Fototapeta z drzewami – leśny zakątek pod Twoim dachem

1

Za pomocą różnego rodzaju ozdób możemy zmienić zwykłe wnętrze w naprawdę spektakularną aranżację. Nie mówimy jednak o drobnych bibelotach, lecz o ściennych dekoracjach takich jak leśna fototapeta. Drzewa wprowadzone do dotychczasowej stylizacji salonu, sypialni czy przedpokoju, nadadzą mu całkowicie innego wyglądu. Takie rozwiązanie z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom natury, ale będzie także idealnąpropozycją do każdego mieszkania, które znajduje się w wielkim mieście. Dlaczego? Zaraz to wyjaśnimy.

fototapeta drzewa nad morzem

Na samym początku warto powiedzieć o jednej istotnej rzeczy, zanim przejdziemy do zalet, jakimi odznacza się malownicza fototapeta. Las, morskie wybrzeże czy polna łąka – każdy widok, na który się zdecydujemy, pozwoli nam stworzyć wyjątkową aranżację, ponieważ współcześnie produkowane wzory odznaczają się bardzo wysoką jakością. Wielkoformatowe przedstawienie będzie w doskonałej rozdzielczości, a kolory tak soczyste i wyraziste, jak w samej naturze. Do tego wytrzymałe materiały gwarantują nam, że ozdoba będzie cieszyć nasze oczy przez wiele lat w całkowicie niezmienionej formie.

To zasługa nie tylko bardzo wytrzymałych, odpornych na wodę, wilgoć i uszkodzenia mechaniczne materiałów, ale także druku lateksowego. Ta ekologiczna technologia gwarantuje nam znakomitą jakość, a co za tym idzie także niezwykle realistyczne przedstawienia. W przypadku pejzaży będziemy mieć wrażenie, że nasz pokój otwiera się na prawdziwy, malowniczy krajobraz. Teraz taka ozdoba może się znaleźć nie tylko w pokojach, ale nawet w kuchni czy łazience, dzięki czemu spełnimy każde nasze aranżacyjne marzenie. – powiedział nam ekspert z portalu Redro.pl.

Co zyskamy, decydując się na takie rozwiązanie? Z pewnością będzie to nie tylko efektowna stylizacja mieszkania!

Miejska dżungla w nowej odsłonie

fototapeta drzewa dżungla

Określenie „miejska dżungla” pasuje idealnie do wyglądu współczesnych metropolii, gdzie zamiast lasu drzew mamy las sięgających chmur wieżowców, a zamiast prawdziwych zwierząt zebry na ulicach i żurawie przy nowopowstających budynkach. Choć z pewnością istnieje wiele zalet mieszkania w mieście, do niewątpliwych minusów należy zaliczyć brak kontaktu z przyrodą. Istnieje jednak prosty sposób, by cieszyć się namiastką natury. W tym celu potrzebna nam będzie leśna fototapeta. Drzewa oczyszczają powietrze i produkują tlen, a w naszym mieszkaniu pomogą nam stworzyć miłą i przyjemną dla oka atmosferę. Taka ścienna dekoracja sprawi, że bez względu na to, jaki przedstawienie roztacza się z naszych okien, w naszym salonie będziemy podziwiać soczyście zielony widok. Naszą propozycją jest tropikalna dżungla pełna palm i wielkich drzew porośniętych bluszczami. To znakomity sposób, by całkowicie zanurzyć się w świecie dzikiej i nieokiełznanej natury!

Brzozowy zaułek idealny do relaksu

fototapeta brzozy

Tropikalny las to niezwykle efektowna propozycja, jednak w przypadku kameralnego pokoju może optycznie przytłoczyć niewielki metraż. Dlatego wraz ze specjalistą z Redro.pl przygotowaliśmy rozwiązanie do małej sypialni. Co to będzie za wzór? Brzozowy zagajnik. Jak dowiedzieliśmy się od naszego eksperta to pomysł warty rozważenia z kilku powodów:

Po pierwsze, taki widok powiększy nam optycznie niewielką sypialnię. Lekkie w wyrazie, dość rzadko rozstawione biało-czarne pnie drzew wprowadzą do pomieszczenia iluzję głębi, dzięki czemu nawet mały pokój nabierze wrażenia większego, niż jest w rzeczywistości. Po drugie, taki pejzaż jest bardzo nastrojowy i harmonijny, dlatego stworzy nam idealne warunki do relaksu i wypoczynku. Po trzecie, brzozowy las sprawdzi się i w romantycznej, i w całkiem nowoczesnej aranżacji, więc to dość uniwersalne rozwiązanie.

Malownicze mgły nie tylko jesienią

fototapeta drzewa salon

Dżungla może się nam kojarzyć z wakacjami, dzięki czemu wystrój nabierze beztroskiego charakteru. Brzozowy zagajnik przywodzi na myśl sielskie, podmiejskie obszary, więc pozwoli nam się wyciszyć po ciężkim dniu w pracy. A jeśli jesteśmy miłośnikami oryginalnych stylizacji i szukany czegoś naprawdę wyrazistego? Wówczas naszą propozycją jest nieco bajkowy, a nieco tajemniczy wizerunek lasu spowitego mgłami. Taki wzór będzie się spektakularnie prezentował w naprawdę przestronnym wnętrzu – w loftowym mieszkaniu urządzonym w industrialnym stylu. Surowa w wyrazie stylizacja nabierze nieco łagodniejszego charakteru dzięki takiemu krajobrazowi, a mieszkanie zyska trochę bardziej przytulny charakter. Dużą popularnością cieszą się nie tylko fototapety robione ze zdjęcia, ale także grafiki. Oszczędne w wyrazie przedstawienie, ukazujące leśne pagórki skryte w porannych mgłach, będzie znakomitą propozycją do minimalistycznie urządzonego salonu.

Nie musimy mieszkać z dala od miasta, by codziennie cieszyć się malowniczym widokiem. W zasięgu naszej ręki znajduje się tropikalna dżungla, spowity mgłami iglasty las lub sielankowy zagajnik pełen biało-czarnych brzóz. Tylko od nas zależy, który z tych pejzaży będziemy podziwiać każdego dnia!

Teksty przygotowany we współpracy z Redro.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here