Kobiecy orgazm

 

Mężczyzna jest w stanie osiagnąć satysfakcję seksualną, nawet w sposób mechaniczny, to jakby zdolnośc już wrodzona do odczuwania jej. Natomiast u kobiety, jest zjawiskiem nabytym, oznacza to, że kobieta musi poznać swoje ciało, strefy erogenne i nauczyć odczuwać się orgazm. 

 

Oczywiście jest grupa kobiet, które nie maja najmniejszego problemu z osiaganiem orgazmu, przychodzi im to łatwo, jest to najczęsciej powodowane ich fizjologią, pobudliwoscią seksualną, a też całkowitą akceptacją siebie i swojej kobiecości.

 

By osiąganie orgazmu przez kobiete było możliwe, jest potrzebne spełnienie kilku warunków. Współżycie seksualne powinno być rozpoczęte, gdy kobieta jest rozwinieta juz całkowicie fizycznie, ale też wtedy gdy jest na tyle dorosła psychicznie, by posiadała odpowiednią wiedzę, była osobą odpowiedzialną i zdawała sobie sprawe z konsekwencji wynikających z podejmowanych decyzji. Dużą role w odczuwaniu rozkoszy gra nasza kobieca psychika. Akt seksualny musi być całkowicie dobrowolny, kobieta musi czuc potrzebę odbywania go. Co się z tym łączy, do pełnej satysfakcji, potrzebna jest akceptacja samej siebie, akceptacja swojego ciała, odruchów wywołanych podnieceniem. Wstyd, brak akceptacji, może powodować blokade psychiczną i osiąganie wyższych stopni podniecenia może stac sie nie możliwe. Taka kobieta sama powinna akceptować siebie, ale też duzo zależy od jej partnera. Czy czuje się w jego oczach akceptowana i kobieca, to jak on ją traktuje, czy okazuje jej na tyle zainteresowanie i adoruje. Jesli kobieta akceptuje to wszystko i jest odprężona psychicznie, łatwiej jej przyjdzie również rozmowa na tematy dotyczące współżycia. Każda kobieta ma odrobinke inną sfere erogenną. Dobrze jest o tym rozmawiać i kierować partnera w najczulsze miejsca, nie wstydzić się w delikatny sposób pokazywać mu jakie pieszczoty i w jaki sposób wykonywane, dają nam kobietą największą rozkosz.

 

Jesli chodzi o partnera i akceptację, to o wiele łatwiej o nią i o odczuwanie rozkoszy gdy mamy stałego patrnera i znamy nawzajem juz siebie, nasze ciała, upodobania itd, mamy też wtedy większe poczucie bezpieczeństwa a z każdym dniem coraz lepiej wiemy jak sprawiać sobie przyjemność.

 

Wiele się mówi o typach orgazmów. Nie rozróżniamy ich jako łechtaczkowy, pochwowy itd, lecz jako: lokalne(obejmujący nasze narządy płciowie i okolice), uogólniony( obejmujący duży obszar naszego ciała, bardzo widoczne objawy), długotrwały, wielokrotny czy wyobrażeniowy. Za to znacznie szerzej można opisać drogi, jakie kierują do orgazmu. Jest to: pobudznie łechtaczki ( co chyba najbardziej działa pobudzająco, w tym pieszczoty oralne), stymulacja pochwy oraz innych stref erogennych( jak wiadomo kobiety mąją różną wrazliwosć i położenie tych stref). Duże znaczenie w odczuwaniu rozkoszy w trakcie stosunku ma, też elastyczność, kurczliwość pochwy. Bardzo wskazane jest ćwiczenie jej ścianek, można to robić bardzo prosto, nawet w czasie codziennych wykonywanych zajęć. Na przykład przez zaciskanie i rozluźnianie jej mięsni, w czasie oddawania moczu, przez puszczanie i powstrzymywanie strumienia; jak tez w czasie juz stosunku seksualnego, zaciskanie mięsni na penisie i rozlużnianie ich, już to samo ćwicznie powoduje, że odczuwamy większą przyjemność seksualną.

 

Jako przyczyny w opóźnianiu się orgazmu, jak i też problemie wogóle osiagnięcia go mozna wymienić:

 

-zaburzenia hormonalne i inne choroby

-zbyt niskie ciśnienie tętnicze krwi

-leki o działaniu hamującym seksualnie

-menopauzę

-rutynę i monotonię w sztuce miłosnej

-zaburzenia w relacjach partnerskich

-zmęczenie, niedobór snu, stresy

 

Gdy mimo starań i wielu prób mamy nadal problem z satysfakcjonującym pożyciem, warto zaczerpnąc porady lekarskiej, nie należy tego się wstydzić, pozwoli to nam wyeliminować kolejne przyczyny takiego stanu. Warto nie kiedy zastanowić sie nad wizytą u seksuologa. 

 

Anita R 

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Najpopularniejsze telefony w 2021

0 Comments

No Comment.

podobne wpisy

(fem)akademia

Sukienki – dlaczego warto nosić, na co zwracać uwagę i gdzie kupić?

  Modne sukienki doskonale sprawdzą się, jako codzienne stylizacje. Niezależnie od tego, czy wybierzesz sukienki midi czy też sukienki mini lub maxi, wszystkie możesz wykorzystać na co dzień, wystarczy tylko dobrze dobrać do nich dodatki. Dlaczego warto mieć w swojej szafie chociaż kilka sukienek? Na co zwrócić uwagę gdy szukasz sukienki dla siebie? Jakie są zalety […]

  Czytaj...
  (fem)akademia

  Gwiazdy inwestują w rozwój dzieci

   Osoby znane ze świata mediów i show biznesu chętnie inwestują w rozwój swoich dzieci. W szczególności, kiedy ich pociechy przygotowują się do najważniejszych dla nich egzaminów, takich jak sprawdzian ośmioklasisty czy matura. Dobra szkoła to jedno, ale równie ważne jest wsparcie dziecka odpowiednimi korepetycjami.

   Czytaj...
   (fem)akademia

   Gwiazdy dla dzieci jeździły na hulajnogach

    W październiku odbył się charytatywny pokaz mody pod hasłem Barwy Jesieni, który ma zapewnić najbardziej potrzebującym maluchom ciepłą odzież na nadchodzące miesiące. Tego dnia gwiazdy licznie przybyły do Grodziska Mazowieckiego, by wesprzeć akcję charytatywną. Jednym ze sponsorów pokazu była marka Motus producent hulajnóg elektrycznych.

    Czytaj...