stał się stolicą dorocznych spotkań i wymiany doświadczeń pomiędzy lekarzami i ich pacjentami. Największym sukcesem dla organizatorów bez wątpienia wdzięczność osób chorych na cukrzycę, dla których coroczne spotkania w Toruniu są „świętem”, dają możliwość poszerzenia wiedzy na temat ciężkiej i nieuleczalnej choroby z którą muszą żyć oraz przezwyciężać komplikacje z tymi związane.

Podczas Sympozjum, na Foyer Auli odbędzie się wystawa najnowszych leków
i urządzeń diagnostycznych stosowanych w leczeniu cukrzycy, punkty bezpłatnych konsultacji dla osób chorych na cukrzycę, degustacje żywności dla diabetyków, pomiary poziomu cukru we krwi oraz inne badania profilaktyczne dla mieszkańców Torunia i okolic.

 

 

podobne wpisy

(fem)zdrowie

Active Mind Complex  – nowość od Herbalife wspierająca pracę mózgu

Blisko 3/4 Polaków przyznaje się do problemów z koncentracją i zapamiętywaniem informacji. Sprawności umysłowej nie pomaga codzienny stres, przemęczenie, nadmiar obowiązków. Co więcej, problem ten dotyka wszystkie grupy wiekowe. Odpowiednia dieta, suplementacja i ruch mogą wspomóc pracę mózgu i poprawić nasze codzienne funkcjonowanie.

Czytaj...
(fem)zdrowie odżywianie

MRP, czyli o posiłkach w proszku i jedzeniu przyszłości…

MRP  Meal Replacement Powders to odżywcze, wieloskładnikowe, zbilansowane produkty spożywcze w postaci proszku lub formie stałej jako batonik. Posiłki w proszku są tak skomponowane, że mogą zastąpić pełnowartościowy posiłek. Zawierają wszystkie niezbędne, właściwe dla danego dania witaminy, mikroelementy oraz wszelkie niezbędne substancje odżywcze, jakie ludzki organizm potrzebuje do codziennego funkcjonowania. 

Czytaj...
(fem)zdrowie

Otwarcie Laboratorium Centralnego DIAGNOSTYKA

DIAGNOSTYKA to największa, ogólnopolska sieć laboratoriów medycznych. Od ponad 20 lat nieustannie stawia na rozwój oraz najwyższą jakość proponowanych badań i usług.  To 180 nowoczesnych laboratoriów, 7000 wykwalifikowanych pracowników i 1000 punktów pobrań dedykowanych bezpośredniej obsłudze pacjentów. Czy wiesz, że tylko w ubiegłym roku w laboratoriach DIAGNOSTYKA wykonano łącznie ponad 120 milionów badań?

Czytaj...