Chcesz zostać agentem ubezpieczeniowym? Przeczytaj wskazówki największych mistrzów

W pracy agenta ubezpieczeniowego kolejną najważniejszą rzeczą jest umiejętność komunikowania się z drugim człowiekiem. Naturalność wypowiedzi, pogodne usposobienie oraz kompetentność odgrywają niemałą rolę.

Od takich predyspozycji w dużej mierze zależał będzie Twój sukces. Każdy może to osiągnąć, wkładając trochę wysiłku w pracę nad sobą i zdobycie niezbędnej wiedzy. Narzucenie sobie odpowiedniego stylu pracy, szkolenie się, systematyczność, obowiązkowość, ścisłe określenie celu, ułatwią Twoją pracę.

By być naprawdę dobrym fachowcem w swojej dziedzinie, niezbędnym jest dla Ciebie opanowanie wiedzy z jej zakresu, systematyczna lektura nowo ukazanych pozycji książkowych, a dotyczących pozytywnego myślenia i profesjonalnej sprzedaży, a także poszerzanie swojego doświadczenia.

Miej świadomość tego, że nie ma nic za darmo. Twoja droga do zostania ekspertem ubezpieczeniowym będzie ciężka, ale z czasem stawiająca się coraz łatwiejszą.
Jak długo to potrwa, zależy tylko od Ciebie. Jeżeli jesteś nastawiony entuzjastycznie do życia i do swojej kariery, to połowa sukcesu jest już za Tobą.

Kolejną ważną sprawą jest to, byś miał zawsze i wszędzie oczy i uszy szeroko otwarte.
A dlaczego tak piszę? Bo w Twojej pracy możesz mieć naprawdę wiele okazji, na to by pozyskać klientów. Nie ważne, czy jedziesz autem, tramwajem, czy idziesz pieszo do pracy. Okazje same mogą się natrafiać, tylko najważniejsze jest czy będziesz potrafił je dostrzec i to wykorzystać.

I jeszcze jedno, niech porażki nie będą dla Ciebie porażkami, ale motywacją do działania. Nie zrażaj się nimi i umiej podnieść się najszybciej jak to tylko możliwe z upadku. W tym miejscu pragnę przedstawić Ci przykład pewnego agenta ubezpieczeniowego.

Otóż któregoś dnia umówił się na spotkanie z dyrektorem jednej z poznańskich fabryk w jego prywatnej posiadłości. Na tym drugim w kolejności spotkaniu, bo pierwsze miało miejsce w pracy, miało dojść do podpisania wniosku, co byłoby ostatnim krokiem w zawarciu umowy ubezpieczeniowej. Kiedy zjawił się na miejscu, drzwi otworzył mu syn właściciela fabryki, oświadczając, że jego ojciec nie spotka się z nim, bo jest chory.

Następnie dodał, że skontaktuje się z nim osobiście, co w rzeczywistości oznaczało, że już nigdy nie zadzwoni. Na tym na chwilę zakończę mój przykład i zadam Ci pytanie: Jak myślisz, co zrobił agent, kiedy dyrektor fabryki zrezygnował z ubezpieczenia? Otóż powiem Ci. Nie załamał się, nie odpuścił sobie dalszej pracy tego dnia, nie wsiadł do auta i nie odjechał zrezygnowany do domu opłakiwać swoją porażkę.

Wykorzystał to, w jakim miejscu się znajdował. A że 20 lat mieszkał w tych okolicach, przyszło mu na myśl, by odwiedzić starą znajomą. I tak też zrobił. Jak się później okazało – po długich rozmowach z nią i jej mężem, podpisał dla nich obojga umowy ubezpieczeniowe. I to był jego sukces, pozostał twardy, miał odpowiednie nastawienie, co pozytywnie poskutkowało :).

Pamiętaj, że od nastawienia i szybkiego poradzenia sobie z problemem, a raczej porażką, zależy Twoje dzisiaj, jutro, pojutrze, a w końcu Twoja przyszłość.

podobne wpisy

prawo i praca

Robisz zdjęcia? Zadbaj o swoje prawa autorskie

Czy wiesz, w jaki sposób powinieneś podpisać swoje zdjęcie zanim je upublicznisz w Internecie lub zgodzisz się na jego publikację w prasie? Jeżeli nie – ta Instrukcja jest dla Ciebie!  Jak wynika z Raportu Poszukiwana, poszukiwany. Kto jest autorem opublikowanego zdjęcia? ponad połowa zawodowych fotografów w Polsce nie wie jak prawidłowo podpisać własne zdjęcie. Sytuacja […]

Czytaj...
(fem)ciekawostki prawo i praca

Reklamacja

  Podstawą prawna normująca sprawy reklamacji, są przede wszystkim przepisy Kodeksu cywilnego, a w zakresie sprzedaży konsumpcyjnej także przepisy wynikające z Ustawy z dnia 27 lipca 2002r. o szczególnych warunkach sprzedaży oraz zmianie Kodeksu cywilnego (Dz.U.z 2002r., Nr 141, poz. 1176).   Prawa konsumenta   Konsument ma prawo domagać się od sprzedawcy nieodpłatnej naprawy lub […]

Czytaj...
(fem)ciekawostki prawo i praca

Najczęściej popełniane błędy podczas rozmów kwalifikacyjnych

  Jak się do niej przygotować? Jak najlepiej zaprezentować swoje umiejętności, które dla wielu pracodawców są równie ważne jak ukończone studia czy kursy. Poniżej pokazujemy kilka najczęściej popełnianych błędów i błędów, które najbardziej rażą rekrutujących. Ku przestrodze, by ich unikać i zdobyć wymarzone stanowisko.   Strój właściwy?Podobnie jak nasze zachowanie, strój powinien odzwierciedlać naszą osobowość […]

Czytaj...