Cud oddechu

Praca z oddechem jest inspiracją, aktem uczenia się oddychania od samego
oddechu. Jest połączeniem wdechu z wydechem w swobodnym intuicyjnym
rytmie dotąd aż oddech wewnętrzny, czyli Duch – samo źródło oddechu,
zjednoczy się z oddechem zewnętrznym czyli z powietrzem.

"Puls Wszechświata staje się pulsem twego oddechu i twego serca. Gdy
otwiera się twój oddech, otwiera się twoje serce. Rebirthing jest
szczytowym doświadczeniem życia i miłości osiąganym minimalnym wysiłkiem
i stosunkowo niedrogim. Co więcej, jego rezultaty są trwałe. Rebirthing
jest niewidzialnym kluczem do twego serca".
Bob Mandel Terapia Otwartego Serca

Korzyści z sesji Oddechu Wdzięczności są natychmiastowe:

redukcja stresu poprzez głęboką relaksację
spokój wewnętrzny, stabilizacja emocjonalna
wszechogarniające zadowolenie i RADOŚĆ!!!
poczucie trwałego szczęścia
więcej młodzieńczej witalności i energii
jasność umysłu, głębokie zrozumienie siebie i innych
większa skuteczność w rozwiązywaniu problemów
pełne miłości i akceptacji relacje z innymi
głębokie poczucie celu i sensu życia

Najbliższy warsztat " Cud oddechu", odbędzie się 13-14 września, miejsce podamy przy zapisach.

warsztat prowadzi Alicja Bednarska wiecej o Alicji na stronie: www.berckana.pl

Absolwentka psychologii klinicznej na UAM oraz Podyplomowych Studiów Trenerów Grupowych w WSPS. Master NLP. Pracuje z grupami w zakresie treningów i szkoleń dotyczących rozwoju osobistego. Współpracuje z Inspiration Seminars International oraz z Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie. W Poznaniu prowadzi filię Instytutu Ewy Foley.
Mail: aleksandra.stanek@wp.pl
Instutut Ewy Foley, filia Poznań, tel. 0 512 357 158, www.foley.com.pl

koszt udziału w zajeciach: 300pln
osoby, które zapiszą się i wpłacą zaliczkę najpóźniej na tydzień przed zajęciami płacą 270pln

Zapisy mailem. Zapraszam!

Prosimy przynieść ze sobą śpiwór, zeszyt, wygodne ubranie.

Cud oddechu


więcej o Alicji na stronie www.berckana.pl, więcej o metodzie na www.foley.com.pl
 
Zapraszamy na warsztat:
NA POCZĄTKU BYŁ ODDECH: wprowadzenie do świadomej pracy z oddechem
 
inwestycja 250pln, zapisy mailem, zabierz koc lub śpiwór i karimatę
 
"Puls Wszechświata staje się pulsem twego oddechu i twego serca. Gdy otwiera się twój oddech, otwiera się twoje serce. Rebirthing jest szczytowym doświadczeniem życia i miłości osiąganym minimalnym wysiłkiem i stosunkowo niedrogim. Co więcej, jego rezultaty są trwałe. Rebirthing jest niewidzialnym kluczem do twego serca".
Bob Mandel "Terapia Otwartego Serca"
 
Każdy świadomy oddech służy Twemu wyzwoleniu. Każdy nieuświadomiony zatrzymuje Cię w więzieniu.
Paramahansa Yogananda
 
Od oddechu wiele zależy: wpływa on zarówno na nasze zdrowie, jak na energię i nastrój, w jakim się znajdujemy. Oddech jest nie tylko procesem biologicznym, ale też emocjonalnym i duchowym.
Oddech towarzyszy nam od pierwszych chwil życia. Jego rytm zmienia się pod wpływem myśli nastrojów i uczuć -pomiędzy oddechem a psychiką istnieje ścisły związek.
 
Przybierające na sile zanieczyszczenia powietrza, codzienny pośpiech i stresorodne sytuacje niekorzystnie wpływają na sposób, w jaki oddychamy.
Narasta liczba schorzeń dróg oddechowych i płucnych. W naszych czasach na nowo odkrywana jest prastara wiedza na temat zapobiegawczych i terapeutycznych korzyści płynących z praktyk oddechowych.
Praktyki te zapobiegają złym nawykom oddechowym oraz usuwają fizyczne i duchowe napięcie, przyczyniając się w ten sposób do poprawy ogólnego samopoczucia.
 
Świadoma praca z oddechem była przez tysiąclecia integralną częścią różnych odmian jogi. Świadoma praca z oddechem jako metoda psychofizycznego odradzania się została na nowo odkryta przez Amerykanina Leonarda Orra w latach 70-tych i nazwana Rebirthing (RB). Szybko wzbudziła zainteresowanie psychologów, którzy zaczęli włączać ją do procesu terapeutycznego jako doskonałe, proste i naturalne narzędzie oczyszczania umysłu i ciała ze zgromadzonych napięć, blokad i urazów psychicznych z okresu dzieciństwa, zwłaszcza szoku narodzeniowego.
 
Rebirthing uzdrawia sposób oddychania oraz związane z nim schematy emocjonalne, co prowadzi do przemiany obrazu siebie i świata.
 
"Rebirthing będąc nową jogą, nie jest dyscypliną. Jest on inspiracją, aktem uczenia się oddychania od samego oddechu. Jest on połączeniem wdechu z wydechem w swobodnym intuicyjnym rytmie dotąd, aż oddech wewnętrzny, to jest Duch – samo źródło oddechu, zjednoczy się z powietrzem, z oddechem zewnętrznym".Leonard Orr
 
Moje pierwsze zetknięcie z tą metodą miało miejsce na początku lat 80-tych w Australii, w czasie prowadzonego w Sydney przez Sondrę Ray Treningu Związków Miłości (LRT � Loving Relationships Training).
Ta pierwsza sesja oddechowa na podłodze sali balowej Hotelu Sheraton wśród pozostałych 250 uczestników była dla mnie wielkim duchowym przeżyciem, mistycznym doświadczeniem, które odmieniło moje życie, ciało i umysł.
Postanowiłam wtedy ją zgłębić i robię to do tej pory. Za wyjątkiem, być może, głębokiej medytacji, nie znam innego narzędzia tak przeobrażającego jak Rebirthing.
 
Rebirthing w dosłownym tłumaczeniu oznacza "odrodzenie� czy �ponowne narodziny". Nie jest praktyką religijną (choć ja osobiście uważam, że jest święty) ani też nie jest żadną inną formą terapii (chociaż coraz częściej psychologowie pracujący z tą metodą twierdzą, że jest o wiele szybszy i efektywniejszy od wielu rodzajów psychoterapii).
Jest jedną z najszybciej rozwijających się, najbardziej popularnych na świecie metod samodoskonalenia się. Jest procesem rozwoju osobistego, który oparty jest na dwóch filarach: jednym jest prosta technika oddechowa, której celem jest łagodne i delikatne usunięcie stresu, bloków i stłumionych emocji w sferze mentalnej, umysłowej i fizycznej, szczególnie tych, które powstały w czasie porodu i we wczesnym dzieciństwie.
Drugim jest filozofia pozytywnego myślenia, oparta na śmiałym przekonaniu, że myśl ludzka jest twórcza i to myślący poprzez myśli, które myśli, kreuje swoją rzeczywistość.
 
Większość z nas obciążonych jest blokami energii negatywnej i to w takim stopniu, że nie możemy w pełni doświadczać życia. Ponieważ te bloki tkwią wewnątrz nas od bardzo dawna, zwykle nie zdajemy sobie nawet sprawy z ich obecności.
Nie wiemy, że to one powodują większość życiowych problemów. Głębokie, pełne, połączone oddychanie w czasie trwającej około godziny medytacji uzdrawia i oczyszcza z tej obciążającej ciało, umysł i emocje energii.
Rezultatem jest radosna integracja, co pozwala nam pełniej kochać i bardziej cieszyć się życiem. Rebirthing jest nauką o radości przez całe życie. Jest sztuką świadomego połączonego oddechu.
 
Korzyści z sesji oddechowych są natychmiastowe:

 •  redukcja stresu poprzez głęboką relaksację
 •  lepsze zdrowie i doskonałe samopoczucie
 •  więcej młodzieńczej witalności i energii
 •  stabilizacja emocjonalną
 •  efektywniejsze rozwiązywanie problemów
 •  zwiększa zdolność postrzegania i dokonywania pozytywnych zmian
 •  jasność umysłu
 •  poprawniejsze i łatwiejsze stosunki międzyludzkie
 •  spokój wewnętrzny, zdolność do współodczuwania i empatii
 •  poczucie trwałego szczęścia
 •  poszerzenie świadomości
 •  wyższe poczucie własnej wartości
 •  poczucie, że jest się wypełnionym energią, że jest się w stanie równowagi wewnętrznej, że jest się połączonym ze źródłem energii kosmicznej
 •  głębokie poczucie celu i sensu życia

Zanim opowiem jak działa metoda świadomego połączonego oddychania, chciałabym wyjaśnić, dlaczego działa.
Działa, ponieważ zamienia nasze negatywne destrukcyjne podejścia i skłonności w życiu na pozytywne oraz usuwa fizyczne, mentalne i emocjonalne bloki przechowywane w ciele jako stres. Często przyczyną tych bloków jest negatywne myślenie.
Uważam, że ze wszystkich badań, które mogą być przeprowadzane na świecie, najważniejszymi są badania, w jaki sposób myśli, przekonania i podejścia kształtują ludzkie doświadczenia. Chciałabym poświęcić temu trochę czasu z nadzieją, że zainspiruję cię do dalszych przemyśleń.
 
Jestem pewna, że wiesz już, iż samo życzenie sobie, żeby coś się zmieniło w twoim życiu, nie wystarcza. Nawet gdyby pojawiła się wróżka, zamachała magiczną różdżką i natychmiast wszystko by się zmieniło – zapewniam cię, że w niedługim czasie twoje życie stałoby się znowu takim samym odbiciem twoich własnych wewnętrznych uczuć, przekonań, myśli i obrazów o nim.
 
Wyobraź sobie, że siedzisz w kinie i oglądasz film. Odwróć się w stronę projektora. Co widzisz? Po prostu biały snop światła. Gdybyś wstał i podszedł do ekranu przekonałbyś się, że jest to po prostu biała powierzchnia.
A przecież w czasie filmu pokazuje się na nim tyle dramatycznych wydarzeń, tyle intensywnych przeżyć. Skąd one się biorą? Cały ten dramat zawarty jest na taśmie filmowej włożonej do kamery. Gdybyśmy bliżej przyjrzeli się tej taśmie to zobaczylibyśmy, że jest to po prostu taśma składająca się z nieruchomych klatek fotograficznych.
Ale gdy włożysz ją w projektor filmowy i zaczniesz wyświetlać, da wrażenie ruchu, wydaje się być rzeczywista. Wygląda prawdziwie, brzmi prawdziwie, odbiera się ją prawdziwie.
Te właśnie obrazki na taśmie filmowej można porównać do przechowywanych w tobie myśli i przekonań. Neutralne białe światło, które przepływa przez ten film, tworzy na białym neutralnym ekranie dramat, który bynajmniej nie jest neutralny. I tak samo jak w kinie: jeżeli chcesz oglądać inny film – bez
sensu byłoby obwiniać to, co jest już na ekranie – jeżeli chcesz zobaczyć coś innego, musisz zmienić film!
 
Kiedy podejmujesz świadomą pracę nad sobą, jaką proponuje Rebirthing – to tak jakbyś zwalniał tempo wyświetlania filmu abyś mógł się lepiej przyjrzeć pojedynczym obrazom i w ten sposób odkryć zniekształcenie, którego nie mogłeś dostrzec przy większej szybkości wyświetlania.
 
Aby doświadczyć innego świata nie możesz zaczynać od zmiany świata lecz od zmiany siebie i swoich wewnętrznych filtrów, bo dopiero wtedy będziesz mógł oglądać świat przez czysty filtr i w pełni podziwiać jego piękno.
Często odkrycie, że nasz filtr jest lekko przybrudzony czy zanieczyszczony doświadczeniami z przeszłości już jest pierwszym krokiem w stronę uzdrowienia.
Możemy wtedy świadomie zacząć pracę w przekonaniu, że nasze życie zależy od nas, że możemy podnieść jego jakość, dokonać pozytywnych zmian poprzez zmianę myśli, przekonań i decyzji, które podjęliśmy w przeszłości.
Dla mnie było to jednym z najważniejszych odkryć. Do tego czasu żyłam przekonana, że dzieje mi się krzywda, że życie jest niesprawiedliwe, że jestem ofiarą otaczającego mnie świata i okoliczności, mojego męża, mojego szefa. Dzisiaj wierzę, że nie ma ofiar – wszyscy jesteśmy tu na ochotnika. Wierzę, że to my kreujemy swoją rzeczywistość tak, aby się w końcu przebudzić i jak najwięcej nauczyć.

Dodaj komentarz

podobne wpisy

(fem)akademia

Numerologia 6 – mocne i słabe strony osób z taką wibracją

Cyfra 6 jest symbolem człowieka, dla którego ważne jest szczęście najbliższych. Niestety często dobro bliskich przedkłada on ponad swoje własne. Jest znakomitym słuchaczem, który każdemu chętnie służy radą. Czym jeszcze wyróżnia się numerologiczna 6?

Czytaj...
(fem)akademia

Gwiazdy inwestują w rozwój dzieci

Osoby znane ze świata mediów i show biznesu chętnie inwestują w rozwój swoich dzieci. W szczególności, kiedy ich pociechy przygotowują się do najważniejszych dla nich egzaminów, takich jak sprawdzian ośmioklasisty czy matura. Dobra szkoła to jedno, ale równie ważne jest wsparcie dziecka odpowiednimi korepetycjami. 

Czytaj...
(fem)akademia

Gwiazdy dla dzieci jeździły na hulajnogach

W październiku odbył się charytatywny pokaz mody pod hasłem Barwy Jesieni, który ma zapewnić najbardziej potrzebującym maluchom ciepłą odzież na nadchodzące miesiące. Tego dnia gwiazdy licznie przybyły do Grodziska Mazowieckiego, by wesprzeć akcję charytatywną. Jednym ze sponsorów pokazu była marka Motus producent hulajnóg elektrycznych. 

Czytaj...