Internet – szerokie horyzonty

Powstają nowe serwisy, społeczności, organizacje i kultowe marki. W tym kotle wciąż wrze.
 
Mimo to większość firm działających w internecie zdaje się ten fakt ignorować. Uznając, że wystarczy zrobić to co wszyscy by odnieść sukces. Wykorzystują często nieskuteczne już formy marketingu aby osiągnąć marną sprzedaż, zamiast ruszyć głową i pójść o poziom wyżej.
 
W internecie jest kilka poziomów jednostek. Jednostką może być osoba lub firma. W zależności od jej zaangażowania można wyznaczyć:
Noobów– użytkowników którzy nie wiedzą co, nie wiedzą jak i internet jest dla nich symbolem zła.
Userów – użytkowników internetu. Którzy szukają korzystnych dla siebie informacji w sieci. Nic nie wnoszą, jedynie pobierają treści.
Internautów– współtwórców treści jakie można znaleźć w sieci. Blogerów, webmasterów, wikipedystów. Ludzi zaangażowanych w fora i akcje internetowe.
Jednostki wpływowe– ludzi którzy poprzez strony web i swoje idee dotykają milionów ludzi.
 
Aby dotrzeć do noobów i userów, wystarczą stare opisane tysiące razy formy marketingu internetowego. Jednak aby zdobyć zaufanie i zachęcić do działania internautów, trzeba mieć mentalność jednostki wpływowej. Która nie promuje tylko jeszcze jednej strony o… ale tworzy coś ciekawego, unikatowego, bądź promowanego w wyjątkowy sposób.
A dlaczego warto właśnie do internautów kierować swoje przesłania? Bo oni stanowią świetny napęd dla idei. Grupa internautów potrafi rozpropagować w sieci pomysł lepiej niż olbrzymia firma z kosztownym zapleczem.
Po prostu przekazują dalej informacje, dodają coś od siebie do projektu. Współtworzą całość i pomagają jej rozwinąć skrzydła – współdziałanie internautów to najpotężniejszy marketing na świecie.
 
Aby stać się jednostką wpływową, nie wystarczy podążać za tłumem. Należy kierować go w odpowiednie miejsca. Wykorzystywać najnowsze nowiki internetu do promocji strony i tworzyć własne nowe sposoby na korzystanie z sieci. T
a pomysłowość, twórczość i zapał w marketingu stworzyły takie potęgi jak youtube, nasza klasa, digg itp.
 
 
 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat to zobacz trzy strony które obecnie rozwijam
Blog sukcesu i motywacji
Felietony
Blog po angielsku

podobne wpisy

(fem)ciekawostki

15-minutowe miasto, czyli luksus bliskości i dostępności

Jeszcze niedawno wizja miast przyszłości skupiała się wokół latających samochodów, przestrzeni wypełnionych sztuczną inteligencją, gdzie ruchome chodniki dowożą ludzi do pracy. Tymczasem rozwój miast w trzecim dziesięcioleciu XXI wieku idzie w całkiem przeciwną stronę. Wracamy do kameralnych społeczności lokalnych, idei slow life i zielonych przestrzeni, gdzie najważniejsze potrzeby życia codziennego można załatwić w ciągu 15-minutowego […]

Czytaj...
(fem)ciekawostki

Jak zamówić kuriera DPD?

Zamawianie kuriera to przydatne usługi, jakie dadzą nam komfort. Korzystanie z przesyłek i zakupów online w dzisiejszych czasach jest niezwykle popularne, dlatego coraz chętniej sięgamy po usługi kurierskie. Na uwagę zasługuje kurier DPD, jakiego łatwo zamówimy do domu.Czym cechuje się taka usługa? Jakie zalety ma DPD zamówienie kuriera? Kiedy skorzystać z takiej opcji?

Czytaj...
(fem)ciekawostki

Jak wykorzystać syrop klonowy w kuchni?

Jedyny w swoim rodzaju smak. Taki jest właśnie syrop klonowy. Jego smaku nie da się pomylić z żadnym innym. Oprócz walorów kulinarnych jest on również zdrowy, ponieważ dostarcza organizmowi wiele witamin i minerałów. Tak więc, można połączyć przyjemne z pożytecznym. Najbardziej popularny jest na nowym kontynencie, w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. A wywodzi się jeszcze […]

Czytaj...