Garnier Czysta Skóra Krem oczyszczający z absorbującym węglem i walkę z zanieczyszczeniami zakończysz sukcesem!

Zanieczyszczenia mogą przyjmować różnorodną postać i formę. Ich pojawianie się jest charakterystyczne dla skóry tłustej lub mieszanej. W artykule skupiamy się na problematyce tych dwóch typów cer, nieczystościach z jakimi borykają się te oba typy skóry oraz prezentujemy doskonały kosmetyk na skuteczną eliminację wszelkich zanieczyszczeń!

clean-19049_640

O zanieczyszczeniach

Zanieczyszczenia to bardzo ogólne określenie różnego rodzaju nieczystości, jakie pojawiają się na skórze twarzy. Mimo, że najwięcej i najczęściej jest ich na cerze tłustej i mieszanej, to sporadycznie mogą się z nimi borykać posiadacze pozostałych typów cer, a mianowicie suchej i normalnej.

Oczywiście w zależności od specyfiki skóry, zanieczyszczenia objawiają się w inny sposób i mają odmienną intensywność. Mimo tej rozmaitości można wymienić konkretne rodzaje nieczystości. Są to:

  • trądzik
  • wągry
  • zaskórniki
  • problem z przetłuszczaniem się skóry, a w efekcie świecenie i błyszczenie się cery
  • otwarte pory

Zanieczyszczenia na skórze tłustej i mieszanej

Posiadanie skóry tłustej i mieszanej jest charakterystyczne dla osób, które znajdują się w okresie dojrzewania, jednak coraz więcej osób już dorosłych również boryka się z problematyką tych typów cer. Posiadanie ich jest dość uciążliwe ze względu na zanieczyszczenia, które bardzo często pojawiają się na twarzy.

Wynika to z rozregulowania pracy gruczołów łojowych znajdujących się w strukturach skóry. Są one odpowiedzialne za produkcję sebum, czyli naturalnie natłuszczającego łoju. Niestety skóra tłusta i mieszana wydzielają go zbyt dużo, co w efekcie prowadzi do gromadzenia się go na powierzchni cery i pojawiania się zanieczyszczeń oraz przetłuszczania skóry.

Jak NIE walczyć z zanieczyszczeniami?

Wiele osób posiadając skórę tłustą lub mieszaną błędnie twierdzi, że aby pozbyć się niedogodności charakterystycznych dla tych typów skóry, należy ją wysuszać. Wówczas skóra nie będzie tłusta, przestanie się świecić, a trądzik i wągry znikną. Niestety jest to bardzo złe podejście do pielęgnacji skóry z zanieczyszczeniami, bowiem jej wysuszanie tylko nasili jej problematykę.

Otóż działając wysuszająco dostarczysz gruczołom łojowym informację, że skóra jest sucha i potrzebuje natłuszczenia/nawilżenia, w efekcie czego zwiększą one produkcję sebum, którego i tak jest w nadmiarze. Jak się domyślasz wszelkie nieczystości, przetłuszczanie i świecenie się skóry będzie Ci doskwierało jeszcze bardziej. Pamiętaj zatem, aby nie stosować kosmetyków które w swoim składzie zawierają alkohol lub wymagają zastosowania wody.

Zarówno alkohol, jak i woda wysuszają skórę, nasilając zanieczyszczenia. Zaopatrz się w produkty działające delikatnie, ale skutecznie, np. płyn micelarny czy bezalkoholowy tonik.

Żel do mycia twarzy Garnier Czysta Skóra

Żel do mycia twarzy Garnier Czysta  Skóra to niezbędny kosmetyk w walce z niedoskonałościami skóry tłustej i mieszanej. Produkt ten został stworzony specjalnie na potrzeby tych dwóch typów cer. Nie bazuje na alkoholu, ale absorbującym węglu i kwasie salicylowym. Składniki te pozwalają dokładnie oczyścić skórę, wyeliminować zanieczyszczenia, a regularne stosowanie kosmetyku eliminuje nawet ślady po nieczystościach.

Produkt nadaje się do codziennego stosowania i dedykowany jest nawet do pielęgnacji skóry skłonnej do trądziku.  Zamiast eksperymentować z kosmetykami do skóry tłustej lub mieszanej, postaw na sprawdzony żel, który zapewni Ci kompleksową ochronę przed wszystkimi zanieczyszczeniami, jakie mogą pojawić się na Twojej skórze.

podobne wpisy

kosmetyki

Pianka Foa-m my god! nagrodzona przez magazyn Women’s Health!

Jury konkursu Produkt Roku 2020 magazynu Women’s Health uhonorowało piankę Foa-m my god! Alkemie w kategorii: produkty wegańskie. Celem konkursu było wyłonienie najlepszych kosmetyków dostępnych na polskim rynku. Produkty podzielone zostały na 10 kategorii, a w każdej z nich znalazły się też szczegółowe podkategorie. 

Czytaj...
kosmetyki polecane

NIEZBĘDNE NOWOŚCI ALKEMIE!

Wiemy, że przez szybkie tempo życia i pośpiech, zdarza nam się pomijać niektóre etapy na krętej drodze dbałości o zdrową cerę. My mówimy: zwolnij. Odetchnij. Zadbaj o siebie. Ten kosmetyk to jeden z najważniejszych produktów, które powinnyśmy mieć w kosmetyczce…

Czytaj...
kosmetyki polecane

CZARUJ SPOJRZENIEM KAŻDEGO DNIA!

Listopad to miesiąc nowości od AURI, które zachwycą każdą miłośniczkę makijażu.  Nowa seria akcesoriów marki AURI dostępna jest wyłącznie w drogeriach Rossmann, przez cały listopad. 

Czytaj...