„Kto To Mówi” – interaktywne ćwiczenia słuchowe dla dzieci

 
Program Kto To Mówi zrodził się z doświadczeń mamy Konradka, który urodził się z rzadką chorobą wrodzoną układu oddechowego. Kiedy chłopczyk miał 1,5 roku zdiagnozowano u niego obustronny niedosłuch. Żmudna rehabilitacja prowadzona przez rodziców chłopca oraz terapeutów zaowocowała sukcesem: dziś Konradek mówi pełnymi zdaniami i na ogół bez przerwy. Z tych doświadczeń zrodził się pomysł na narzędzie edukacyjne dla dzieci z niedosłuchem.

 

Ćwiczenia przedstawione są w formie atrakcyjnych animacji. Zastosowano w nich element zabawy po to, aby dziecko z zaciekawieniem czekało co wydarzy się w kolejnym zadaniu. Do dyspozycji oddano także setki zdjęć, pogrupowanych w tematyczne ćwiczenia.
 
Animacje służą do nauki prostych dźwięków mowy. Zdjęcia – do nauki rozumienia mowy (nazw przedmiotów i czynności) oraz do nauki nazywania przedmiotów.
 
Jak ćwiczyć za pomocą animacji w programie Kto To Mówi?
Każde ćwiczenie składa się z jednej animacji, która łączy w sobie onomatopeje, dźwięki lub słowa. Ćwiczenia są uporządkowane w kategorie: zwierzęta, pojazdy, dom, czynności, przyroda, jedzenie, ciało i ubranie, gry i zabawy. Podzielone zostały na trzy stopnie trudności. Poprzez klikanie na ilustrację lub dźwięki obok ilustracji możemy odtworzyć wyraz dźwiękonaśladowczy związany z obrazem, krótkie zdanie zawierające wyraz dźwiękonaśladowczy, nazwę czynności oraz oryginalne dźwięki.

Jak ćwiczyć za pomocą zdjęć w programie Kto To Mówi?
Zdjęcia również pogrupowane są w kategorie: zwierzęta, pojazdy, przyroda, dom, jedzenie, instrumenty muzyczne, przybory szkolne, sport i zabawa, zabawki, cechy-przeciwieństwa, zawody i rodzina, ubrania, części ciała, czynności, miasto, wydarzenia.  Dzięki animowanemu menu mamy bezpośredni dostęp do pojedynczych zdjęć lub zdjęć pogrupowanych tematycznie w zestawach po cztery. Uczymy się brzmienia słowa poprzez słuchanie, klikając na nazwę przedmiotu lub zdjęcie.
 
Dla kogo program Kto To Mówi?
Program kierowany jest do dzieci z niedosłuchem, ich rodziców oraz terapeutów, ale jest to także świetne narzędzie stymulujące rozwój słuchu oraz słuchu fonematycznego:
– dla dzieci słyszących, które dopiero uczą się mówić,
– dla dzieci z opóźnionym rozwojem mowy o różnej etiologii,
– dla dzieci z wadami wymowy i zaburzeniami słuchu fonematycznego.
Ponadto – dzieci, które mowę mają już całkiem dobrze rozwiniętą, również świetnie się przy tym programie bawią.

 

Zalety programu Kto To Mówi
Oprócz oczywistych zalet, jak stymulowanie rozwoju słuchu dziecka, można wymieniać inne.
Przede wszystkim:
– ładna, przejrzysta grafika,
– czyste, wysokiej jakości dźwięki,
– intuicyjne poruszanie się po serwisie KtoToMowi.pl,
– prosta nawigacja,
– łatwy i szybki dostęp do ogromnego zasobu animacji i fotografii,
– serwis zawiera wiele dodatkowych ważnych i ciekawych informacji na temat terapii dzieci z
zaburzeniami słuchu.
 
Podsumowując: KtoToMowi.pl to rozbudowana biblioteka animacji, zdjęć i dźwięków, które
pobudzą rozwój słuchu i mowy u wszystkich dzieci.
 
Serwis powstał dzięki dotacji z funduszy unijnych (Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, działanie 8.1).
Przetestowane przez http://logopediapraktyczna.blox.pl
Życzymy miłej zabawy!
Strona internetowa: www.ktotomowi.pl
 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Najpopularniejsze telefony w 2021

0 Comments

No Comment.

podobne wpisy

(fem)rodzina

Jak zrobić stroik na Boże Narodzenie?

  Boże Narodzenie to jeden z najpiękniejszych okresów w roku. Klimat oczekiwania i rodzinnych świąt podkreślają światełka, stroiki, choinka, wieniec na drzwiach i oczywiście wszechobecne gałązki, na których pojawiają się szyszki ozdobne, bombki, kokardki. To fantastyczne tło dla spotkań, posiłków, prezentów. W wielu wariantach widać lokalne tradycje, religijne tło oraz modę. Boże Narodzenie to prawdziwe wyzwanie […]

  Czytaj...
  (fem)rodzina seks i związki

  Największe problemy współczesnych związków

   Jesteśmy istotami społecznymi więc przez całe życie wchodzimy w relacje z innymi ludźmi. Dorastając, często łączymy się w pary, tworzymy związki i zakładamy rodziny. Jednak często w tych relacjach dochodzi do spięć, z którymi nie potrafimy sobie radzić.

   Czytaj...
   dzieci

   Dla małych odkrywców – spacerowy krem na każdą pogodę!

    Za oknem jesień – deszcz przeplata się ze słońcem, a Ty potrzebujesz kremu dla Twojego malucha, który sprawdzi się w każdą pogodę. Szukasz naturalnej receptury i składu zawierającego wysokiej jakości filtry mineralne. Znamy rozwiązanie! Eksperci MomMe wiedzą jak ważne jest zabezpieczenie delikatnej buzi dziecka przed słońcem, wiatrem, mrozem i wilgocią.

    Czytaj...