Botki na wiosnę dla niskich kobiet

0

Niskie kobiety zawsze mają największy problem w wyborze odpowiedniego obuwia. Niestety, na ich sylwetce nie wszystko wygląda dobrze. Wiele modeli obuwia, szczególnie na płaskim obcasie, potrafi niekorzystnie skracać posturę, a w połączeniu z niektórymi ubraniami również zaburzać proporcje, sprawiając na przykład, że środek ciężkości się obniża, przez co kobieta wygląda bardzo niekorzystnie.

Jakie buty wybrać w przypadku niskiego wzrostu? Z czym ich nie łączyć?

Najgorszym połączeniem są buty baletki na płaskiej podeszwie zestawione z rozkloszowaną spódnicą do kolan. Takie połączenie sprawia, że sylwetka wydaje się jeszcze niższa. Zwolenniczki rozkloszowanych spódnic do kolan powinny raczej postawić na botki damskie na obcasie, szpilki lub ewentualne baletki na koturnie lub słupku.

Najlepszym rozwiązaniem dla niskiej kobiety są wszelkie buty, które nie mają płaskiej podeszwy. Niestety, noszenie szpilek czy innych modeli obuwia na wysokim obcasie nie zawsze jest wygodne. Szczególnie wtedy, gdy zamierzamy cały dzień spędzić w biegu. W takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem będą buty na koturnie. Koturny to bardzo stabilne obcasy, które gwarantują pełen komfort chodzenia oraz są bezpieczne, jeśli oczywiście nie wybieramy się w nich w góry.

Niskie kobiety powinny również zwrócić uwagę na to, jakie buty botki wybierają. W ich przypadku najlepiej prezentują się modele z przylegającą do kostki cholewką. Zbyt luźna cholewka może również wpływać na optyczne obniżenie sylwetki, nawet jeśli buty nie są płaskie.

Letnie obuwie dla niskiej kobiety

Na wakacjach raczej nikt nie będzie nosił botków ani nawet półbutów. W związku z tym powstaje pytanie: Jakie buty na lato będą najlepsze dla niskiej kobiety? Tutaj też warto postawić na modele, które posiadają chociaż 2-3 centymetrowy obcas. Trzeba również zwrócić uwagę na to, by nie były wiązane w kostce. Niewskazane jest także noszenie butów z rzemykami wiązanymi na łydce. Wszelkie tego typu zapięcia, które tworzą na sylwetce poziome linie, dodatkowo optycznie ją skracają.

Najwięcej najciekawszych modeli obuwia dla niskich kobiet można znaleźć w sklepach internetowych. Tutaj można również liczyć na bardzo atrakcyjną cenę, szeroką rozmiarówkę i ekspresową wysyłkę. W sklepie znajdują się zarówno buty przeznaczone do noszenia na co dzień, jak i sportowe czy wyjątkowo eleganckie. Nie brakuje też modeli, które pasują do sztywnego dress code’u, który obowiązuje na przykład w biurze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here