Internet – szerokie horyzonty

0

Powstają nowe serwisy, społeczności, organizacje i kultowe marki. W tym kotle wciąż wrze.
 
Mimo to większość firm działających w internecie zdaje się ten fakt ignorować. Uznając, że wystarczy zrobić to co wszyscy by odnieść sukces. Wykorzystują często nieskuteczne już formy marketingu aby osiągnąć marną sprzedaż, zamiast ruszyć głową i pójść o poziom wyżej.
 
W internecie jest kilka poziomów jednostek. Jednostką może być osoba lub firma. W zależności od jej zaangażowania można wyznaczyć:
Noobów– użytkowników którzy nie wiedzą co, nie wiedzą jak i internet jest dla nich symbolem zła.
Userów – użytkowników internetu. Którzy szukają korzystnych dla siebie informacji w sieci. Nic nie wnoszą, jedynie pobierają treści.
Internautów– współtwórców treści jakie można znaleźć w sieci. Blogerów, webmasterów, wikipedystów. Ludzi zaangażowanych w fora i akcje internetowe.
Jednostki wpływowe– ludzi którzy poprzez strony web i swoje idee dotykają milionów ludzi.
 
Aby dotrzeć do noobów i userów, wystarczą stare opisane tysiące razy formy marketingu internetowego. Jednak aby zdobyć zaufanie i zachęcić do działania internautów, trzeba mieć mentalność jednostki wpływowej. Która nie promuje tylko jeszcze jednej strony o… ale tworzy coś ciekawego, unikatowego, bądź promowanego w wyjątkowy sposób.
A dlaczego warto właśnie do internautów kierować swoje przesłania? Bo oni stanowią świetny napęd dla idei. Grupa internautów potrafi rozpropagować w sieci pomysł lepiej niż olbrzymia firma z kosztownym zapleczem.
Po prostu przekazują dalej informacje, dodają coś od siebie do projektu. Współtworzą całość i pomagają jej rozwinąć skrzydła – współdziałanie internautów to najpotężniejszy marketing na świecie.
 
Aby stać się jednostką wpływową, nie wystarczy podążać za tłumem. Należy kierować go w odpowiednie miejsca. Wykorzystywać najnowsze nowiki internetu do promocji strony i tworzyć własne nowe sposoby na korzystanie z sieci. T
a pomysłowość, twórczość i zapał w marketingu stworzyły takie potęgi jak youtube, nasza klasa, digg itp.
 
 
 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat to zobacz trzy strony które obecnie rozwijam
Blog sukcesu i motywacji
Felietony
Blog po angielsku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here