Jak uroda zewnętrzna zlaeży od urody wewnętrznej

Chcemy niewątpliwie  ładnie wyglądać. Chcemy mieć zgrabną sylwetkę, piękne włosy czy zdrową cerę. Wielu myśli o tym, niektórzy zaś podejmują konkretne działania: chodzą do fitness klubów, do kosmetyczki, do solariów, na siłownie, stosują we własnym zakresie różne metody mające na celu poprawę wyglądu, sprawności i samopoczucia.
 
Być może Ty również  to robisz. I doskonale,  ale czy masz pewność, że wszystkie te usiłowania spełnią w 100% swój cel? Czy mamy pewność, że robimy to dobrze? Czy sensownie wydajemy pieniądze kupując  drogie kosmetyki, korzystając z zabiegów upiększających? Czy doskonałe nawet kosmetyczki są w stanie  spełnić do końca nasze oczekiwania?
 
Przyjrzymy się temu bliżej.
 
Na początku ważne stwierdzenie – nie można w człowieku oddzielać ciała od ducha. Soma (ciało) i psyche (duch) są nierozerwalnie ze sobą związane. Dlatego każdy organizm należy traktować holistycznie.
 
Przypomnijmy – nie ma chorób, jest tylko źle funkcjonujący organizm. Każde zachwianie równowagi w organizmie odciska się piętnem – złym samopoczuciem, chorobą, stanami rozdrażnień itp. Częste takie stany szybko zaczynają się uwidaczniać na zewnątrz.
Organizm jest jak lustro: stan harmonii wewnętrznej organizmu (lub dysharmonii) odbija się na zewnątrz w postaci urody (lub braków w niej występujących).
 
Wiemy już doskonale, jakie czynniki wpływają na funkcjonowanie organizmu. Przypomnijmy je:
·      zdrowa żywność
·      duża ilość ruchu
·      czyste środowisko
·      naturalny rytm życia z fazami odpoczynku (spokoju).
 
Rozpatrzmy kilka krytycznych punktów dotyczących tych czynników.

 
Zdrowa żywność.
 
Mamy świadomość, że nasz organizm powinien dziennie otrzymywać ok. 70 składników pokarmowych i 20 soli mineralnych. Mamy również świadomość, że nie jesteśmy w stanie zaspokoić  potrzeb organizmu jedząc to, co  zazwyczaj jemy. I jest to niezależne od stanu naszego portfela.
 
 Z jednej więc strony są wielkie niedobory niezbędnych, niezwykle ważnych składników, a z drugiej – obecność w dzisiejszym pożywieniu wielu konserwantów, barwników, spulchniaczy, polepszaczy, toksyn, hormonów, antybiotyków, pestycydów, metali ciężkich itp.
 
Jak bardzo negatywnie działa więc to na urodę? Czy przemiana materii w organizmie przebiega prawidłowo? Każdy chyba zgodzi się z pewnością, że dla zdrowia, a więc i urody ważne jest, by oczyścić organizm, dożywić go, uzupełnić braki witamin, miko- i makroelementów, słowem: doprowadzić go do równowagi.
 
Duża ilość ruchu.
 
Czy mamy dostateczną ilość ruchu? Czy nasz organizm jest dobrze dotleniony i ukrwiony, a więc czy zapewnione jest doskonałe zaopatrzenie w  składniki odżywcze i tlen tkanek ciała tzw. peryferyjnych – tj. skóry, włosów, paznokci? Przecież to je najtrudniej zaopatrzyć   we wszystko, co jest im potrzebne do prawidłowego funkcjonowania.
Zdajemy przecież   doskonale sprawę z tego, że wszelkie braki błyskawicznie odbijają się na ich wyglądzie.

Czyste środowisko.

 
Czyste środowisko to m.in. powietrze, woda, światło, promieniowanie   kosmiczne, pole elektromagnetyczne.
 
Żyjemy dzisiaj w straszliwie zanieczyszczonym środowisku. W latach 1998-1999 wyprodukowano na przykład tyle wszelkich „cywilizacyjnych” śmieci, ile w latach 1990–1995. Obecność w  atmosferze związków chemicznych w dymach, cząstek radioaktywnych po wybuchach atomowych nie wpływa pozytywnie na nasze organizmy, a więc i ich urodę.
 
 Dziury ozonowe przyczyniają się do nasilenia zabójczego  działania promieniowania kosmicznego ( w tym nadfioletu).Upośledzenie światła słonecznego jako skutku działania czynników wymienionych wyżej odbija się negatywnie szczególnie na wyglądzie skóry.
 
Zakłócenia naturalnego pola elektromagnetycznego Ziemi i smog elektromagnetyczny zakłócają naturalne, życiodajne biopole organizmu.

Naturalny rytm życia z fazami odpoczynku (spokoju).
 
Czy kładziemy się codziennie spać o godz. 21-22? Czy śpimy 8-10 godzin dziennie? Czy możemy powiedzieć, że mamy niewiele stresów? Jak tryb naszego życia wpływa na zdrowie i urodę?
 
Wnioski nasuwają się same.

ZAPEWNISZ SOBIE URODĘ ZEWNĘTRZNĄ
 
DBAJĄC PRZEDE WSZYSTKIM O URODĘ WEWNĘTRZNĄ.
 
Z pewnością staramy się dbać o nasz  wygląd, to zrozumiałe. Wielu z nas stosuje doskonałe kosmetyki. Mogą one zawierać specyfiki, które są naturalnymi składnikami naszej własnej ochrony przed utleniaczami, jak np. witaminy A, C, E czy koenzym Q10.
Kremy i kosmetyki na bazie tłuszczów utleniają się z czasem, dlatego dodatki w postaci antyoksydantów zapewniają im ochronę przed zepsuciem.
 
Niestety, ich zastosowanie w kosmetyce jest utrudnione. Przeszkodą jest słaba przenikalność przez skórę stanowiącą barierę zwłaszcza dla substancji rozpuszczalnych w  wodzie.
 
W dodatku powierzchnia skóry może też być miejscem powstawania wysoce niebezpiecznych, reaktywnych nadtlenków, pochodzących m.in. z aktywacji zanieczyszczeń chemicznych obecnych w wodzie i powietrzu (np. wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych WWA) pod wpływem promieniowania ultrafioletowego (UV).
 
Znacznie łatwiej, szybciej i w znacznie większym stopniu skóra, włosy i paznokcie otrzymają wszelkie najlepsze składniki pokarmowe i antyoksydanty od wewnątrz w postaci odpowiednich naturalnych suplementów żywnościowych. Wpływ na doskonały wygląd ma również czysta woda, która po prostu dba o rozpuszczanie i  wypłukiwanie wszelkich złogów, oczyszcza organizm od wewnątrz i polepsza warunki przyswajania najlepszych składników odżywczych niezbędnych komórkom.
 
Mamy więc przede wszystkim doprowadzić do prawidłowego działania organizm i zabezpieczyć go od szkodliwych czynników zewnętrznych. W jaki sposób? Doskonale znamy już ten sposób – zadbajmy o wnętrze naszych "kosmicznych skafandrów" :)).
 
URODA ZEWNĘTRZNA JEST LUSTRZANYM ODBICIEM
 
STANU WEWNĘTRZNEGO ORGANIZMU.

 

podobne wpisy

(fem)uroda

Ochrona przeciwsłoneczna przez cały rok z… ORIENTANĄ!

Czy wiesz, że filtr przeciwsłoneczny to twój #musthave w kosmetyczce przez cały rok? Nie tylko wiosną, czy latem, kiedy promienie słoneczne padają bezpośrednio na naszą twarz. Pamiętaj, że promieniowanie UVA dociera do naszej skóry przez cały rok, nawet w chłodniejszych miesiącach. Jest odpowiedzialne za fotostarzenie, uszkadza kolagen i elastynę oraz wyzwala większą ilość wolnych rodników. Przyczynia […]

Czytaj...
(fem)uroda

 WAKACYJNY EFEKT GLOW

To właśnie latem, staramy się jak najlepiej dbać o swoją skórę, co często wiąże się z odkrywaniem części ciała, które jesienią i zimą przykrywamy ciepłymi swetrami. Opalamy się na plaży, odsłaniamy ramiona, nogi, cieszymy się wakacyjnymi temperaturami. Na pierwszym miejscu stawiamy pielęgnację połączoną z… Efektem GLOW! 

Czytaj...
LUMI Color Art Desirée
(fem)uroda

Zatrzymaj kolor z nową serią LUMI Color Art Desirée!

Piękny i intensywny kolor na dłużej? Teraz to możliwe! Nowa linia LUMI Color Art Desirée została stworzona z myślą o potrzebach włosów farbowanych. To 3 produkty, które idealnie zadbają o odcienie z tendencją do szybkiego wypłukiwania się. Ciesz się wymarzonym kolorem znacznie dłużej!

Czytaj...