Zaproś sąsiada na grilla czyli Święto Sąsiada

Istotą Święta Sąsiada i wynikających z niego wspólnych spotkań i zabawy jest integracja, poczucie wspólnoty i solidarności. Bliższe poznanie się, rozmowa sprzyjają dobrej atmosferze, zacieśnianiu dobrych sąsiedzkich kontaktów, budowaniu lokalnej, aktywnej społeczności. Takie powodują że samotnicy otwierają się na nowe znajomości, a na osiedlach zrobi się bardziej rodzinnie.
 
Formuła spotkań jest bardzo różna. Mieszkańcy mogą spotykać się przy wspólnym stole lub bawić się na festynach. Może być sąsiedzkie spotkania na ulicy, w ogrodzie, na podwórzu budynku – czyli takie które każdy może zrealizować. Jeżeli chciałbyś zorganizować podobne spotkanie w Twoim okolicy, skontaktuj się ze swoją spółdzielnią mieszkaniową czy też z istniejącym portalem internetowym w Twoim mieście jak np. Kielecki Portal Społecznościowy.
 
W Europie święto sąsiadów obchodzone jest od 2002 roku – a zostało wymyślone przez Francuzów. Do obchodów Święta Sąsiada dołączyła też Polska. Miasta które w poprzednich latach przystąpiły do realizacji Święta to między innymi: Gdańsk, Bydgoszcz, Poznań, Łódź, Łomża, Gliwice.
 
27 maja 2008 mamy szansę poznać ludzi obok których mieszkamy. To szansa aby nasze kontakty nie ograniczały się do zdawkowej wymiany uprzejmości, ale sprzyjały tworzeniu miłej atmosfery nie tylko od święta. Po prostu – będzie się nam lepiej mieszkać.
Europejska strona Święta:
http://country.european-neighbours-day.com/pl
 

Paweł Zawadzki
Redaktor Naczelny
intermen.pl – Portal dla mężczyzn

podobne wpisy

(fem)akademia

Numerologia 6 – mocne i słabe strony osób z taką wibracją

Cyfra 6 jest symbolem człowieka, dla którego ważne jest szczęście najbliższych. Niestety często dobro bliskich przedkłada on ponad swoje własne. Jest znakomitym słuchaczem, który każdemu chętnie służy radą. Czym jeszcze wyróżnia się numerologiczna 6?

Czytaj...
(fem)akademia

Gwiazdy inwestują w rozwój dzieci

Osoby znane ze świata mediów i show biznesu chętnie inwestują w rozwój swoich dzieci. W szczególności, kiedy ich pociechy przygotowują się do najważniejszych dla nich egzaminów, takich jak sprawdzian ośmioklasisty czy matura. Dobra szkoła to jedno, ale równie ważne jest wsparcie dziecka odpowiednimi korepetycjami. 

Czytaj...
(fem)akademia

Gwiazdy dla dzieci jeździły na hulajnogach

W październiku odbył się charytatywny pokaz mody pod hasłem Barwy Jesieni, który ma zapewnić najbardziej potrzebującym maluchom ciepłą odzież na nadchodzące miesiące. Tego dnia gwiazdy licznie przybyły do Grodziska Mazowieckiego, by wesprzeć akcję charytatywną. Jednym ze sponsorów pokazu była marka Motus producent hulajnóg elektrycznych. 

Czytaj...