XV Jubileuszowe Ogólnopolskie Sympozjum Diabetologiczne

W imieniu organizatorów – Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków oraz Centrum Konferencji i Wystaw Expo – Andre serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na w/w wydarzenie.

Jest to wydarzenie medyczne o wyjątkowym klimacie i ogromnym zainteresowaniu środowiska medycznego i diabetologicznego oraz samych diabetyków. Tegoroczna edycja przypada w 600-lecie Pokoju Toruńskiego z roku 1411 po sławnej w całej Europie zwycięskiej bitwie Polaków nad Krzyżakami pod Grunwaldem w 1410 roku. Tegoroczna edycja przypada też w XXX- lecie istnienia Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. To wszystko czyni wyjątkowy charakter wydarzenia toruńskiego.

Sympozjum Diabetologiczne odbywa się w Toruniu corocznie od 1997 roku, i jego głównym założeniem jest popularyzacja najnowszych osiągnięć diabetologii wśród lekarzy specjalistów i lekarzy pierwszego kontaktu, rozpowszechnianie wiedzy naukowej i szkolenie chorych na cukrzycę.  Dzięki bardzo dużej życzliwości i pomocy ze strony najwybitniejszych przedstawicieli polskiej diabetologii Toruń stał się stolicą dorocznych spotkań i wymiany doświadczeń pomiędzy lekarzami i ich pacjentami. Największym sukcesem dla organizatorów bez wątpienia wdzięczność osób chorych na cukrzycę, dla których coroczne spotkania w Toruniu są „świętem”, dają możliwość poszerzenia wiedzy na temat ciężkiej i nieuleczalnej choroby z którą muszą żyć oraz przezwyciężać komplikacje z tymi związane.

Podczas Sympozjum, na Foyer Auli odbędzie się wystawa najnowszych leków
i urządzeń diagnostycznych stosowanych w leczeniu cukrzycy, punkty bezpłatnych konsultacji dla osób chorych na cukrzycę, degustacje żywności dla diabetyków, pomiary poziomu cukru we krwi oraz inne badania profilaktyczne dla mieszkańców Torunia i okolic.

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 Comments

No Comment.

podobne wpisy

(fem)zdrowie

Otwarcie Laboratorium Centralnego DIAGNOSTYKA

  DIAGNOSTYKA to największa, ogólnopolska sieć laboratoriów medycznych. Od ponad 20 lat nieustannie stawia na rozwój oraz najwyższą jakość proponowanych badań i usług. To 180 nowoczesnych laboratoriów, 7000 wykwalifikowanych pracowników i 1000 punktów pobrań dedykowanych bezpośredniej obsłudze pacjentów. Czy wiesz, że tylko w ubiegłym roku w laboratoriach DIAGNOSTYKA wykonano łącznie ponad 120 milionów badań?

  Czytaj...
  (fem)zdrowie

  Tarczyca i jod

   Spójrzmy na całą listę objawów: przewlekłe zmęczenie, osłabienie, senność, problemy z koncentracją i pamięcią, stany depresyjne, łatwe marznięcie, suchość skóry, łamliwe włosy, nieregularne miesiączkowanie… Czy nie brzmi to znajomo? Przyczyna może być jedna: niedoczynność tarczycy.

   Czytaj...
   (fem)zdrowie

   Sesja zimowa – to nie musi być trudne!

    Kiedy dni są krótkie, przyroda dawno już zapadła w sen zimowy, a pogoda zachęca do skulenia się pod kocem z kubkiem herbaty, trudno jest skupić się na nauce. Co w takich okolicznościach możemy zrobić, aby wspierać koncentrację i z energią podejmować codzienne wyzwania? Istnieją sposoby, które zmotywują studentów do wielkich czynów!

    Czytaj...