Jaką dietę wybrać, aby opóźnić proces starzenia?

A jest to dla nas tak ważne, by nie doprowadzić do acydozy – zakwaszenia organizmu, która prowadzi do przedwczesnej śmierci.
Rodzi się ona w wyniku samozatrucia toksynami pokarmowymi, chemicznymi, pasożytniczymi, znajdującymi się w produktach wyhodowanych przy użyciu nawozów sztucznych i pestycydów, a także zawartymi w produktach przetworzonych przemysłowo.
Do powstania acydozy prowadzi między innymi spożywanie takich produktów jak: boczek tłusty, chudy, banany zielone, kasza jęczmienna, wołowina, chleb biały, czarny, ser żółty, twaróg, wyroby z mąki, jajka w całości, białko jajek, owoce gotowane z cukrem, smalec, baranina, wątróbka wołowa, itd.
 
Pragnę zwrócić Twoją uwagę zwłaszcza na te produkty, które neutralizują powstanie tej choroby, prowadzą do odkwaszenia organizmu i oczyszczają go z toksyn.
Są to mianowicie: migdały, jabłka surowe, a także suszone, morele, również suszone, szparagi surowe, banany dojrzałe, jagody, seler, marchew, melon, kapusta, ogórki surowe, porzeczka, figa suszona, winogrona, soki surowe, sałata, oliwki suszone, cebula surowa, papryka surowa, ananas, dynia surowa, ziemniaki, rzodkiewka, rodzynki, itp.
Zatem łatwo sie domyślić, jak cenne jest spożywanie każdego rodzaju owoców i warzyw, a również soków z nich oraz różnych nasion.
 
Istotne jest też zwrócenie Twojej uwagi na to byś uczulił sie na picie gorących napojów, które niszczą Twoje zęby. Pożywienie podgrzane do temperatury przekraczającej 37 stopni Celsjusza, staje się martwe.
Enzymy znajdujące się w organizmie, po wypiciu wrzątku, ulęgają zniszczeniu. Robiąc tak niszczysz enzymy trawienne, a wtedy spożyty pokarm nie strawi się.
Organizm zamuli sie niestrawionym jedzeniem. Optymalną temperaturą pokarmu jest ta, która nie jest niższa od temperatury pokojowej i nie przekracza 37 stopni Celsjusza. Tylko w takim wypadku Twój organizm przyswoi wypity napój bezstresowo.
 
Pamiętaj, ze dobór Twojego pożywienia musi prowadzić do oczyszczenia organizmu, a nie do jego zatrucia. Jeśli zadbasz o to w odpowiednim stopniu i świadomie będziesz dokonywać wyboru, co powinieneś spożyć, a czego nie, to wtedy nie będzie w ogóle mowy o niszczeniu Twojego organizmu, a tym samym zapobiegniesz powstawaniu wielu chorób wewnętrznych i świadomie przyczynisz się do przedłużenia Twojego życia. Zatem odżywiaj się zdrowo i z głową.
 

Artykuł pochodzi ze strony www.porady.implesite.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Najpopularniejsze telefony w 2021

0 Comments

No Comment.

podobne wpisy

(fem)zdrowie

Sesja zimowa – to nie musi być trudne!

  Kiedy dni są krótkie, przyroda dawno już zapadła w sen zimowy, a pogoda zachęca do skulenia się pod kocem z kubkiem herbaty, trudno jest skupić się na nauce. Co w takich okolicznościach możemy zrobić, aby wspierać koncentrację i z energią podejmować codzienne wyzwania? Istnieją sposoby, które zmotywują studentów do wielkich czynów!

  Czytaj...
  (fem)zdrowie

  Jak zabrać się za realizację postanowień noworocznych związanych z odchudzaniem?

   Często nie zdajemy sobie sprawy, że problem nie polega na tym, że nie potrafimy dotrzymać postanowień noworocznych. Wyznaczając cele, upewnij się, że rzeczywiście są konkretne, osiągalne, mierzalne, osadzone w czasie i realistyczne. W przeciwnym razie narażasz się na spadek motywacji i bolesną porażkę. Sprawdź, jak wdrożyć i utrzymać postanowienia związane z odchudzaniem!

   Czytaj...
   odżywianie

   Ciepła herbata w nowej formie. Mikrotea od Waterdrop powraca!

    Dobra wiadomość dla miłośników zimowych napojów – dziś odbyła się premiera nowych smaków Mikrotea od marki Waterdrop. Mikrotea GOLDEN ASSAM i GREEN OASIS to małe kapsułki pełne intensywnej dobroczynnych ziół i roślin, które nie wymagają zaparzania. Nowym smakom Mikrotea towarzyszą także zimowe akcesoria, dla prawdziwych fanów zimowych napojów. Kolekcja dostępna jest w sprzedaży od 15 […]

    Czytaj...