Jak nie powtórzyć błędu?

 

Lista oczekiwań
Po pierwsze zastanów się, czego oczekujesz od drugiej strony. Najlepiej sporządzić własną "listę wymagań" – zestawienie cech, które powinien posiadać idealny partner. Oczywiście, nie należy potem poszukiwać kogoś, kto spełnia wszystkie wymarzone cechy, ale kogoś, kto przynajmniej zbliża się do ideału.

 

Początki
Już w momencie, gdy zaczynasz z kimś flirtować i myślisz o pierwszych spotkaniach, zastanów się, czy jest to odpowiednia osoba. Nie warto bowiem angażować swoich sił związek, jeżeli od początku można stwierdzić, że dana osoba nie rokuje dobrze. Oczywiście, na tak wstępnym etapie nie można być zbyt surowym w ocenie, ale warto już o tym pomyśleć.

 

Cel
Uświadom sobie, że kiedyś na pewno znajdziesz upragnioną osobę. Prędzej czy później spotkasz tego wymarzonego. A fakt, iż jeszcze go nie spotkałaś, nie oznacza, że masz się zadowalać byle czym.

 

Rachunek sumienia
Warto też zastanowić się nad tym, co masz sama sobie do zarzucenia, jeśli chodzi o poprzedni związek. Co było Twoją winą? Co należałoby poprawić? Oczywiście, na pierwszy rzut oka uznasz, ż e to ta druga strona była całkowicie winna, ale nigdy tak nie jest.

 

Warto sięgnąć głębiej i poszukać własnych błędów, aby gdy spotkasz już tą odpowiednią osobę, która spełni Twe oczekiwania i w związek którą świadomie się zaangażujesz, osiągnąć cel: trwały, dobry związek.

 

 

Żródło: http://ogrodymilosci.pl 

 

podobne wpisy

(fem)rodzina

Jak zrobić stroik na Boże Narodzenie?

Boże Narodzenie to jeden z najpiękniejszych okresów w roku. Klimat oczekiwania i rodzinnych świąt podkreślają światełka, stroiki, choinka, wieniec na drzwiach i oczywiście wszechobecne gałązki, na których pojawiają się szyszki ozdobne, bombki, kokardki. To fantastyczne tło dla spotkań, posiłków, prezentów. W wielu wariantach widać lokalne tradycje, religijne tło oraz modę. Boże Narodzenie to prawdziwe wyzwanie […]

Czytaj...
(fem)rodzina seks i związki

Największe problemy współczesnych związków 

Jesteśmy istotami społecznymi więc przez całe życie wchodzimy w relacje z innymi ludźmi. Dorastając, często łączymy się w pary, tworzymy związki i zakładamy rodziny. Jednak często w tych relacjach dochodzi do spięć, z którymi nie potrafimy sobie radzić. 

Czytaj...
(fem)rodzina dzieci

Wieże z klocków i miecze z patyków, czyli co o etapie rozwoju dziecka mówią jego zabawy?

W niemowlęctwie i wieku przedszkolnym bardzo intensywnie zmienia się i rozwija sposób bawienia się oraz wchodzenia w interakcje z rówieśnikami. Obserwowanie dziecięcych zabaw może dostarczyć wielu cennych informacji na temat momentu rozwojowego, w którym dziecko się znajduje.

Czytaj...