Jak szybko i zdrowo przygotować Święta Wielkanocne przy użyciu Thermomixa 

Wielkanoc się zbliża wielkimi krokami, czeka na nas dużo pracy, w tym porządki i gotowanie. Jak sobie ułatwić, usprawnić pracę, niejedna gospodyni się nad tym zastanawia. Sprawmy, by przygotowanie do świąt było przyjemnością, a nie ciężką pracą, byśmy miały siłę, a także satysfakcję z wykonanych dań spędzając Święta Wielkanocne w gronie rodziny i przyjaciół.

Stół z potrawami wielkanocnymi, pasztetem, babką, mazurkiem na białych talerzach.

W pierwszej kolejności zaczynamy od planowania i odpowiedzi na pytania: co ugotujemy i co upieczemy, ile nam to czasu zajmie i w jakiej kolejności, by zdążyć i to nie na ostatnią chwilę. Jakie urządzenia i sprzęty kuchenne będą nam potrzebne? Jak uwzględnić smaki i gusta wszystkich domowników? Kiedy i jak zrobić zakupy, a może przygotować listę zakupów? Skąd czerpać inspiracje i gdzie wyszukiwać ciekawe przepisy? 

Korzystając z wielofunkcyjnego urządzenia kuchennego Thermomix wszystko mamy opanowane. Jest to niezawodny pomocnik w kuchni, dzięki któremu mamy pełną głowę pomysłów. 

Thermomix – poznaj jego możliwości

Jest to urządzenie bardzo pomocne w kuchni, bardzo proste w obsłudze i intuicyjne. Nie potrzebujemy wyciągać z szafek wielu innych sprzętów, na myśl o których ogarnia nas przerażenie, bo oprócz tego że trzeba zlokalizować, wyciągnąć, złożyć to później jeszcze umyć, suszyć i schować do szafeczek – to już archaizm. Wszystkie akcesoria do Thermomixa można umyć w zmywarce, a ustawiony sprzęt na blacie kuchennym to niemalże dekoracja.

Co potrafi Thermomix?

Wybór jest prosty – jedno urządzenie zamiast wielu innych. Thermomix zastępuje nam 12 urządzeń. Czyli mniej wysiłku i więcej czasu na relaks i przyjemności. Wiele etapów przygotowania jest prostszych i szybszych. Z pomocą mogą przyjść nam nawet dzieci. 

Thermomix TM 5 posiada 12 funkcji, a TM6 jeszcze więcej:

 1. Mieszanie
 2. Siekanie
 3. Miksowanie
 4. Blendowanie
 5. Mielenie
 6. Emulgowanie
 7. Ubijanie
 8. Ważenie
 9. Wyrabianie ciasta
 10. Rozpuszczanie
 11. Gotowanie
 12. Gotowanie na parze

Skąd czerpać przepisy na Thermomix?

Zamiast szukać i wertować strony książek,  strony internetowe i blogi mamy platformę z przepisami na Thermomix w jednym miejscu. Możemy tu znaleźć inspiracje kulinarne spośród bardzo bogatego zbioru przepisów. Obecnie na Polskę dedykowanych jest 3212 przepisów.  

Potrawy na Wielkanoc możemy zaczerpnąć z różnych kolekcji, część z nich dedykowanych jest specjalnie Świętom Wielkiejnocy, z pozostałych kolekcji niektóre przepisy jak najbardziej możemy wykorzystać.

Poniżej kilka Kolekcji dedykowanym Świętom Wielkanocnym 

pastedGraphic_1.png pastedGraphic_2.png

pastedGraphic_3.png pastedGraphic_4.png

pastedGraphic_5.png pastedGraphic_6.png

pastedGraphic_7.png

 

 

 

 

 

Co jeszcze potrafi Thermomix?

W Thermomixie dodatkowo mamy możliwość gotowania z ustawieniami, więc nie musimy nastawiać ręcznie urządzenia na czas, stopnie i obroty. Jest to duża oszczędność czasu, a to w tym okresie  jest najważniejsze.

Dodatkowo możemy wykorzystać wyszukiwarkę z lupką. Co to oznacza? Wpisujemy w pole wyszukiwania potrawę lub składnik i wyświetla się nam lista potraw, z której możemy skorzystać.

Dodatkowym ułatwieniem jest przygotowanie listy zakupów do wybranych potraw z możliwością zweryfikowania, co mamy w domu. Z listy zakupów mamy możliwość usunięcia produktów, które posiadamy w lodówce lub szafkach. Taką listę możemy zapisać jako plik i udostępnić oraz przesłać mailem np. do małżonka. 

Jeżeli chcemy zaplanować święta jednocześnie  tradycyjnie i nowocześnie to mamy duże pole do popisu. Wśród zup możemy przygotować między innymi tradycyjny biały barszcz, żurek, krem chrzanowy z jabłkiem, chrzanowa zupę krem z awokado i pulpetami. Ja postawiłam na zupę, o którą moja córka przypominała się od ubiegłych Świąt Wielkanocnych, czyli zupa chrzanowa z jajkiem przepiórczym.  Te i inne pyszne przepisy przedstawię w kolejnym artykule.

Monika Soczyńska, na co dzień promująca zdrowy styl życia i żywienia, prowadząca grupę na Facebooku Kwestia thermomixa, skąd możemy czerpać inne inspiracje na dania, desery i napoje wykonane w Thermomix, e-mail kwestiadiety@onet.pl 

Zdjęcia wykonała Renata Maciejewska

Oprawę na stół wielkanocny przygotowała belladoma.pl

 

podobne wpisy

Dzień Dziecka z Thermomix
przepisy kulinarne

Jak przygotować Dzień Dziecka z Thermomix? 85 zdrowych przepisów

Dzień Dziecka to super okazja na świętowanie i spełnianie kulinarne przygotowując dzieciom zarówno coś słodkiego, zdrowego i pożywnego. Najlepszym rozwiązaniem są słodkości i przekąski, które dzieci mogą wziąć do ręki i nie przerywać sobie zabawy – tzw. piknikowe przekąski. Zapomnijmy w tym dniu o chipsach, chrupkach, słonych paluszkach i gotowym przetworzonym jedzeniu. Postawmy na zdrowie […]

Czytaj...
Potrawy wielkanocne
przepisy kulinarne

Wielkanocne wypieki – przepisy na Thermomix

Wielkanocne wypieki czyli ciasta i serniki, paschy, tradycyjne babki drożdżowe, pyszne mazurki, wśród nich czekoladowy i różany, do tego keksy, torty i ciasta, wśród nich ciasta z bezą. Co przygotujesz w urządzeniu Thermomix?

Czytaj...
przepisy kulinarne

Najsmaczniejsze potrawy wielkanocne na Thermomix

Chcesz przygotować smaczne i zdrowe potrawy na Święta Wielkanocne, ale obawiasz się, że nie masz odpowiednich umiejętności? Nie martw się – dzięki naszym poradom nie musisz być super kucharką, by wyczarować na stole pełnowartościowe dania dla rodziny i zaoszczędzić mnóstwo czasu dla siebie. Zobacz, jakie to proste z urządzeniem Thermomix.

Czytaj...