Akcesoria do karmienia piersią – które warto mieć?

0

Naturalne karmienie piersią jest rekomendowane przez lekarzy. Aby było łatwiejsze i nie powodowało dyskomfortu, warto zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria. Na co warto się zdecydować?

Lekarze rekomendują karmienie dziecka piersią. W mleku matki znajduje się wiele wartościowych substancji, w tym między innymi ciała odpornościowe, witaminy i minerały, duże ilości łatwo przyswajalnego białka.

Niektórym kobietom karmienie piersią przychodzi bez problemu. Inne natomiast mogą mieć z tym różne trudności. Żeby im zapobiegać, a także zmniejszać je, kiedy już wystąpią, warto zdecydować się na zakup odpowiednich akcesoriów do karmienia. Podpowiadamy, co sprawdzi się wtedy najlepiej

Poduszka do karmienia piersią

Przybranie odpowiedniej pozycji do karmienia może być niekiedy bardzo trudne. Gdy jednak zakupimy specjalną poduszkę do karmienia piersią, możemy bez problem przyjąć taką, w której karmienie będzie komfortowe zarówno dla maluszka, jak i dla mamy!

Najczęściej wybierane są specjalne poduszki w kształcie literki C czy literki L. Takie poduszki możemy także zakupić w sklepie Lansinoh.

Laktator – odciągacz do mleka

Przyda się nie tylko wtedy, gdy mleka jest za dużo lub wtedy, gdy mama nie będzie mogła być stale przy dziecku, aby karmić piersią. Przy jego użyciu można również zmniejszyć dolegliwości towarzyszące zastojowi pokarmu oraz zapaleniom piersi.

Do wyboru mamy laktatory ręczne oraz elektryczne, na przykład od Lansinoh. Gdy chcemy odciągać pokarm efektywnie, warto zainwestować w dobrej jakości model elektryczny!

Pojemniki do przechowywania pokarmu

Gdy zamierzamy zostawić odciągnięty z piersi pokarm na później, warto zaopatrzyć się także w specjalne pojemniki do jego przechowywania.

W sprzedaży możemy znaleźć między innymi woreczki oraz butelki, które pozwalają na łatwe magazynowanie odciągniętego mleka. W takich pojemnikach pokarm możemy także mrozić.

Wkładki laktacyjne

Przy karmieniu piersią pokarm może samoczynnie wypływać z brodawek sutkowych. Aby zapobiec zaplamieniu odzieży, warto zaopatrzyć się w specjalne wkładki laktacyjne.

W sprzedaży możemy znaleźć obecnie wkładki laktacyjne jednorazowe oraz wielorazowe – przeznaczone do prania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here