Garnier Czysta Skóra Krem oczyszczający z absorbującym węglem i walkę z zanieczyszczeniami zakończysz sukcesem!

Zanieczyszczenia mogą przyjmować różnorodną postać i formę. Ich pojawianie się jest charakterystyczne dla skóry tłustej lub mieszanej. W artykule skupiamy się na problematyce tych dwóch typów cer, nieczystościach z jakimi borykają się te oba typy skóry oraz prezentujemy doskonały kosmetyk na skuteczną eliminację wszelkich zanieczyszczeń!

clean-19049_640

O zanieczyszczeniach

Zanieczyszczenia to bardzo ogólne określenie różnego rodzaju nieczystości, jakie pojawiają się na skórze twarzy. Mimo, że najwięcej i najczęściej jest ich na cerze tłustej i mieszanej, to sporadycznie mogą się z nimi borykać posiadacze pozostałych typów cer, a mianowicie suchej i normalnej.

Oczywiście w zależności od specyfiki skóry, zanieczyszczenia objawiają się w inny sposób i mają odmienną intensywność. Mimo tej rozmaitości można wymienić konkretne rodzaje nieczystości. Są to:

  • trądzik
  • wągry
  • zaskórniki
  • problem z przetłuszczaniem się skóry, a w efekcie świecenie i błyszczenie się cery
  • otwarte pory

Zanieczyszczenia na skórze tłustej i mieszanej

Posiadanie skóry tłustej i mieszanej jest charakterystyczne dla osób, które znajdują się w okresie dojrzewania, jednak coraz więcej osób już dorosłych również boryka się z problematyką tych typów cer. Posiadanie ich jest dość uciążliwe ze względu na zanieczyszczenia, które bardzo często pojawiają się na twarzy.

Wynika to z rozregulowania pracy gruczołów łojowych znajdujących się w strukturach skóry. Są one odpowiedzialne za produkcję sebum, czyli naturalnie natłuszczającego łoju. Niestety skóra tłusta i mieszana wydzielają go zbyt dużo, co w efekcie prowadzi do gromadzenia się go na powierzchni cery i pojawiania się zanieczyszczeń oraz przetłuszczania skóry.

Jak NIE walczyć z zanieczyszczeniami?

Wiele osób posiadając skórę tłustą lub mieszaną błędnie twierdzi, że aby pozbyć się niedogodności charakterystycznych dla tych typów skóry, należy ją wysuszać. Wówczas skóra nie będzie tłusta, przestanie się świecić, a trądzik i wągry znikną. Niestety jest to bardzo złe podejście do pielęgnacji skóry z zanieczyszczeniami, bowiem jej wysuszanie tylko nasili jej problematykę.

Otóż działając wysuszająco dostarczysz gruczołom łojowym informację, że skóra jest sucha i potrzebuje natłuszczenia/nawilżenia, w efekcie czego zwiększą one produkcję sebum, którego i tak jest w nadmiarze. Jak się domyślasz wszelkie nieczystości, przetłuszczanie i świecenie się skóry będzie Ci doskwierało jeszcze bardziej. Pamiętaj zatem, aby nie stosować kosmetyków które w swoim składzie zawierają alkohol lub wymagają zastosowania wody.

Zarówno alkohol, jak i woda wysuszają skórę, nasilając zanieczyszczenia. Zaopatrz się w produkty działające delikatnie, ale skutecznie, np. płyn micelarny czy bezalkoholowy tonik.

Żel do mycia twarzy Garnier Czysta Skóra

Żel do mycia twarzy Garnier Czysta  Skóra to niezbędny kosmetyk w walce z niedoskonałościami skóry tłustej i mieszanej. Produkt ten został stworzony specjalnie na potrzeby tych dwóch typów cer. Nie bazuje na alkoholu, ale absorbującym węglu i kwasie salicylowym. Składniki te pozwalają dokładnie oczyścić skórę, wyeliminować zanieczyszczenia, a regularne stosowanie kosmetyku eliminuje nawet ślady po nieczystościach.

Produkt nadaje się do codziennego stosowania i dedykowany jest nawet do pielęgnacji skóry skłonnej do trądziku.  Zamiast eksperymentować z kosmetykami do skóry tłustej lub mieszanej, postaw na sprawdzony żel, który zapewni Ci kompleksową ochronę przed wszystkimi zanieczyszczeniami, jakie mogą pojawić się na Twojej skórze.

podobne wpisy

Hydrolat różany - właściwości i zastosowanie
kosmetyki

Hydrolat różany – właściwości i zastosowanie

Hydrolaty czyli wody roślinne stają się coraz bardziej popularne. Mają one wiele zastosowań. Można je stosować do łagodzenia, nawilżania podrażnień skóry, np. tonizowania. Są świetne na lato, ponieważ można je stosować w ciągu dnia, aby odświeżyć skórę. Co jeszcze warto wiedzieć o hydrolacie? Co to jest hydrolat? Destylacja to proces, w wyniku którego powstaje hydrolat. […]

Czytaj...
kosmetyki

Naturalny krem do rąk w walce z suchą skórą

Suche ręce mogą być koszmarem. Pękają, łuszczą się i swędzą, utrudniając robienie rzeczy, które uwielbiasz robić. Gdy masz suche dłonie, może to mieć wpływ na wszystko – od ogólnego samopoczucia po zdolność do pracy i zabawy. Co gorsza, sucha skóra na dłoniach nie tylko źle wygląda – może sprawić, że będziesz się źle czuć! Dlatego […]

Czytaj...
kosmetyki

Jak znaleźć dobrą farbę do rodzaju naszych włosów i dlaczego warto korzystać z najlepszych farb do włosów?

W sklepach i drogeriach znajdziemy wiele typów farb do koloryzacji włosów. Jednakże wybór tej jedynej najlepszej często nie jest najłatwiejszy. Niezależnie od tego czy kupujemy farbę do włosów w sklepie stacjonarnym czy w drogerii internetowej, należy uważnie przyjrzeć się danemu produktowi. Dobrze jest dobierać farbę do włosów do naszego typu urody oraz do rodzaju włosów. […]

Czytaj...