Jaką dietę wybrać, aby opóźnić proces starzenia?

A jest to dla nas tak ważne, by nie doprowadzić do acydozy – zakwaszenia organizmu, która prowadzi do przedwczesnej śmierci.
Rodzi się ona w wyniku samozatrucia toksynami pokarmowymi, chemicznymi, pasożytniczymi, znajdującymi się w produktach wyhodowanych przy użyciu nawozów sztucznych i pestycydów, a także zawartymi w produktach przetworzonych przemysłowo.
Do powstania acydozy prowadzi między innymi spożywanie takich produktów jak: boczek tłusty, chudy, banany zielone, kasza jęczmienna, wołowina, chleb biały, czarny, ser żółty, twaróg, wyroby z mąki, jajka w całości, białko jajek, owoce gotowane z cukrem, smalec, baranina, wątróbka wołowa, itd.
 
Pragnę zwrócić Twoją uwagę zwłaszcza na te produkty, które neutralizują powstanie tej choroby, prowadzą do odkwaszenia organizmu i oczyszczają go z toksyn.
Są to mianowicie: migdały, jabłka surowe, a także suszone, morele, również suszone, szparagi surowe, banany dojrzałe, jagody, seler, marchew, melon, kapusta, ogórki surowe, porzeczka, figa suszona, winogrona, soki surowe, sałata, oliwki suszone, cebula surowa, papryka surowa, ananas, dynia surowa, ziemniaki, rzodkiewka, rodzynki, itp.
Zatem łatwo sie domyślić, jak cenne jest spożywanie każdego rodzaju owoców i warzyw, a również soków z nich oraz różnych nasion.
 
Istotne jest też zwrócenie Twojej uwagi na to byś uczulił sie na picie gorących napojów, które niszczą Twoje zęby. Pożywienie podgrzane do temperatury przekraczającej 37 stopni Celsjusza, staje się martwe.
Enzymy znajdujące się w organizmie, po wypiciu wrzątku, ulęgają zniszczeniu. Robiąc tak niszczysz enzymy trawienne, a wtedy spożyty pokarm nie strawi się.
Organizm zamuli sie niestrawionym jedzeniem. Optymalną temperaturą pokarmu jest ta, która nie jest niższa od temperatury pokojowej i nie przekracza 37 stopni Celsjusza. Tylko w takim wypadku Twój organizm przyswoi wypity napój bezstresowo.
 
Pamiętaj, ze dobór Twojego pożywienia musi prowadzić do oczyszczenia organizmu, a nie do jego zatrucia. Jeśli zadbasz o to w odpowiednim stopniu i świadomie będziesz dokonywać wyboru, co powinieneś spożyć, a czego nie, to wtedy nie będzie w ogóle mowy o niszczeniu Twojego organizmu, a tym samym zapobiegniesz powstawaniu wielu chorób wewnętrznych i świadomie przyczynisz się do przedłużenia Twojego życia. Zatem odżywiaj się zdrowo i z głową.
 

Artykuł pochodzi ze strony www.porady.implesite.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 Comments

No Comment.

podobne wpisy

(fem)zdrowie

Otwarcie Laboratorium Centralnego DIAGNOSTYKA

  DIAGNOSTYKA to największa, ogólnopolska sieć laboratoriów medycznych. Od ponad 20 lat nieustannie stawia na rozwój oraz najwyższą jakość proponowanych badań i usług. To 180 nowoczesnych laboratoriów, 7000 wykwalifikowanych pracowników i 1000 punktów pobrań dedykowanych bezpośredniej obsłudze pacjentów. Czy wiesz, że tylko w ubiegłym roku w laboratoriach DIAGNOSTYKA wykonano łącznie ponad 120 milionów badań?

  Czytaj...
  (fem)zdrowie

  Tarczyca i jod

   Spójrzmy na całą listę objawów: przewlekłe zmęczenie, osłabienie, senność, problemy z koncentracją i pamięcią, stany depresyjne, łatwe marznięcie, suchość skóry, łamliwe włosy, nieregularne miesiączkowanie… Czy nie brzmi to znajomo? Przyczyna może być jedna: niedoczynność tarczycy.

   Czytaj...
   (fem)zdrowie

   Sesja zimowa – to nie musi być trudne!

    Kiedy dni są krótkie, przyroda dawno już zapadła w sen zimowy, a pogoda zachęca do skulenia się pod kocem z kubkiem herbaty, trudno jest skupić się na nauce. Co w takich okolicznościach możemy zrobić, aby wspierać koncentrację i z energią podejmować codzienne wyzwania? Istnieją sposoby, które zmotywują studentów do wielkich czynów!

    Czytaj...