Sztuka świadomego życia

 
1. Wiedzieć, że nasz umysł jest wspaniałym narzędziem, które właściwie użyte pomaga nam kreować takie życie, jakiego pragniemy i o jakim marzymy. Myśl pozytywnie, pracuj z afirmacjami, zacznij pisać swoje cele, podejmij jakąkolwiek praktykę koncentrująca umysł taką jak relaks czy medytacja! Jeżeli chcesz się tego wszystkie nauczyć pod moim przewodnictwem zapraszam na zajęcia Instytutu Świadomego Życia (najbliższe 8-9.01.00).

2. Cieszyć się każdą chwilą z pełną świadomością, że przeszłość minęła, przyszłości jeszcze nie ma i TO JEST JEDYNY WAŻNY MOMENT. Przestań się zamartwiać tym co było i tym co może się wydarzyć, bądź obecny tu i teraz! Pomoże ci taka myśl: "Jestem tutaj, nigdzie się nie spieszę i to co teraz robię (oddycham, obieram kartofle, słucham mojego partnera, bawię się z dziećmi itd.) jest dla mnie najważniejsze".

3. To żyć uważnie czyli zauważać swoje przeżycia, nastroje, odruchy, zachowania. Zmień te "rytuały", które prowadzą cię do rozczarowania, niezadowolenia i depresji. Uwierz, że zmiana jest możliwa i że zależy tylko i wyłącznie od ciebie!

4. Pragnąć zrozumieć "co jest grane" i mieć wielką chęć dotarcia do wzorców, przekonań, które PODNOSZĄ jakość życia. Pamiętaj, że to na czym się koncentrujesz rozrasta się – skup się na pozytywach i proś o więcej!

5. Być gotowym do zrewidowania starych założeń. Zrób listę myśli jakie masz o sobie, o ludziach, o życiu, o miłości. Jeżeli na tej liście znajdą się negatywne przekonania to je zmień na pozytywne jak najszybciej! To Ty decydujesz w jakim świecie chcesz żyć.

6. Zauważać i korygować swoje błędy. Wierzę, że jedyny moment kiedy możemy się czegoś nowego nauczyć to wtedy, gdy popełnimy błąd. Zacznij nazywać błędy "lekcjami" lub jak mawia jeden z moich nauczycieli David Neenan "wielkimi chwilami". Ciesz się z nich i ucz się z nich. Zamiast krytykować siebie wyciągaj odpowiednie wnioski na przyszłość!

7. Poszukiwać i zdobywać nową wiedzę. Być zainteresowanym swoim wnętrzem. · Czytaj, czytaj, czytaj. Pytaj co czytają ludzie, którzy już teraz żyją takim życiem jakiego Ty pragniesz. Jeżeli masz wątpliwości co czytać zadzwoń do nas (022-834 6589). Wyślemy Ci moją bibliografię. · Zapisz się na systematyczny program rozwoju osobistego. · W każdej wolnej chwili, w nocy też słuchaj kaset znanych i szanowanych przez Ciebie autorów.

8. Świadomie oddychać! Zacznij zwracać uwagę na swój oddech. Pamiętaj, że jakość twojego oddychania odzwierciedla jakość twojego życia. Rebirthing jest skuteczną terapią oddechową przynoszącą szybkie rezultaty. Najbliższe zajęcia prowadzę w lutym.

9. Świadomie jeść! Pamiętaj, że nie jest ważne co jesz lecz to, co MYŚLISZ o tym, co właśnie wkładasz do ust. Jedzenie będzie ci służyło lub szkodziło w zależności od twoich przekonań o nim. Zainteresuj się uzdrawiającą metodą chińskiej kuchni wg pięciu przemian i odżywianiem według swojej grupy krwi.

10. CIESZYĆ SIĘ ŻYCIEM, bo życie jest największym darem!

11. KOCHAĆ SIEBIE! Jeżeli nie wiesz jak to zrobić kup kasetę Louise L. Hay (022-834 1706) pod tytułem "Jak siebie pokochać?”. Na niej ta wielka nauczycielka świadomego życia podaje swoich słynnych 10 kroków do pokochania siebie.

Czym dla Ciebie jest świadome życie? – zatrzymaj się na chwilę i dopisz.
 
Świadome życie dla mnie to:……………………………………………………………………………………………………..
Jeżeli w tym roku żyłbym o 5% bardziej świadomie to ………………………………..
Gdybym podchodził bardziej świadomie do kontaktu z moim partnerem, rodziną i ludźmi to …………………………………………………………………………………..
Gdybym zwracał większą uwagę na to co czuję, co myślę, co robię to………….

"Nie módlcie się o łatwiejsze życie. Módlcie się abyście byli silniejsi."

Autorka Ewa Foley jest promotorką pozytywnego życia, doradcą rozwojowym i charyzmatycznym liderem seminariów rozwoju osobistego. Jest autorką popularnych książek-poradników zwanych „trylogią życia”: ZAKOCHAJ SIĘ W ŻYCIU – podręcznik małych i dużych kroków dla poszukującej duszy, POWIEDZ ŻYCIU TAK – poradnik dobrostanu oraz BĄDŹ ANIOŁEM SWOJEGO ŻYCIA –  jak oczyszczać i wzmacniać energię życiową  (Wydawnictwo Ravi). Stworzyła i prowadzi treningi rozwijające inteligencję duchową i emocjonalną, motywujące do zdrowego, twórczego i odpowiedzialnego życia.
Inspiration Seminars International (ISI) oraz Instytut Ewy Foley  www.foley.com.pl

W Poznaniu filię Instytutu Ewy Foley prowadzi Aleksandra Stanek.
Mail: aleksandra.stanek@wp.pl
Instutut Ewy Foley, filia Poznań, tel. 0 512 357 158, www.foley.com.pl
 

podobne wpisy

(fem)akademia

Numerologia 6 – mocne i słabe strony osób z taką wibracją

Cyfra 6 jest symbolem człowieka, dla którego ważne jest szczęście najbliższych. Niestety często dobro bliskich przedkłada on ponad swoje własne. Jest znakomitym słuchaczem, który każdemu chętnie służy radą. Czym jeszcze wyróżnia się numerologiczna 6?

Czytaj...
(fem)akademia

Gwiazdy inwestują w rozwój dzieci

Osoby znane ze świata mediów i show biznesu chętnie inwestują w rozwój swoich dzieci. W szczególności, kiedy ich pociechy przygotowują się do najważniejszych dla nich egzaminów, takich jak sprawdzian ośmioklasisty czy matura. Dobra szkoła to jedno, ale równie ważne jest wsparcie dziecka odpowiednimi korepetycjami. 

Czytaj...
(fem)akademia

Gwiazdy dla dzieci jeździły na hulajnogach

W październiku odbył się charytatywny pokaz mody pod hasłem Barwy Jesieni, który ma zapewnić najbardziej potrzebującym maluchom ciepłą odzież na nadchodzące miesiące. Tego dnia gwiazdy licznie przybyły do Grodziska Mazowieckiego, by wesprzeć akcję charytatywną. Jednym ze sponsorów pokazu była marka Motus producent hulajnóg elektrycznych. 

Czytaj...