Depilacja woskiem – na co zwrócić uwagę, wybierając salon?

Depilacja woskiem to jedna z najczęściej wybieranych przez młode kobiety metod pozbywania się zbędnego owłosienia. Stosunkowo niska cena oraz długi okres odrastania włosków to główne argumenty przemawiające za jej wyborem. Jeśli decydujesz się na depilację woskiem, znajdź salon kosmetyczny, w którym zabieg zostanie przeprowadzony w pełni profesjonalnie.

Co warto wiedzieć o depilacji woskiem?

Studia, praca, sport, imprezy… A trzeba jeszcze znaleźć chwilę na rozwijanie swoich pasji czy spotkania z przyjaciółkami. Mało która z nas ma czas i chęci, aby codziennie sięgać po maszynkę do golenia. Dlatego decydujemy się na inne metody likwidowania zbędnego owłosienia – jedna z najczęściej wybieranych to depilacja woskiem. Jej główną zaletą jest dobry stosunek ceny do czasu odrastania włosków. Stosunkowo tanio możemy pozbyć się ich na okres od 2 do 6 tygodni, a dodatkowym plusem jest fakt, że odrastają cieńsze i jaśniejsze. Możemy w ten sposób wydepilować właściwie każdą część ciała – zarówno nogi oraz pachy, jak i twarz czy okolice bikini. Jak każda metoda, ta również ma swoje minusy. Przede wszystkim musimy liczyć się z bólem, zwłaszcza podczas depilacji delikatnych partii ciała. Po zabiegu skóra może być lekko podrażniona. Depilacja woskiem jest skuteczna, jeśli włoski mają minimum pół centymetra.

Depilacja woskiem w salonie: dlaczego warto?

Depilacja woskiem polega na nałożeniu rozgrzanego wosku na konkretną partię ciała, a następnie oderwanie go pod odpowiednim kątem, w kierunku przeciwnym do kierunku wzrostu włosków. Nagrzany wosk bardzo dokładnie przylega do ciała, dzięki czemu włoski zostają wyrwane razem z korzeniem, co pozwala pozbyć się ich na długo. Zabieg możemy wykonać samodzielnie w domu, za pomocą plastrów z woskiem. Niestety, są one znacznie mniej skuteczne niż rozgrzany wosk, którym depilację przeprowadza się w salonie kosmetycznym. Co więcej, ze względu na ból i brak doświadczenia możemy mieć problem z szybkim i prawidłowym zerwaniem plastra. W salonie zabieg wykonują doświadczone osoby, a do wyboru mamy często nie tylko tradycyjny wosk, lecz także specjalne jego odmiany, np. zmniejszające bolesność podczas depilacji.

Jak wybrać salon?

Depilacja woskiem rzadko jest przyjemnym zabiegiem, Warszawa jest jednak miastem, w którym można znaleźć mnóstwo miejsc, gdzie zostanie on przeprowadzony w komfortowy sposób. Zadbajmy o to, aby depilacja była nie tylko skuteczna, ale też w pełni bezpieczna i przeprowadzona w przyjaznej atmosferze. Wybór odpowiedniego salonu jest kluczowy. Podejmując decyzję, zwróćmy uwagę na kwestie związane z higieną. Miejsce, gdzie dokonuje się depilacji, powinno być bezwzględnie czyste. Konieczne jest korzystanie z artykułów jednorazowych: podkładów, ręczniczków, majtek do depilacji bikini itp. Standardem jest dezynfekcja narzędzi oraz miejsca pracy po każdym kliencie. Zwróćmy też uwagę na to, czy salon zapewnia odpowiednio komfortowe warunki do przeprowadzania takich zabiegów, jak np. depilacja bikini.

Odpowiedni wybór salonu zadecyduje o tym, czy depilacja będzie skuteczna i przeprowadzona w komfortowych warunkach. Nie żałujmy więc czasu na sprawdzenie konkretnego miejsca.

podobne wpisy

zabiegi

Jak nakładać puder do twarzy i jakie są jego rodzaje?

Puder do twarzy jest kosmetykiem służącym do matowania skóry, nadawania jej jednolitego kolorytu oraz utrwalenia makijażu. Istnieją różne rodzaje pudrów, które mogą być stosowane w zależności od preferencji i potrzeb. Jednym z najpopularniejszych rodzajów pudrów jest puder do twarzy, który jest dostępny zarówno w formie sypkiej, jak i prasowanej. Puder transparentny Puder transparentny jest idealny […]

Czytaj...
zabiegi

Zestaw do hybrydy – podstawa udanego manicure’u

Planujesz zrobić sobie manicure hybrydowy? To świetnie! Z pewnością masz już podstawowe akcesoria do pielęgnacji paznokci: pilnik, cążki, waciki, zmywacz… Zanim zaczniesz swoją przygodę z hybrydą, zapoznaj się także z pozostałymi dostępnymi w sklepach produktami, które pozwolą Ci zostać mistrzynią samodzielnej stylizacji paznokci. Baza, top, cleaner – czy na pewno ich potrzebujesz? Przede wszystkim rozejrzyj […]

Czytaj...
zabiegi

Kampania wizerunkowa Derma Instytut

Klinikę Derma Instytut we Wrocławiu odwiedziła Ambasadorka – Monika Richardson. Niesamowita energia, elegancja i szeroki uśmiech to jej znaki rozpoznawcze, a optymizmem jest w stanie zarazić każdego. 

Czytaj...