XV Jubileuszowe Ogólnopolskie Sympozjum Diabetologiczne

W imieniu organizatorów – Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków oraz Centrum Konferencji i Wystaw Expo – Andre serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na w/w wydarzenie.

Jest to wydarzenie medyczne o wyjątkowym klimacie i ogromnym zainteresowaniu środowiska medycznego i diabetologicznego oraz samych diabetyków. Tegoroczna edycja przypada w 600-lecie Pokoju Toruńskiego z roku 1411 po sławnej w całej Europie zwycięskiej bitwie Polaków nad Krzyżakami pod Grunwaldem w 1410 roku. Tegoroczna edycja przypada też w XXX- lecie istnienia Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. To wszystko czyni wyjątkowy charakter wydarzenia toruńskiego.

Sympozjum Diabetologiczne odbywa się w Toruniu corocznie od 1997 roku, i jego głównym założeniem jest popularyzacja najnowszych osiągnięć diabetologii wśród lekarzy specjalistów i lekarzy pierwszego kontaktu, rozpowszechnianie wiedzy naukowej i szkolenie chorych na cukrzycę.  Dzięki bardzo dużej życzliwości i pomocy ze strony najwybitniejszych przedstawicieli polskiej diabetologii Toruń stał się stolicą dorocznych spotkań i wymiany doświadczeń pomiędzy lekarzami i ich pacjentami. Największym sukcesem dla organizatorów bez wątpienia wdzięczność osób chorych na cukrzycę, dla których coroczne spotkania w Toruniu są „świętem”, dają możliwość poszerzenia wiedzy na temat ciężkiej i nieuleczalnej choroby z którą muszą żyć oraz przezwyciężać komplikacje z tymi związane.

Podczas Sympozjum, na Foyer Auli odbędzie się wystawa najnowszych leków
i urządzeń diagnostycznych stosowanych w leczeniu cukrzycy, punkty bezpłatnych konsultacji dla osób chorych na cukrzycę, degustacje żywności dla diabetyków, pomiary poziomu cukru we krwi oraz inne badania profilaktyczne dla mieszkańców Torunia i okolic.

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Najpopularniejsze telefony w 2021

0 Comments

No Comment.

podobne wpisy

(fem)zdrowie

Sesja zimowa – to nie musi być trudne!

  Kiedy dni są krótkie, przyroda dawno już zapadła w sen zimowy, a pogoda zachęca do skulenia się pod kocem z kubkiem herbaty, trudno jest skupić się na nauce. Co w takich okolicznościach możemy zrobić, aby wspierać koncentrację i z energią podejmować codzienne wyzwania? Istnieją sposoby, które zmotywują studentów do wielkich czynów!

  Czytaj...
  (fem)zdrowie

  Jak zabrać się za realizację postanowień noworocznych związanych z odchudzaniem?

   Często nie zdajemy sobie sprawy, że problem nie polega na tym, że nie potrafimy dotrzymać postanowień noworocznych. Wyznaczając cele, upewnij się, że rzeczywiście są konkretne, osiągalne, mierzalne, osadzone w czasie i realistyczne. W przeciwnym razie narażasz się na spadek motywacji i bolesną porażkę. Sprawdź, jak wdrożyć i utrzymać postanowienia związane z odchudzaniem!

   Czytaj...
   (fem)zdrowie

   JAK PRAWIDŁOWO MYĆ RĘCE?

    Badania wskazują, że ponad 90 proc. Polaków myje ręce źle: za rzadko, niedokładnie, za krótko (przeważnie około 5 sekund), bez użycia właściwych środków higienicznych. Tymczasem wystarczy 30 sekund i odrobina skrupulatności, żeby pozbyć się z dłoni bakterii i drobnoustrojów. Tak, to nie mit! 30 sekund może wpłynąć na Twoje zdrowie! Warto wyrobić sobie ten nawyk […]

    Czytaj...