Ustawienia rodzinne według Berta Hellingera

Metoda Berta Hellingera zakłada istnienie nadrzędnego, pierwotnego porządku w rodzinie. Energetyczne pole naszej osobowości jest częścią energetycznego pola naszej biologicznej rodziny.
Każdy członek rodziny ma w niej swoje, ściśle określone miejsce. Kiedy np. umiera dziecko, często rodzice przelewają swoją miłość na młodsze dziecko, lub kiedy dziecko przejmuje rolę ojca lub matki, której brakuje, porządek zostaje zaburzony. Symboliczne przywrócenie właściwego porządku i uhonorowanie miejsca i pozycji każdego z członków rodziny pozwala na prawdziwy przepływ miłości. Jest to jedna z nielicznych metod, honorująca naszych przodków.
Metoda ta uzdrawia traumatyczne wydarzenia w rodzinie takie jak zranienia spowodowane na przykład rozwodem rodziców, śmiercią czy nadużyciem seksualnym. W zadziwiający sposób odkrywa fenomen identyfikacji, najczęściej z losami naszych dziadków.

Te, często "chore" relacje rodzinne przenosimy nieświadomie na swoje rodziny, które tworzymy, na nasze relacje w pracy (tworząc zespół, lider często kreuje relacje między pracownikami takie jakie sam miał w swojej rodzinie), na nasze relacje z przyjaciółmi i inn.
Odnalezienie i symboliczne "naprawienie" zaburzenia w przepływie miłości sprawia, że każdy z członków rodziny odnajduje swoje w niej miejsce.
W czasie pracy tą metodą, osoba wybiera członków swojej rodziny z uczestników warsztatów i ustawia ich w przestrzeni sali, w której odbywają się warsztaty. Prowadząca stopniowo przywraca ład poprzez odpowiednie ustawianie.
Najbardziej niezwykłe jest to, że nie musimy przyprowadzać nikogo z rodziny, a uporządkowana na tych warsztatach energia i tak przenosi się na naszą prawdziwą rodzinę. Osoby, które uczestniczyły w takich warsztatach, sygnalizują, często już w kilka dni później zmianę w swoich relacjach z bliskimi, w pracy, ze znajomymi i in.
Metoda ta może być również stosowana w uzdrawianiu relacji w firmach, w biznesie.

Witam i zapraszam na 

najbliższe planowane przez nas ustawienia 20 września
zaczynamy godz. 10-a, miejsce podamy w terminie późniejszym
 
uczestnictwo tylko na zapisy
inwestycja: 270 pln – osoba ustawiająca
                 150 pln – aktywny obserwator
 
więcej o metodzie na www.hellinger.pl
prowadzi Alicja Bednarska, www.berckana.pl
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 Comments

No Comment.

podobne wpisy

(fem)akademia

Numerologia 6 – mocne i słabe strony osób z taką wibracją

  Cyfra 6 jest symbolem człowieka, dla którego ważne jest szczęście najbliższych. Niestety często dobro bliskich przedkłada on ponad swoje własne. Jest znakomitym słuchaczem, który każdemu chętnie służy radą. Czym jeszcze wyróżnia się numerologiczna 6?

  Czytaj...
  (fem)akademia

  Sukienki – dlaczego warto nosić, na co zwracać uwagę i gdzie kupić?

   Modne sukienki doskonale sprawdzą się, jako codzienne stylizacje. Niezależnie od tego, czy wybierzesz sukienki midi czy też sukienki mini lub maxi, wszystkie możesz wykorzystać na co dzień, wystarczy tylko dobrze dobrać do nich dodatki. Dlaczego warto mieć w swojej szafie chociaż kilka sukienek? Na co zwrócić uwagę gdy szukasz sukienki dla siebie? Jakie są zalety […]

   Czytaj...
   (fem)akademia

   Gwiazdy inwestują w rozwój dzieci

    Osoby znane ze świata mediów i show biznesu chętnie inwestują w rozwój swoich dzieci. W szczególności, kiedy ich pociechy przygotowują się do najważniejszych dla nich egzaminów, takich jak sprawdzian ośmioklasisty czy matura. Dobra szkoła to jedno, ale równie ważne jest wsparcie dziecka odpowiednimi korepetycjami.

    Czytaj...