Dobre żele do paznokci

Wybranie dobrego żelu do paznokci może przyprawić nawet profesjonalną kosmetyczkę o „ból głowy”. Na rynku bowiem znajdziemy wiele rodzajów żeli, z działania których niekoniecznie będziemy zadowoleni. Szczególnie trudno może być wybrać żel osobom początkującym, niemającym doświadczenia i wiedzy o markach dostępnych w sklepach. Jak zatem się w tym połapać i na co zwracać uwagę kupując dobre żele do paznokci?

Idealny żel do paznokci – czy istnieje?

Poszukując najlepszego żelu powinniśmy zwrócić uwagę na kilka czynników, które gwarantują jakość i wytrzymałość naszego żelu. Jakie to czynniki?

Gęstość żelu

Żel do paznokci, który wybierzemy powinien być dość gęsty, ale też nie za bardzo. Jego konsystencja musi pozwolić na trwałe wymodelowanie w miejscu najczęstszych pęknięć. Dodatkową jej funkcją jest to, że pozwoli nam całkowicie zatopić różnego rodzaju ozdoby na paznokciach.

Ile faz?

Najlepiej aby wybrany przez nas żel był żelem jednofazowym. Co to oznacza? To, że będziemy mogli użyć go do każdej z trzech warstw. To zdecydowanie ułatwi nam pracę. Warto jednak pamiętać, że żele wielofazowe również mają swoich zwolenników i sprawdzą się zdecydowanie lepiej przy płytce bardziej problematycznej.

2

Trwałość

Trwałość żelu to podstawa. Zapewnia, że nasze klientki za chwilę nie wrócą do nas z informacją, że paznokcie uległy zniszczeniu. Trwały żel przede wszystkim nie może się zapowietrzać, bo to jest przyczyną jego odpadania. Dobra przyczepność to zdecydowanie jedna z podstawowych cech, które musi posiadać wybrany przez nas żel.

Samopoziomowanie

Samopoziomujący się żel to duże ułatwienie dla każdej kosmetyczki. Szczególnie przyda się on początkującym manicurzystkom. Dlaczego? Dlatego że posiada on umiejętność wyrównywania się podczas utwardzenia w lampie. Pozwoli to uniknąć wyczuwalnych w dotyku nierówności.

Dodatek akrylu

Dużą zaletą żelu jest dodatek akrylu. Zapewnia on, niezbędną do utrzymania paznokcia w dobrym stanie, twardość. Dzięki niej będzie on dużo mniej podatny na łamanie.

Eleganckie opakowanie

Ładnie opakowany żel to na pewno duża zaleta. Być może nie wpływa to w żaden sposób na jego trwałość, ale będzie cieszył oczy naszych klientek. Często estetyczne opakowanie świadczy również o wysokiej jakości żelu wewnątrz. Dobre marki bowiem, dbają nie tylko o sam żel, ale również o to, w jakiej formie jest sprzedawany.

Jaki zatem żel wybrać?

Decydując się na konkretny model możemy wybrać żel do lamp UV lub LED, w zależności od tego jaki sprzęt posiadamy. W następnej kolejności powinnyśmy wybierać, czy ma to być żel typu basic, czy kolorowy. W dalej należy również zwrócić uwagę na cenę i porównać ją w różnych sklepach. Jeżeli chodzi o konkretne marki, to warto zwrócić uwagę na przykład na EM-Nail.

podobne wpisy

Hydrolat różany - właściwości i zastosowanie
kosmetyki

Hydrolat różany – właściwości i zastosowanie

Hydrolaty czyli wody roślinne stają się coraz bardziej popularne. Mają one wiele zastosowań. Można je stosować do łagodzenia, nawilżania podrażnień skóry, np. tonizowania. Są świetne na lato, ponieważ można je stosować w ciągu dnia, aby odświeżyć skórę. Co jeszcze warto wiedzieć o hydrolacie? Co to jest hydrolat? Destylacja to proces, w wyniku którego powstaje hydrolat. […]

Czytaj...
kosmetyki

Naturalny krem do rąk w walce z suchą skórą

Suche ręce mogą być koszmarem. Pękają, łuszczą się i swędzą, utrudniając robienie rzeczy, które uwielbiasz robić. Gdy masz suche dłonie, może to mieć wpływ na wszystko – od ogólnego samopoczucia po zdolność do pracy i zabawy. Co gorsza, sucha skóra na dłoniach nie tylko źle wygląda – może sprawić, że będziesz się źle czuć! Dlatego […]

Czytaj...
kosmetyki

Jak znaleźć dobrą farbę do rodzaju naszych włosów i dlaczego warto korzystać z najlepszych farb do włosów?

W sklepach i drogeriach znajdziemy wiele typów farb do koloryzacji włosów. Jednakże wybór tej jedynej najlepszej często nie jest najłatwiejszy. Niezależnie od tego czy kupujemy farbę do włosów w sklepie stacjonarnym czy w drogerii internetowej, należy uważnie przyjrzeć się danemu produktowi. Dobrze jest dobierać farbę do włosów do naszego typu urody oraz do rodzaju włosów. […]

Czytaj...