Jak być zdrowym

 
1. ZNAJDŹ ZADANIE JAKIE MASZ W TYM ŻYCIU
Jednym z najlepszych powodów utrzymania dobrego stanu zdrowia jest potrzeba realizowania swojego życiowego zadania. Jeżeli nie wiesz co masz do zrobienia w tym życiu – twoja motywacja aby być zdrowym może być osłabiona. W odnalezieniu swojego życiowego celu, który ja nazywam misją może ci pomóc regularne słuchanie medytacji poczęcia na stronie A mojej kasety pt. "Wybieram życie". Prawdziwe uzdrowienie to dużo więcej niż poradzenie sobie z symptomami. To powrót do twojej prawdziwej tożsamości i uświadomienie sobie misji twojego życia. Oznacza pogodzenie się i podjęcie zadania, które zobowiązałeś się wykonać.

2. ZDECYDUJ JAKIE SĄ TWOJE CELE ŻYCIOWE
Cele to coś innego niż misja. Misję można porównać do drogi, którą podróżujesz a cele są drogowskazami na tej drodze. Jakie są twoje życiowe cele? Dobry terapeuta specjalizujący się w NLP może ci pomóc. Na końcu tej kasety podaję adres i telefon do Polskiego Stowarzyszenia NLP.

3. ZBADAJ SWOJE NAJWYŻSZE WARTOŚCI I ŻYJ ZGODNIE Z NIMI
To bardzo ważne w procesie zdrowienia. Stworzysz w ten sposób spójność pomiędzy tym kim jesteś, a tym jak żyjesz. Życie bez szacunku dla swoich wartości jest przyczyna ogromnego stresu i szkodzi twojemu zdrowiu. Jeżeli czujesz, że jesteś odseparowany od swoich wartości, ważne jest aby wejść głęboko w siebie i odkryć co jest dla ciebie ważne i prawdziwe.

4. PRZEBACZENIE
Wybacz sobie i wybacz innym. Jeśli pragniemy zdrowia, bezpieczeństwa i pokoju i czy to w kontaktach interpersonalnych czy międzynarodowych musimy zmienić sposób myślenia i zrezygnować z ataku i obrony na rzecz przebaczenia. Przebaczenie wymaga subtelnej zmiany percepcyjnej: przesunięcia uwagi z różnic między nami na podobieństwa. Przebaczenie jest jak czysty deszcz zmywający złe wspomnienia. Przebaczenie jest selektywnym pamiętaniem – pamiętaniem tylko dobra, którego doświadczyliśmy. W procesie przebaczenia może pomóc ci w tym moja kaseta pt. "Wybaczanie" (Nr 5), którą nagrałam zainspirowana lekcja nr 122 z Kursu Cudów: "Wybaczanie daje ci wszystko to czego pragniesz najbardziej". A oto cytat z Kursu Cudów:
"Czy mógłbyś pragnąć czegoś,
czego nie może ci dać przebaczenie?
Pragniesz spokoju? Daje ci go przebaczenie.
Czy pragniesz szczęścia, spokoju umysłu,
poczucia sensu istnienia,
poczucia wartości i piękna,
które górują nad światem?
Czy pragniesz opieki i bezpieczeństwa,
i ciepła, które zawsze daje pewne oparcie?
Czy pragniesz niezmąconej ciszy,
delikatności, której nie da się urazić,
głębokiego, trwałego ukojenia
i wspaniałego, niezmąconego odpoczynku?
Wszystko to ofiaruje ci przebaczenie".

5. PRACA Z CIENIEM
Zaryzykuj i postanów skontaktować się z tą częścią ciebie, która poprzez lęk została odsunięta, stłumiona i zapomniana, z tym aspektem ciebie zwanym cieniem. Jestem w trakcie przygotowywania kasety pt. "Praca z cieniem", na której będzie bardzo konkretny, wymagający głębokiej pracy, najlepiej w odosobnieniu lub w grupie wsparcia, program. Pod koniec 1995 roku rozpoczęłam moją pracę z cieniem w czasie mojego pobytu w Instytucie Światła Wewnętrznego u Christiny Thomas, a potem przewodnikiem moim był Lazaris. Podjęcie tej pracy było dla mnie wyzwaniem. Długo z tym zwlekałam. Dzisiaj kiedy czuję się coraz lepiej i jestem w szczęśliwym prawdziwym związku współ-partnerskim zastanawiam się dlaczego tak długo czekałam. Widocznie byłam nie gotowa. Zadaj sobie pytanie czy jesteś gotów by doświadczać zdrowia, miłości, szczęścia i radości. Wierze, że prowadzi do tego zintegrowanie energii cienia. Przyjrzyj się swoim ciemnym katom. Zobacz czego się bałeś i na co nie chciałeś popatrzeć. Idź tam z miłością i przebaczeniem – to jest esencja uzdrowienia.

6. POZWÓL ABY MATKA ZIEMIA I PRZYRODA CIĘ UZDRAWIAŁY I UCZYŁY.
Zacznij pracować z żywiołami – zapisz się na dobre warsztaty szamańskie (patrz Inspiration Seminars International – zapraszani trenerzy), Hunę lub przyjedź na tydzień do Polskiego Centrum Rebirthingu we wsi Silna Nowa, pow. Pszczew, woj. Gorzowskie, gdzie jest okazja do pracy z żywiołami. Program możesz otrzymać po przysłaniu zaadresowanej do siebie koperty. Pamiętaj, że im bardziej osiągamy równowagę z otaczającymi nas żywiołami – tym łatwiej jest nam słuchać siebie i zaufać sobie, a poprzez to uzdrowić siebie.
Możesz także zacząć świadomie odczuwać swój związek z roślinami, zwierzętami. Zacznij tańczyć, słuchać muzyki, grać na bębnie, odkryj rytuały i ceremonie. Powróć do korzeni.

7. ŻYJ Z PASJĄ I ENTUZJAZMEM
Śmiej się. Płacz. Czuj. Śmiech uzdrawia. Nie wątp w swoje zdolności – uwierz w siebie. Słuchaj pozytywnych afirmacji o sobie np. takich jak na kasecie Nr 12 pt. "Bądź Mistrzem Swojego Życia". Możesz nawet zostawiać je na całą noc. Wtedy kiedy twój świadomy umysł odpoczywa – podświadomość jest bardzo otwarta. Albo stwórz swój własny program na podniesienie poczucia własnej wartości. Pozytywne emocjonalne czynniki takie jak silne pragnienie życia (strona B kasety Nr 6 pt. "Wybieram Życie" zawiera 30 minut afirmacji życia) wdzięczności za życie, poczucie sensu i celowości życia, celebracji życia wzmacniają twój układ odpornościowy.
Wszystko się ciągle zmienia. Życie płynie.
Bez względu na to czy jesteś chory czy zdrowy – żyj tak jakbyś za chwile miał umrzeć. Jak wyglądałby twój dzień gdybyś wiedział, że to ostatni dzień twojego życia?
ŻYJ TAK CODZIENNIE. Żyj w pełni. Kochaj w pełni. Zakochaj się w życiu (kaseta Nr 14).

8. ROZPOZNAJ, ŻE MASZ W SOBIE PRZEWODNIKA
Przewodnika, któremu możesz całkowicie zaufać. Twój wewnętrzny doradca, czy twoje Wyższe Ja (kaseta Nr 15) może ukazać ci się w różnej formie: stary mędrzec czy stara kobieta, duch natury, zwierzę lub ocean. Ta forma nie ma żadnego znaczenia. Wiedz, że reprezentuje to coś kochającego i mądrego. Wyobraź sobie, że masz w sobie Wewnętrznego Lekarza, Wewnętrznego Uzdrowiciela, Przewodnika Uzdrowiciela.. Więc nawiąż z nim kontakt. Pomoże ci w tym medytacja na drugiej kasecie serii Regeneracja Komórkowa (Nr 11). Słuchaj tej medytacji regularnie. Idź za rada swojego Wewnętrznego Uzdrowiciela. Zaufaj mu. Posłuchaj go. To bardzo ważne abyśmy zbudowali związek /połączenie z tą mądrą istotą w naszym wnętrzu, która wie wszystko, zna odpowiedzi na wszystkie nasze tupanie, wie co jest dla nas najlepsze i co może nas uzdrowić.

9. ROZWIJAJ SWOJĄ INTUICJĘ
Poświęć trochę czasu na rozpoznanie swoich wewnętrznych głosów, szczególnie głosu swojego Wewnętrznego Dziecka. Dlaczego to jest ważne i jak to zrobić wyjaśniam na kasecie Nr 1. Także polecam książkę Tani Luvas pt. "Jestem Tutaj".
Rozpoznaj tez głosy swoich Wewnętrznych Rodziców, wpływ kościoła, Wewnętrznego Krytyka (kaseta Nr 20), nauczycieli, przyjaciół, głos który mówi co powinieneś zrobić i ten głos buntownika, który radzi by zrobić coś zupełnie odwrotnego.
Znajdź swój głos. Głos Twojej Intuicji. Głos Twojej Duszy. Pięknie na temat słuchania głosu duszy mówi Christina Thomas w jej drugiej książce pt. "Przebudzenie Duszy" (Wydawnictwo Ravi). Książka ta uświadamia nam tez, ze dzięki wyciszeniu, wewnętrznej równowadze i medytacji posuwamy się nie tylko na drodze własnego duchowego rozwoju, lecz stajemy się również aktywna cząstka rozwoju wielkiego organizmu planety i całego kosmosu – energetycznego systemu, którym rządzi prawo ewolucji. W jej pierwszej książce która tez bardzo polecam pt. "Tajemnice" Christina zachęca nas do pracy nad sobą ucząc wykorzystania relaksu, Rebirthingu – odradzania oddechem (kaseta Nr 9), afirmacji i medytacji.
Jak już się z nimi zapoznasz – szanuj wszystkie swoje wewnętrzne głosy. Wszystkie są ci potrzebne, rozwinęły się aby cię chronić i troszczyć się o ciebie – mimo, że niektóre ich rady nie już już aktualne czy właściwe dla ciebie.
Uparcie szukaj swojego Wewnętrznego Głosu.

10. SŁUŻ INNYM
Wspieraj swoich braci i siostry. Dawaj – niczego w zamian za to nie oczekując. W jodze nazywamy to Karma Joga. Także badania wykazują, że ludzie pracujący charytatywnie z potrzeby serca są dużo zdrowsi. Dawaj – a będziesz coraz to silniejszy i zdrowszy!

11. KOCHAJ
Miłość jest największym uzdrowicielem. Miłość w moim pojęciu jest bezwarunkowa akceptacja tego co jest. Pokochaj siebie. Kochanie siebie to po prostu zaakceptowanie siebie takim jakim jesteś. Większość z nas ma długie listy rzeczy, które musimy zrobić zanim będziemy mogli siebie pokochać. Ja często rozdaje uczestnikom moich seminarium inna listę pt. Jak siebie pokochać. Pięknie na ten temat mówi Louise L. Hay na swojej kasecie o tym samym tytule (Nr 5/H)

Pokochanie siebie nie oznacza, że nie będziemy się zmieniać. Przeciwnie – akceptacja siebie i zrezygnowanie ze zmiany paradoksalnie czyni zmianę możliwa. "Paradoks rządzi światem" jak mawiała babcia Mela.
Kochaj. Po prostu kochaj. Codziennie. Głęboko i z całej siły.

12. POZNAJ SWOJE CIAŁO
Dowiedz się jak funkcjonują poszczególne narządy, organy i gruczoły. Dowiedz się jakich ziół, witamin mikroelementów, soli tkankowych potrzebuje twoje ciało aby dobrze funkcjonować. Przestudiuj rożne szkoły odżywiania – makrobiotykę, kuchnie chińska wg 5 przemian, odżywianie wg grupy krwi. Na ten temat pani Krystyna Ojrowska wspaniała nauczycielka Polarity napisała książkę. Druga wspaniała pozycja to książka Anny Ciesielskiej FILOZOFIA ZDROWIA. Utrzymuj swoje jelito grube w czystości i dobrym stanie. Pij co najmniej 4 do 8 szklanek czystej wody. Masuj na sucho swoje ciało . Oddychaj głęboko. Dowiedz się czym jest RB metoda samodoskonalenia oparta na świadomym myśleniu i prostej technice świadomego oddychania. Wyjaśniam ją na mojej kasecie Nr 9 pt. RB – Świadome oddychanie. Najlepsze wg mnie książki na ten temat aktualnie dostępne w Polsce to "Wewnętrzne Przebudzenie" i "Podróż w głąb siebie" nowozelandzkiego trenera Colina Sissona. Colin regularnie raz w roku na ogół na wiosnę i jesień przyjeżdża do Polski. – jego podstawowy 3 dniowy program pt. Integracja oddechem jest doskonałym wprowadzeniem do tej metody. W ciągu lata ja prowadzę tygodniowe programy w Polskim Centrum RB, w których technika świadomego oddychania jest zawsze centralnym punktem programu.

W ramach dbania o swoje ciało zacznij praktykować te ćwiczenia, które ci odpowiadają – Tai Chi, Chi gong, sztuki walki. Moim ukochanym holistycznym programem dla ciała jest hatha joga. Ja praktykuje i uczę jogi od kilkunastu lat. Przygotowałam dwie kasety video (patrz kasety video) z programem podstawowym dla tych, którzy nie mają w swoim mieście dobrego nauczyciela jogi a chcą zacząć ćwiczyć w domu. Można je zamówić w mojej firmie.
Także co najmniej dwa razy w miesiącu idź na masaż. Poddaj się uzdrawiającej sile dotyku. Moim ulubionym masażem w tej chwili jest masaż Yumeoho i Mauri.. Inną formą pracy z ciałem jest metoda reedukacji psychofizycznej zwana Technika Aleksandra. W Polsce jest tylko jedna nauczycielka tej metody p. Dorota Kędzior tel. ————– Oprócz lekcji indywidualnych Dorota także prowadzi wczasy z Techniką Aleksandra. Dorota wielokrotnie była dla mnie ostatnią deska ratunku – ufam jej profesjonalizmowi, doświadczeniu i wyczuciu całkowicie.

13. AFIRMACJE WIZUALIZACJE MEDYTACJE
Wykorzystaj potęgę swojego umysłu i zobacz siebie w doskonałym zdrowiu – może pomoc ci w tym moja kaseta Nr 10. Strona A tej kasety to wizualizacja "Doskonale Zdrowie", w czasie której możesz podłączyć się do źródła uzdrawiania i nauczyć się wizualizować siebie w doskonałym stanie zdrowia. Strona B jest przeznaczona dla kobiet wizualizacja pięknego ciała – pełnej akceptacji swojej kobiecości i piękna kobiecego ciała. Zacznij pracować z afirmacjami czyli pozytywnymi stwierdzeniami, które świadomie chcesz zaszczepić w swojej podświadomości. Afirmacje dotyczące zdrowia przygotowałam na stronie B kasety Nr 8 pt. Poradź sobie ze stresem. Możesz także przygotować i nagrać swoje własne i słuchać ich regularnie. Mów afirmacje na głos, pisz je wielokrotnie w ciągu dnia, rozpisz je na kartkach i poprzyklejaj w widocznych miejscach w twoim mieszkaniu – na lustrze na lodówce itp. Także bardzo może ci pomoc wizualizacja kolorów. Moja kaseta Nr 2 pt. "Uzdrawiająca moc kolorów" na stronie B zawiera 30 minutowa medytacje równoważąca przy pomocy kolorów twoje ośrodki energetyczne zwane czak ramami, zawiera tez wizualizacje rytuału kahunów z tęczą. Ciągle otrzymuje wiele listów ze zdumiewającymi opowieściami tych którym ta kaseta pomogła w powrocie do zdrowia.

Myśl zdrowo, wyobrażaj sobie siebie w doskonałym zdrowiu i tak się stanie.
Wierze tez, ze regularna medytacja jest niezbędna jeżeli chcemy utrzymać się w dobrej kondycji psychofizycznej. Medytować jest najlepiej rano – zaraz po przebudzeniu, albo wieczorem przed pójściem spać. Jeżeli masz kłopoty znajdź dobrego nauczyciela medytacji i po prostu praktykuj aż stanie się to twoim codziennym odruchem takim samym jak mycie zębów. W moim weekendowym programie "Jak radzić sobie ze stresem" uczę medytacji, także w czasie tygodniowych programów w Silnej Nowej zaczynamy dzień od medytacji. Wierze, ze pierwsza godzina dnia powinna być spędzona w ciszy i w kontakcie z Bogiem czyli w medytacji.

14. KURS CUDÓW
Kurs Cudów jest księga psychoterapii duchowej, z która pracuje się samodzielnie. Jest uznawana za największe dzieło gnozy. Ja uważam ze jest to najważniejsze dzieło kiedykolwiek napisane w dziejach ludzkości. Zawiera 365 lekcji – jedna na każdy dzień roku. Celem lekcji jest zmiana percepcji i powrót do miłości. Niestety nie wyszła jeszcze w języku polskim – jest w przygotowaniu. W międzyczasie możesz zapoznać się z podstawowa filozofia propagowana przez Kurs Cudów na mojej kasecie Nr 4pt. NIEBO NA ZIEMI, Nr 5 wybaczanie Nr 6 WYBIERAM ZYCIE oraz na moich dwudniowych warsztatach pt. NIEBO NA ZIEMI. "Niebo jest tutaj – nie ma innego miejsca, niebo jest teraz – nie ma innego czasu" mówi Kurs Cudów. Także wydawnictwo Jacka Santorskiego wydało książkę Lee Jampolskiego napisana na bazie Kursu Cudów pt. Leczenie uzależnionego umysłu. Zawiera ona 21 lekcji. Jak najszybciej zacznij pracować z tym programem – a zobaczysz jak zmieni się twoja percepcja otaczającego cię świata w ciągu 3 tygodni. A jak zmieni się percepcja, zmieni się tez twoje ciało i twój odbiór rzeczywistości.

15. i być może najważniejsze
WEZWANIE O POMOC TWOJEGO AUTORYTETU DUCHOWEGO
Skierowanie myśli w stronę Źródła zwanego tradycyjnie Bogiem – może przywrócić równowagę do nawet najbardziej schorowanego ciała. Wielkie uzdrowienia miały miejsce po oddaniu problemu w ręce Ducha Świętego. Jeżeli nie wiesz jak to zrobić to sięgnij po NIEBO NA ZIEMI (Nr 4) lub po Kurs Cudów.
 

Autorka Ewa Foley jest promotorką pozytywnego życia, doradcą rozwojowym i charyzmatycznym liderem seminariów rozwoju osobistego. Jest autorką popularnych książek-poradników zwanych „trylogią życia”: ZAKOCHAJ SIĘ W ŻYCIU – podręcznik małych i dużych kroków dla poszukującej duszy, POWIEDZ ŻYCIU TAK – poradnik dobrostanu oraz BĄDŹ ANIOŁEM SWOJEGO ŻYCIA –  jak oczyszczać i wzmacniać energię życiową  (Wydawnictwo Ravi). Stworzyła i prowadzi treningi rozwijające inteligencję duchową i emocjonalną, motywujące do zdrowego, twórczego i odpowiedzialnego życia.
Inspiration Seminars International (ISI) oraz Instytut Ewy Foley  www.foley.com.pl

W Poznaniu filię Instytutu Ewy Foley prowadzi Aleksandra Stanek.
Mail: aleksandra.stanek@wp.pl
Instutut Ewy Foley, filia Poznań, tel. 0 512 357 158, www.foley.com.pl
 

podobne wpisy

(fem)zdrowie

Active Mind Complex  – nowość od Herbalife wspierająca pracę mózgu

Blisko 3/4 Polaków przyznaje się do problemów z koncentracją i zapamiętywaniem informacji. Sprawności umysłowej nie pomaga codzienny stres, przemęczenie, nadmiar obowiązków. Co więcej, problem ten dotyka wszystkie grupy wiekowe. Odpowiednia dieta, suplementacja i ruch mogą wspomóc pracę mózgu i poprawić nasze codzienne funkcjonowanie.

Czytaj...
(fem)zdrowie odżywianie

MRP, czyli o posiłkach w proszku i jedzeniu przyszłości…

MRP  Meal Replacement Powders to odżywcze, wieloskładnikowe, zbilansowane produkty spożywcze w postaci proszku lub formie stałej jako batonik. Posiłki w proszku są tak skomponowane, że mogą zastąpić pełnowartościowy posiłek. Zawierają wszystkie niezbędne, właściwe dla danego dania witaminy, mikroelementy oraz wszelkie niezbędne substancje odżywcze, jakie ludzki organizm potrzebuje do codziennego funkcjonowania. 

Czytaj...
(fem)zdrowie

Otwarcie Laboratorium Centralnego DIAGNOSTYKA

DIAGNOSTYKA to największa, ogólnopolska sieć laboratoriów medycznych. Od ponad 20 lat nieustannie stawia na rozwój oraz najwyższą jakość proponowanych badań i usług.  To 180 nowoczesnych laboratoriów, 7000 wykwalifikowanych pracowników i 1000 punktów pobrań dedykowanych bezpośredniej obsłudze pacjentów. Czy wiesz, że tylko w ubiegłym roku w laboratoriach DIAGNOSTYKA wykonano łącznie ponad 120 milionów badań?

Czytaj...