8 pomysłów na weekend w mieście

Połowa kwietnia to czas, kiedy zima już na dobre odchodzi w niepamięć, a pogoda coraz bardziej zachęca do zrzucenia ciężkich płaszczy i wymiany botków na baleriny. Wreszcie można opuścić ponure cztery ściany i poszukać rozrywki gdzie indziej niż w najnowszym sezonie ulubionego serialu. Do urlopu zostało jeszcze trochę czasu, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać weekend i zrelaksować się nawet we własnym mieście.

LeGrand_kawiarnie

1. Jazda na rolkach z przyjaciółką

Ukochane w dzieciństwie łyżworolki wracają do łask! Szybkość, wiatr na twarzy i przy tym możliwość poplotkowania z najlepszą koleżanką na parkowych alejkach to przepis na aktywne i relaksujące popołudnie. Zwłaszcza przy pięknej, prawie już letniej pogodzie.

2. Zwiedzanie kawiarni

Miałaś kiedyś tak, że znajomi pytali cię, jaką kawiarnię z dobrym ciastem polecasz, a ty nie miałaś pojęcia, co odpowiedzieć? Czas lepiej poznać centrum własnego miasta. Umów się na maraton po nieznanych kawiarniach i popróbuj, co mają ci do zaproponowania bariści. Kto wie, gdzie będziesz mogła wpadać i zamawiać „to, co zawsze”?

3. Wsiądź na rower 

Nic tak nie daje możliwości jednoczesnego cieszenia się ładną pogodą i niewyczerpującej aktywności fizycznej jak rower. Można przejechać się do parku z koszem piknikowym albo zwiedzić starówkę, wymijając grupy pieszych turystów. Rower to świetny pomysł na stopniowy powrót do formy po zimie. Uwaga! W miejskich warunkach najlepiej sprawdzą się miejskie rowery, np. marki Le Grand, dzięki którym można utrzymać wyprostowaną pozycję i wszystko dokładnie widzieć.

4. Piknik

A skoro o parku mowa, to czemu nie umówić się z przyjaciółmi na degustację własnoręcznie zrobionych przysmaków na łonie natury? Wczesną wiosną ziemia może być jeszcze za wilgotna na bezpośrednie rozłożenie się na trawie, ale w niemal każdym parku dostępne są ławki i stoły. Teraz pozostaje zabrać ze sobą napoje, zimne przekąski, koc i może jakąś grę planszową.

5. Lokalna turystyka

Przyznaj się – ile naprawdę wiesz o swoim mieście? Jeśli mieszkasz w nim od dziecka, jest szansa, że tak naprawdę niewiele, bo wszystkie szkolne wycieczki z zasady pokazują uczniom atrakcje oddalone o co najmniej 100 kilometrów. Spójrz na swoje miasto jak turystka – czego jeszcze nie widziałaś? Gdzie cię nie było? A potem stwórz listę najbardziej interesujących miejsc i za punkt honoru postaw sobie odhaczanie co weekend kolejnych pozycji.

6. Sport inaczej

Dzisiaj każdy w jakiś sposób ćwiczy, niezależnie od tego, czy woli biegać po osiedlu, czy chodzić na siłownię. Ładna wiosna to dobra okazja do odkrycia alternatywnych  ćwiczeń na świeżym powietrzu: w parkach mnożą się amatorzy ćwiczeń z linami, slacku i podobnych. Zrób krok dalej i zobacz, jaki trening możemy złożyć przy pomocy zwykłej ławki czy… drzewa.

7. Hobby inaczej

A skoro już o zajęciach na świeżym powietrzu mowa, to dlaczego nie spojrzeć z trochę innej perspektywy? Kiedy robi się ciepło, uaktywniają się różnego rodzaju grupy hobbystyczne. Od łucznictwa przez aikido do wolontariatu w lokalnym ośrodku dla zwierząt – miasto proponuje dużo możliwości rozwoju zainteresowań, w tym również w ciepłych promieniach słońca.

8. Alternatywne jedzenie

Slow food i eko styl życia podbijają serca coraz większej ilości osób i to przekłada się na rozwój rynku. Niemal wszystkie duże miasta w Polsce organizują wydarzenia skoncentrowane na zdrowej, odpowiedzialnie produkowanej, lokalnej żywności. Targi, kiermasze, festiwale – na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie. Kto wie, może to dobra okazja, żeby się przekonać, co takiego magicznego jest w owsianym mleku?

podobne wpisy

kondycja fizyczna

Sprzęt pomocniczy dla osób niepełnosprawnych – większy komfort życia

W dzisiejszym świecie technologia i innowacje odgrywają coraz większą rolę w poprawianiu jakości życia osób niepełnosprawnych. Dzięki postępowi w dziedzinie sprzętu pomocniczego wiele osób może cieszyć się większą niezależnością i samodzielnością w codziennym życiu. W niniejszym artykule przyjrzymy się różnym rodzajom sprzętu pomocniczego, które są dostępne i jakie korzyści przynoszą osobom niepełnosprawnym. Wózki inwalidzkie i […]

Czytaj...
(fem)zdrowie kondycja fizyczna polecane

Do aktywnych świat należy!

Pływanie, jeżdżenie na rowerze, wędrówki po górach, tenis czy piłka nożna – złota polska jesień oferuje pełną gamę sposobów na zbudowanie formy życia wszystkim miłośnikom sportów i aktywności na świeżym powietrzu. Oto parę zasad, jak należy ćwiczyć z głową, aby wzmocnić swoją kondycję, dobrze się regenerować i cieszyć się sprawnością fizyczną przez cały rok. 

Czytaj...
kondycja fizyczna polecane

Pięć ćwiczeń z myślą o zachowaniu zdrowia  w trakcie izolacji

Siłownie i kluby fitness zostały zamknięte, a rządy wielu państw apelują do swoich obywateli o pozostanie w domach, by spowolnić dalsze rozprzestrzenianie się wysoce zakaźnego COVID-19 (koronawirusa). Nie bez powodu – siłownia to miejsce, gdzie zarazki mogą łatwo się rozprzestrzeniać. Ostatnie badania wykazały, że koronawirus potrafi przetrwać do trzech dni na różnych powierzchniach – maszynach […]

Czytaj...