Antykoncepcja hormonalna – wybierz najlepszą metodę

Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych jest jedną z najczęściej wybieranych form zabezpieczania się przed ciążą. Wiąże się to przede wszystkim z wieloma zaletami jakie płyną z właśnie tej metody. Do innych równie popularnych zaliczamy prezerwatywy i plastry hormonalne. Kobiety mogą korzystać także z wkładek domacicznych (tzw. pierścieni dopochwowych) i zastrzyków. Jakie są zalety każdej z tych metod?

Wiele kobiet wybiera sposób antykoncepcji po względem łatwości stosowania. Można powiedzieć, że pierścień dopochwowy jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ po poddaniu się prostemu zabiegowi założenia pierścienia nie trzeba robić już nic więcej. Podobnie jest z plastrami i zastrzykami, które po jednorazowej aplikacji dają ochronę nawet na okres od 1-3 miesięcy. Trochę więcej zachodu sprawiają tabletki antykoncepcyjne, ponieważ w ich przypadku należy pamiętać o codziennym zażywaniu jednej z nich o z góry ustalonej godzinie. Przy odrobinie dobrej woli nie jest to jednak trudne – wystarczy ustawić sobie przypomnienie lub budzik w telefonie. Najbardziej problematyczna wydaję się prezerwatywa, o której trzeba pamiętać przed każdym stosunkiem. Dodatkowo trzeba wiedzieć jak ją założyć, by spełniała swoje przeznaczenie. W tej metodzie niebezpieczeństwo tkwi między innymi w możliwości zerwania prezerwatywy podczas nakładania lub pęknięcia jej w trakcie stosunku.

Czy stosunek przerywany jest metodą antykoncepcji?

Sposób działania powyższych metod jest różny, ale dają one bardzo podobną skuteczność ochrony. Wśród nich celowo nie zawarliśmy tzw. stosunku przerywanego, ponieważ nie powinno się go nigdy traktować jako metodę antykoncepcji, ze względu na bardzo niską skuteczność. Jak pokazują badania statystyczne, wiele nieplanowanych ciąż pochodzi właśnie ze stosunku przerywanego.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Najpopularniejsze telefony w 2021


0 Comments

No Comment.

podobne wpisy

(fem)rodzina seks i związki

Największe problemy współczesnych związków

Jesteśmy istotami społecznymi więc przez całe życie wchodzimy w relacje z innymi ludźmi. Dorastając, często łączymy się w pary, tworzymy związki i zakładamy rodziny. Jednak często w tych relacjach dochodzi do spięć, z którymi nie potrafimy sobie radzić.

Czytaj...
seks i związki

Z MIŁOŚCI DO AKTYWNOŚCI

Globalne badanie osób aktywnych, zlecone przez FOREO, wykazało,że to na siłowni – nie Tinderze – najchętniej szuka się miłości. I nie tylko!

Czytaj...
(fem)życie i historie ciekawostki seks i związki

„Nela i Artur. Koncert intymny Rubinsteinów” – biografia intymna Anieli i Artura Rubinsteinów

Już 1 lutego ukaże się nakładem Wydawnictwa Agora najnowsza książka Uli Ryciak „Nela i Artur. Koncert intymny Rubinsteinów” – biografia intymna Anieli i Artura Rubinsteinów. To opowieść o wielkich namiętnościach i cenie, jaką się płaci za uwikłanie w miłość. On – wiecznie głodny uczuć geniusz fortepianu i król życia, który święcił triumfy w największych salach koncertowych XX wieku, ona – uwiedziona jego czarem i talentem koneserka smaków, żona stojąca w cieniu męża. Przemierzyli razem cały świat, poznali najwybitniejszych ludzi swojej epoki, wychowali czworo dzieci. Wydawało się, że wiedli życie jak z bajki… Pełna pasji i nieoczekiwanych zwrotów jak muzyka ich ulubionego Chopina, historia niezwykłego, trwającego blisko pół wieku związku, z Warszawą, Paryżem, Nowym Jorkiem, Los Angeles i Wenecją w tle jest też historią zeszłowiecznych zawieruch i opatrzoną mnóstwem anegdot kroniką wykwintnego życia towarzyskiego z udziałem samych sław, od Picassa przez królów i księżniczki po największych wirtuozów w dziejach. Nela i Artur. Koncert intymny Rubinsteinów

Czytaj...