Dlaczego warto dać szansę personal shopperowi?

Dorota Florek Stylistka

Korzystanie z usług personalnego stylisty to zjawisko nowe, lecz cieszące się wzrastającym zainteresowaniem. Profesjonalny towarzysz zakupów ma stać na straży dobrego stylu. Czy personal shopperzy faktycznie są potrzebni? Czy w dobie dynamicznie rozwijającej się cywilizacji jest to tylko zbędne udogodnienie? Odpowiedź jest prosta – osobisty stylista to strzał w dziesiątkę! Przedstawiamy kilka dowodów na sens istnienia tego zawodu.

Każdy zna ten moment, gdy z uwagi na koniec sezonu lub zmieniającą się porę roku musimy wybrać się do sklepu po uzupełnienie naszej garderoby. Zazwyczaj nie spędzamy czasu na poszukiwaniach sami. W wyprawę do galerii angażujemy zaufane osoby –- przyjaciół, partnerów, rodzinę. Nawet jeśli ich zdanie nie do końca jest obiektywne, możemy liczyć na wsparcie. Maszerują z nami podczas sklepowego tournée i wskazują własne ubraniowe typy. Nie sprawia to jednak, że zawsze podejmujemy właściwe wybory. Naprzeciw oczekiwaniom nowoczesnego społeczeństwa wychodzi personalny stylista, który pomoże w zakupach, dobierając ubrania najlepsze do danej sylwetki.

Dorota Florek Stylistka

PRZYJACIEL I SPECJALISTA W JEDNYM

Personal shopper łączy w sobie zawodowy profesjonalizm ze wszystkimi cechami bliskiej osoby, z którą dotychczas dokonywaliśmy zakupów. Ci, którzy zdecydowali się na bycie personalnym stylistą, mogą pochwalić się nie tylko wrodzonym wyczuciem stylu, ale również kompleksowym wykształceniem w tej dziedzinie. Sprawnie interpretują trendy, a ubrania wybierają nie tylko pod kątem modowym, zakrywają nimi również mankamenty urody – taką wiedzę nie zawsze posiadają doradzający nam znajomi. Personal shopperzy oprócz obiektywizmu są w stanie zagwarantować bezwarunkową szczerość i świeże spojrzenie, czego nie zawsze możemy oczekiwać od rodziny. Dzięki szerokiej perspektywie i doświadczeniu, działają na naszą korzyść, pokazując nowe modowe ścieżki.

NAUKA DOBREJ STYLIZACJI

Zakupy z personal shopperem to nie tylko atrakcyjna forma spędzania wolnego czasu, ale też nauka dobierania odpowiednich stylizacji do warunków fizycznych. Dodatkowo, przed wspólnymi zakupami personal shopper uzyska wszelkie niezbędne dla jego pracy informacje, przeprowadzi wywiad na temat rozmiarów odzieży, butów i preferowanych fasonów czy kolorów. Zajmie się również dopasowaniem outfitu do spersonalizowanych potrzeb, mając na uwadze miejsce pracy z możliwym dress codem. Stylista weźmie pod lupę określony styl życia, który wyklucza bieganie w szpilkach na co dzień lub odwrotnie – miłośniczki elegancji mogą liczyć na specjalnie wyselekcjonowane propozycje.

STYLISTA LEKARZEM DUSZ

Strój stanowi odbicie kondycji psychicznej. Podświadomie wybieramy kolory lub fasony będące odzwierciedleniem przeżyć wewnętrznych, a z ubrań drugiej osoby możemy odczytać naprawdę wiele. Działa to również w drugą stronę – nic tak nie potrafi popsuć nastroju jak stylizacja, w której czujemy się niekomfortowo.

– Mój zawód to nie tylko pomoc osobom, którym chwilowo brak pomysłu na swój ubiór. Personal shopperzy swój sukces zawdzięczają ludziom pragnącym całkowitej zmiany swoich modowych przyzwyczajeń i odrzucenia rutyny – mówi Dorota Florek, stylistka Parku Handlowego Matarnia w Gdańsku. – Ważnym elementem mojej profesji jest psychologia. Dzięki studiom w tej dziedzinie lepiej rozumiem potrzeby innych osób i źródła pewnych zachowań. Wierzę, że właściwe ubrania i wizualne zmiany mogą pełnić funkcję terapii. Dlatego zachęcam do metamorfozy i pomagam w ukształtowaniu własnego stylu, który pozwala nam wyrażać własną osobowość, a przy tym indywidualizm – dodaje.

Dorota Florek Stylistka

ZAWÓD PRZYSZŁOŚCI

Wynajmowanie zawodowego stylisty staje się zjawiskiem coraz bardziej powszechnym, zupełnie jak posiadanie trenera personalnego na siłowni. Z uwagi na rosnące zapotrzebowanie na usługi tego typu, galerie handlowe zatrudniają niezależnych personal shopperów, by mogli oni docierać do najbardziej niezdecydowanych i potrzebujących pomocy klientów.

– O konsultacjach ze stylistką dowiedziałam się z reklamy na Facebooku. Obawiałam się trochę zakupów z obcą osobą. Tego, że narzuci mi styl, którego nie czuję. Ale spotkanie było rewelacyjne. Ubrania zostały idealnie dopasowane do mojej figury, a kopertowa sukienka z wiązaniem podkreśliła talię, z której zaznaczeniem wcześniej miałam problemy. Pani Dorota optycznie wysmukliła moją sylwetkę jednym prostym fasonem. Właśnie tak powinny wyglądać nowoczesne zakupy z profesjonalnym doradcą – mówi zadowolona klientka po konsultacjach w gdańskiej galerii.

BEZCENNE PORADY

Profesjonalna obsługa, koncentracja na podkreśleniu zalet sylwetki, długie godziny spędzone w sklepach – osobiste podejście stylisty z pewnością kosztuje. Ile zatem zapłacimy za usługi personal shoppera? Ceny wahają się od 400 do nawet 1500 złotych za spotkanie. Pamiętajmy jednak, że galerie handlowe często oferują takie konsultacje bezpłatnie jako element swojej oferty. Jest to niepowtarzalna okazja, by zupełnie za darmo przyswoić bezcenne modowe triki, nauczyć się żyć w zgodzie z własnym ciałem oraz – co najważniejsze – rano z uśmiechem otwierać szafę.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Najpopularniejsze telefony w 2021


0 Comments

No Comment.

podobne wpisy

moda

Jak znaleźć kolczyki do codziennych stylizacji?

Przykuwające uwagę kolczyki to doskonałe uzupełnienie każdej stylizacji. Ten typ biżuterii można nosić zarówno na szczególne okazje, jak i na co dzień. Jak zatem wybrać odpowiednie kolczyki do pracy, na uczelnię albo na imprezę w gronie znajomych? Czy kolczyki wiszące zarezerwowane są na wielkie wyjścia? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule. Kolczyki do noszenia […]

Czytaj...
moda

Ubrania do jogi – jak wyglądać dobrze podczas ćwiczeń

Strój, który ma być przeznaczony do uprawiania jakiegokolwiek sportu, musi być przede wszystkim wygodny. Również w przypadku jogi nic nie powinno krępować Twoich ruchów ani Cię obcierać. Nie oznacza to jednak, że ubrania do jogi nie mogą być atrakcyjne wizualnie. W poniższym tekście podpowiemy, w jaki sposób skompletować strój, aby dobrze wyglądać podczas ćwiczeń i […]

Czytaj...
moda

Nowa kolekcja MEDORA by Ewa Stepaniuk

MEDORA, polski producent odzieży medycznej, zawarła współpracę z projektantką Ewą Stepaniuk, znaną ze swoich sukien ślubnych i wieczorowych. Umowa między markami została podpisana 8 czerwca 2021 roku, a owocem tej wyjątkowej kooperacji jest kolekcja ubrań medycznych.

Czytaj...