Blond opalizujący – co to dokładnie znaczy? Zobacz, czy będzie Ci pasować farba do włosów w opalizującym kolorze!

Blond złocisty, perłowy, miodowy, piaskowy, popielaty – na rynku kosmetycznym możemy spotkać niezliczoną ilość farb do włosów w różnych odcieniach blondu, co tylko wzmaga wątpliwości, co do ostatecznego wyboru jednego koloru włosów. Najwięcej dylematów wzbudzają opalizujące odcienie blondu – wiele pań nie wie, czy traktować je bardziej jako zimne czy ciepłe odcienie włosów, a przy tym czy będą one dobrze współgrały z pozostałymi elementami ich naturalnej urody. Podpowiadamy zatem, kto powinien decydować się na blond opalizujący!

portrait-1113564_640

Blond opalizujący – co to znaczy?

Słysząc nazwę opalizujący blond nie jedna z nas w pierwszej chwili pomyślała, że jest to kolor włosów, który przyniesie naszej twarzy optyczny efekt naturalnej opalenizny. Tymczasem okazuje się, że farba do włosów opalizujący blond to kolor, który znajduje się w zimnej palecie blondów, przez co będzie się on odznaczał chłodnym (nieco srebrnym), nie zaś złocistym połyskiem.

Dla kogo blond opalizujący?

Ze względu na to, że blond opalizujący posiada zimną tonację kolorystyczną, będzie on odpowiedni dla pań, które posiadają skórę w chłodnym odcieniu – to znaczy lekko zaróżowioną, niebieskawą lub nawet szarawą. Srebrne refleksy z opalizującego blondu będą doskonale współgrać z nieco “pochmurnym” kolorytem skóry, a przy tym sprawią, że twarz stanie się delikatnie rozświetlona.

To bardzo ważne, by wybrany przez nas kolor farby do włosów pasował do tonacji kolorystycznej naszej karnacji – ma to ogromny wpływ na ostateczny wynik koloryzacji. Decydując się na ciepłe kolory farb do włosów przy zimnym odcieniu skóry, możemy spodziewać się, że otrzymane efekty farbowania włosów będą wyglądać mało naturalnie i wywoływać pewien kontrast na twarzy.

Farbę do włosów w kolorze opalizującego blondu możemy jednak również spotkać w odcieniu neutralnym np. blond opalizujący Garnier Color Sensation – jest to farba, która została pozbawiona typowo chłodnej tonacji kolorystycznej ze srebrzystymi refleksami. Co to oznacza w praktyce? A mianowicie to, że będzie ona odpowiednia zarówno dla posiadaczek ciepłej, jak i zimnej karnacji.

Wbrew pozorom w opalizującym blondzie mogą dobrze wyglądać nie tylko naturalne blondynki, ale też panie, które posiadają ciemniejszą urodę. Ciekawie mogą się w nim prezentować szatynki i brunetki, których oczy przybierają orzechowy lub piwny kolor, zaś brwi mają brązowy odcień.

Opalizujący blond od Garnier Color Sensation

Opalizujący blond z gamy Garnier Color Sensation to wyjątkowa farba do włosów nie tylko ze względu na jej neutralny odcień, który sprawdzi się przy różnych typach urody, ale też skład, który pozwala na jednoczesną pielęgnację włosów podczas koloryzacji. Farby z gamy Color Sensation zawierają unikalną formułę z intensywnymi pigmentami, które sprawiają, że otrzymany kolor włosów jest nasycony, bogaty i długotrwały. Produkty te zostały dodatkowo wzbogacone masą perłową oraz olejkami kwiatowymi, by kolor mógł odbijać światło i mienić się, uzyskując efekt lustrzanego blasku. Jest to farba do włosów w pośrednim kolorze ciemnego blondu, który panie bardzo chętnie wykorzystują nie tylko przy koloryzacji na całej powierzchni włosów, ale też do farbowania włosów z pasemkami lub na styl ombre blond.

Jak uzyskać najlepsze efekty opalizującego blondu?

Przeprowadzenie samodzielnej koloryzacji włosów na blond nie jest łatwym zadaniem, jednak trzymając się pewnych ogólnych zasad z dziedziny koloryzacji, mamy szansę otrzymać optymalne rezultaty farbowania włosów. Pamiętajmy, że najlepsze wyniki osiągniemy przy zmianie koloru włosów maksymalnie o 1-2 tony podczas jednego zabiegu koloryzacji – jest to bezpieczna dla naszych włosów metoda farbowania włosów, która zmniejszy ryzyko przyjmowania przez nie kolorowych refleksów oraz pojawienia się uszkodzeń w strukturze włosów. Panie, które chcą przejść na opalizujący blond np. z ciemnego brązu, muszą wziąć pod uwagę, że konieczne będzie na początku przeprowadzenie zabiegu dekoloryzacji, czyli “zdejmowania” z włosów ciemnego pigmentu. Dekoloryzacja i rozjaśnianie włosów to jednak na tyle poważne zabiegi koloryzacyjne, że dla najlepiej poddać się im w profesjonalnym salonie fryzjerskim.

podobne wpisy

kosmetyki

Pianka Foa-m my god! nagrodzona przez magazyn Women’s Health!

Jury konkursu Produkt Roku 2020 magazynu Women’s Health uhonorowało piankę Foa-m my god! Alkemie w kategorii: produkty wegańskie. Celem konkursu było wyłonienie najlepszych kosmetyków dostępnych na polskim rynku. Produkty podzielone zostały na 10 kategorii, a w każdej z nich znalazły się też szczegółowe podkategorie. 

Czytaj...
kosmetyki polecane

NIEZBĘDNE NOWOŚCI ALKEMIE!

Wiemy, że przez szybkie tempo życia i pośpiech, zdarza nam się pomijać niektóre etapy na krętej drodze dbałości o zdrową cerę. My mówimy: zwolnij. Odetchnij. Zadbaj o siebie. Ten kosmetyk to jeden z najważniejszych produktów, które powinnyśmy mieć w kosmetyczce…

Czytaj...
kosmetyki polecane

CZARUJ SPOJRZENIEM KAŻDEGO DNIA!

Listopad to miesiąc nowości od AURI, które zachwycą każdą miłośniczkę makijażu.  Nowa seria akcesoriów marki AURI dostępna jest wyłącznie w drogeriach Rossmann, przez cały listopad. 

Czytaj...