Jędrna skóra i wymodelowana sylwetka bez skalpela? Koniecznie poznaj TEN zabieg!

0

Jeżeli medycyna estetyczna kojarzy Ci się tylko z operacjami chirurgicznymi, pora skonfrontować swoje przekonania z rzeczywistością! Jedną z innowacyjnych metod liftingu jest zabieg Attiva, który dzięki falom radiowym dokonuje spektakularnych efektów odmłodzenia, wymodelowania sylwetki oraz ujędrnienia skóry. Wykonujący go eksperci z warszawskiej Kliniki Miracki podkreślają – oto technologia na miarę XXI wieku!

Walka z czasem – czy jest możliwa?

Na pewnym etapie niestety każdy z nas zaczyna mierzyć się z problemem narastającej wiotkości skóry, pojawiającymi się zmarszczkami oraz owalem twarzy, który z każdym rokiem coraz bardziej traci swoją wyrazistość – jednym słowem, pora działać!

Warto zachować przy tym oczywiście zdrowy dystans i pamiętać, że upływający czas niesie ze sobą także piękno. Dlatego też należy postawić przede wszystkim na zabiegi, które dają spektakularne, ale mimo wszystko dalekie od sztuczności efekty. Ich uzyskanie możliwe jest zwłaszcza dzięki pobudzeniu całkowicie naturalnych procesów, jak np. produkcja kolagenu oraz elastyny. Oba wymienione tu białka stanowią podstawę w utrzymaniu jędrności, gładkości, elastyczności skóry. Wzmacniają także jej naturalne możliwości regeneracyjne, które z wiekiem tracą na sile.

Medycyna estetyczna najnowszej generacji

Jedną z innowacyjnych metod, które w małoinwazyjny sposób pozwalają stymulować wspomniane wyżej procesy, jest właśnie zabieg Attiva. Nazywany jest endodermalnym liftingiem falami radiowymi, który – co istotne – można w pełni dostosować do indywidualnych potrzeb każdej skóry (zarówno na poziomie indywidualności danej osoby, jak i odrębnych wymagań konkretnych obszarów ciała). Jak podkreślają specjaliści z warszawskiej Kliniki Miracki, którzy na co dzień wykonują lifting Attiva, tego typu podejście pozwala nie tylko zmaksymalizować efekty, ale też zapewnić pełnię bezpieczeństwa pacjentom. W trakcie profesjonalnych konsultacji można zdecydować m.in. o tym, jaki rodzaj liftingu najlepiej sprawdzi się w danym przypadku – wewnętrzny, czy zewnętrzny (oba można wykonać właśnie przy użyciu technologii Attiva).

 • Wewnętrzny lifting skóry – jak sama nazwa wskazuje, oddziaływanie bazuje przede wszystkim na pracy wewnątrz, czyli pod skórą. Wprowadza się pod nią niewielkie kaniule (są nawet mniejsze niż te, które stosuje się podczas liftingu z zastosowaniem nici) umożliwiające użycie mikrosondy oraz czujnika temperatury. Przez ową sondę aplikowane są fale radiowe podgrzewające tkanki, nad czym czujnik pozwala mieć pełną kontrolę (zabezpiecza przed ewentualnym przegrzaniem). Co więcej, skóra obserwowana jest także poprzez kamerę termowizyjną – bezpieczeństwo na najwyższym poziomie!
 • Zewnętrzny lifting skóry – w tym przypadku procedura polega na pracy biomedycznych ceramicznych głowic, które pobudzają temperaturę zewnętrznej części skóry. Co ważne, są w pełni dostosowane do funkcjonowania nawet na tak małych obszarach, jak kontur oka, czy też wargi!

Jak łatwo wywnioskować z powyższych opisów, rezultaty zabiegu opierają się na działaniu ciepła. To właśnie odpowiednie podgrzanie tkanek pozwala na ujędrnienie (obkurczają się włókna kolagenowe) oraz rozpoczęcie naturalnych – wspomnianych wyżej – procesów (m.in. pobudzone zostają fibroblasty, których rolą jest produkcja nowego kolagenu).

Co jednak istotne, różne ustawienia urządzenia odpowiadają za konkretne efekty. Tak też oddziaływanie temperaturą 50°C wpływa na opisane wyżej zwiększenie napięcia skóry oraz stymulację fibroblastów. Temperatura około 60°C umożliwia zaś pracę z tzw. zwłókniałymi tkankami, czyli wspiera redukcję blizn oraz rozstępow. Co więcej, zabieg Attiva pomaga też zmienić strukturę komórek tłuszczowych, a tym samym pomóc zmniejszyć tkankę tłuszczową w organizmie – pozwala na to praca na poziomie temperatury około 70°C.

Ważne informacje o zabiegu Attiva:

 • Czas trwania – 30-90 minut (zależne jest to od obszaru terapii).
 • Po zabiegu dość szybko można wrócić do swojej standardowej aktywności – rekonwalescencja wynosi zaledwie kilka dni.
 • Wskazania do zabiegu Attiva:
  • wiotka skóra (twarz, szyja, podbródek, dekolt),
  • zmiana proporcji owalu twarzy,
  • zmarszczki,
  • blizny oraz rozstępy (np. po ciąży),
  • utrata elastyczności i jędrności skóry na brzuchu, pośladkach, udach, ramionach (tzw. pelikany) etc.,
  • nadmierna ilość tkanki tłuszczowej.
 • Efekty są narastające (naturalne procesy, który zostały podczas zabiegu aktywowane, potrzebują czasu na dokonanie) – będą pogłębiać się przez około 3 miesiące od wykonania liftingu.
 • Rezultaty utrzymują się przez okres 1-3 lat – po tym czasie można zabieg powtórzyć i przez kolejne lata cieszyć się jędrną, gładką skórą!

Poznaj szczegóły dotyczące liftingu falami radiowymi Attiva! Wejdź na stronę warszawskiej Kliniki Miracki: https://klinikamiracki.pl/attiva/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here