Makijaż oczu krok po kroku

0

Makijaż oczu potrafi nastręczyć niemałych trudności. Czasem popełniamy rozmaite błędy, które powodują, że nawet dobrze dobrane kolory nic nie dają, a czasem trafiamy na zupełnie „nie swoją” kolorystykę. Wiele pań zastanawia się, jakie cienie do brązowych oczu będą najlepsze. Istnieje kilka takich możliwości, które zawsze okazują się strzałem w dziesiątkę.

Jakie cienie do brązowych oczu będą najlepsze?

Mogłoby się wydawać, że przy brązowych tęczówkach dobrze będą się sprawdzały klasyczne odcienie nude. Niektóre z nich rzeczywiście mogą się okazać dobrym pomysłem. Inne nieco mniej. Chodzi o to, by do brązu, który jest ciepłą barwą, dobrać kontrastujące, chłodne kolory. To wydobędzie naturalną głębię takich tęczówek. Zatem jakie cienie do brązowych oczu? Świetnym rozwiązaniem będzie kobalt, odcienie różu, miedzi, złota, srebra, a także fiolet czy granat. Skupiamy się głównie na kolorach natury. I nie obawiamy się delikatnego rozświetlania. Osoby z brązowymi oczami zawsze mogą też pozwolić sobie na czarną konturówkę lub eyeliner.

makijaż brązowych oczu

Makijaż oczu piwnych krok po kroku

Na początek nałóż na całą ruchomą powiekę odrobinę żelowej kredki w kolorze srebrnym i ją rozetrzyj. Możesz to zrobić palcem. Taki kolor posłuży za bazę, która już sama w sobie ładnie podkreśli głęboki brąz tęczówek. Pamiętaj o rozświetleniu w ten sposób także wewnętrznych kącików oczu, zarówno tych dolnych, jak i tych górnych.

Żeby powieka błyszczała nieco bardziej, na jej środek nałóż odrobinę cienia w kolorze lila róż. Następnie rozprowadź w załamaniu ruchomej powieki ciemniejszy kolor, np. granatowy lub fioletowy. Ważne, by ten kolor był z kolei matowy. Rozetrzyj go dokładnie w taki sposób, aby płynnie przechodził już w odcień skóry. Ważne, żeby nie zapominać o zblendowaniu poszczególnych warstw. Nie chodzi o uzyskanie graficznego efektu, a raczej bardziej naturalnego.

Pod dolną powieką rozetrzyj kobaltowy cień, a zewnętrzne kąciki podkreśl nieco ciemniejszym granatem. Następnym krokiem będzie wytuszowanie rzęs. Niewielka ilość dobrej jakości maskary załatwi sprawę, wydłużając, podkręcając i pogrubiając rzęsy.

Nie zapominaj też o ustach i brwiach. Na usta nałóż ulubioną pomadkę. Najlepiej sprawdzi się taka w matowym odcieniu chłodnego różu. Brwi z kolei możesz uzupełnić specjalną kredką lub pomadą, która wypełni braki i pomoże stworzyć naturalny kontur. Tak wykonany makijaż oczu piwnych krok po kroku doskonale sprawdzi się na specjalne okazje, ale będzie dobrze wyglądać również na co dzień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here