Zaproś sąsiada na grilla czyli Święto Sąsiada

Istotą Święta Sąsiada i wynikających z niego wspólnych spotkań i zabawy jest integracja, poczucie wspólnoty i solidarności. Bliższe poznanie się, rozmowa sprzyjają dobrej atmosferze, zacieśnianiu dobrych sąsiedzkich kontaktów, budowaniu lokalnej, aktywnej społeczności. Takie powodują że samotnicy otwierają się na nowe znajomości, a na osiedlach zrobi się bardziej rodzinnie.
 
Formuła spotkań jest bardzo różna. Mieszkańcy mogą spotykać się przy wspólnym stole lub bawić się na festynach. Może być sąsiedzkie spotkania na ulicy, w ogrodzie, na podwórzu budynku – czyli takie które każdy może zrealizować. Jeżeli chciałbyś zorganizować podobne spotkanie w Twoim okolicy, skontaktuj się ze swoją spółdzielnią mieszkaniową czy też z istniejącym portalem internetowym w Twoim mieście jak np. Kielecki Portal Społecznościowy.
 
W Europie święto sąsiadów obchodzone jest od 2002 roku – a zostało wymyślone przez Francuzów. Do obchodów Święta Sąsiada dołączyła też Polska. Miasta które w poprzednich latach przystąpiły do realizacji Święta to między innymi: Gdańsk, Bydgoszcz, Poznań, Łódź, Łomża, Gliwice.
 
27 maja 2008 mamy szansę poznać ludzi obok których mieszkamy. To szansa aby nasze kontakty nie ograniczały się do zdawkowej wymiany uprzejmości, ale sprzyjały tworzeniu miłej atmosfery nie tylko od święta. Po prostu – będzie się nam lepiej mieszkać.
Europejska strona Święta:
http://country.european-neighbours-day.com/pl
 

Paweł Zawadzki
Redaktor Naczelny
intermen.pl – Portal dla mężczyzn

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 Comments

No Comment.

podobne wpisy

(fem)akademia

Sukienki – dlaczego warto nosić, na co zwracać uwagę i gdzie kupić?

  Modne sukienki doskonale sprawdzą się, jako codzienne stylizacje. Niezależnie od tego, czy wybierzesz sukienki midi czy też sukienki mini lub maxi, wszystkie możesz wykorzystać na co dzień, wystarczy tylko dobrze dobrać do nich dodatki. Dlaczego warto mieć w swojej szafie chociaż kilka sukienek? Na co zwrócić uwagę gdy szukasz sukienki dla siebie? Jakie są zalety […]

  Czytaj...
  (fem)akademia

  Gwiazdy inwestują w rozwój dzieci

   Osoby znane ze świata mediów i show biznesu chętnie inwestują w rozwój swoich dzieci. W szczególności, kiedy ich pociechy przygotowują się do najważniejszych dla nich egzaminów, takich jak sprawdzian ośmioklasisty czy matura. Dobra szkoła to jedno, ale równie ważne jest wsparcie dziecka odpowiednimi korepetycjami.

   Czytaj...
   (fem)akademia

   Gwiazdy dla dzieci jeździły na hulajnogach

    W październiku odbył się charytatywny pokaz mody pod hasłem Barwy Jesieni, który ma zapewnić najbardziej potrzebującym maluchom ciepłą odzież na nadchodzące miesiące. Tego dnia gwiazdy licznie przybyły do Grodziska Mazowieckiego, by wesprzeć akcję charytatywną. Jednym ze sponsorów pokazu była marka Motus producent hulajnóg elektrycznych.

    Czytaj...