Kto zburzył World Trade Center?

Jak powszechnie wiadomo zamach dokonany na World Trade Center zmienił całkowicie oblicze całego świata. Po zamachu w USA zmieniono prawo, zmniejszono swobody obywatelskie oraz dokonano dwóch zbrojnych interwencji na Bliskim Wschodzie.
O dokonanie zamachu oskarżono organizację terrorystyczną Al-Kaida. Oskarżenie amerykańskiego rządu stało się oficjalną wersją a z czasem oficjalna wersja stała się dogmatem. Czy jednak rzeczywiście tak było? Czy może społeczeństwo dało się zmanipulować przez media?
 
Zobaczmy w takim razie czy oficjalna wersja jest na pewno wersją prawdziwą.
 
Przyjrzyjmy się najpierw atakowi na Pentagon. Według oficjalnej wersji Boeing 757 lotu 77 został porwany przez Hani Hanjour który rozbił się nim o Pentagon ścinając przy tym kilka latarni. Jak było na prawdę?
– Jak powiedział Marcel Bernard – główny instruktor lotów na lotnisku Freeway w Bowie Hani Hanjour wykazywał małe umiejętności pilotażu. Miał problemy żeby wylądować małą awionetką. Jak więc rozbił się o Pentagon?
 
– Samolot podobno ściął kilka latarni zanim uderzył w Pentagon. Skrzydło samolotu wypełnione jest paliwem i w przypadku uderzenia o cokolwiek wybucha.
– Na trawniku przed Pentagonem nie ma żadnego śladu katastrofy. Boeing rzekomo odbił się od trawnika przed uderzeniem. Zdjęcia tego nie potwierdzają. Przed Pentagonem leżą nawet nienaruszone rolki kabli.
– Według oficjalnej wersji wysoka temperatura sprawiła że samolot wyparował i dlatego nie odnaleziono żadnych szczątek. Jak silniki samolotu mogły stopić się od paliwa lotniczego skoro podczas długich godzin lotów paliwo pali się w nich cały czas i nie ulegają najmniejszym uszkodzeniom? Temperatura topnienia tytanu z którego zostały wykonane wynosi 1688 (temp. wrzenia 3287) a paliwo lotnicze może osiągnąć maksymalną temperaturę palenia 1120 jeśli pali się przez 40 minut w sposób ciągły.
 
– Jak mimo tego że samolot wyparował (jak głosi oficjalna wersja) zidentyfikowano 184 z 189 ofiar?
– Dlaczego w Pentagonie nie widać żadnych zniszczeń spowodowanych skrzydłami czy statecznikiem? Widać w nim było jedynie pięciometrową dziurę. Złożył się i wpadł do środka?
– Dlaczego jedni świadkowie mówią że widzieli ogromny samolot pasażerski a inni że mały samolot transportowy lub awionetkę?
– Dlaczego zdjęcia ze stacji benzynowej zostały skonfiskowane prze FBI chociaż mogły raz na zawsze udowodnić że o Pentagon uderzył samolot?
– Dlaczego ludzie będący blisko miejsca zdarzenia zostali odrzuceni przez falę uderzeniową? Płonące paliwo nie wytwarza fali uderzeniowej gdyż ma za małą prędkość detonacji (podstawy pirotechniki).
 
Przejdźmy teraz do samego World Trade Center
– Gdyby World Trade Center zawaliło się w wyniku pożaru byłby to pierwszy przypadek w historii zawalenia się wieżowca w wyniku ognia. Dla porównania 17 października 2004 roku wieżowiec w Wenezueli palił się przez siedemnaście godzin a pożar objął 26 pięter. Mimo tego nie zawalił się. WTC było zaprojektowane specjalnie z myślą o takim wypadku lotniczym lub nawet bombardowaniu.
 
– Dlaczego wieżowce zawaliły się z prędkością bliską swobodnemu spadaniu tak jakby 1045000 ton stali i betonu nie stawiało żadnego oporu.
– Dlaczego wieżowce zawaliły się dokładnie prostopadle do ziemi? W takim wypadku samolot musiałby przejść przez budynek na wylot.
– Stal zanim trafiła jako materiał do budowy WTC musiała przejść badania i być wystawiona na temperaturę ok. 1100 stopni na kilka godzin. W jaki więc sposób się stopiła ok czterdziestominutowego pożaru w jednej wieży i stuminutowego w drugiej?
– Dlaczego strażacy którzy byli wewnątrz budynku mówią że tuż przed zawaleniem się budynku słyszeli w nim kolejne eksplozje (to nie butle gazowe. Regulaminy szczegółowo regulują te kwestie)? Dlaczego świadkowie mówią o jasnych błyskach wewnątrz budynku?
 
– Dlaczego zawalił się budynek World Trade Center 7 skoro nie został nawet naruszony (według oficjalnej wersji płonące odłamki bliźniaczych wież go zapaliły. Coś słaby w porównaniu do tego w Wenezueli który palił się 17 godzin)?
– Dlaczego po zawaleniu się WTC znaleziono pod gruzami stopioną stal (która widać także za zdjęciach jak spływa z budynku) mimo że paliwo lotnicze nigdy nie mogło do tego doprowadzić?
– Dlaczego na dwa tygodnie przed 11 września specjalna ekipa wykonywała w nim jakieś prace i przeprowadzano w nim wiele niezapowiedzianych ćwiczeń? Dlaczego 6 września psy które miały wykrywać bomby zostały usunięte z budynków WTC?
– Dlaczego były burmistrz Nowego Jorku Rudolf Giuliani wysłał pozostałości do recyklingu zanim ktokolwiek miał okazję im się przyjrzeć?
– Dlaczego wszystkie 4 czarne skrzynki spłonęły w pożarze a znaleziono papierowy paszport domniemanego terrorysty?
 
Jak widać wszystkie te fakty wskazują na to że dokonano kontrolowanego wyburzenia WTC najpierw topiąc termitem podtrzymujące go stalowe dźwigary a potem wysadzając w powietrze. Dziura w Pentagonie została natomiast wybita jakiegoś rodzaju pociskiem.
Pytasz dlaczego rząd miałby dokonać czegoś takiego? A dlaczego główny podejrzany (Osama bin Laden) miałby to robić? No cóż proponuję zabawić się w detektywa i zastanowić się kto miał w tym interes. Osama bin Laden organizuje ataki na WTC. Staje się najbardziej ściganym człowiekiem w historii a Talibowie zostają obaleni w Afganistanie tracąc przy tym plantacje maku z którego produkowano opium – swoje największe źródło finansowania.
 
Armia USA dziesiątkuje ich bojówki. Po co więc mieliby to robić? Natomiast amerykańskie firmy zbrojeniowe dostały intratne kontrakty podczas wojen w Iraku i Afganistanie. Ponadto baronowie naftowi z USA od lat łakomie spoglądali na rozległe gazowe i naftowe zasoby regionu Morza Kaspijskiego, które chcieli rurociągiem przez Afganistan i Pakistan połączyć z Oceanem Indyjskim, co pozwoliłoby wykluczyć Rosję i Iran z interesu.
Rząd natomiast powiększył swój zasięg władzy pod pretekstem walki z terroryzmem. Są oczywiście także pomniejsze wątki jak zniknięcie 160 miliardów dolarów w złocie po zburzeniu WTC.
 
Te fakty nie mogą zostać pominięte jeśli chcemy się dowiedzieć kto tak na prawdę stał za zamachami 11 września. Jest to konieczne ze względu na wagę tematu i jego wpływ na nasze życie. Więcej faktów dowiesz się oglądając filmy dokumentalne specjalnie poświęcone tej tematyce jak np. „loose change”:
http://video.google.com/videoplay?docid=2697480328346224247&hl=pl

Zadawaj pytania, żądaj odpowiedzi.

http://nowy-horyzont.org/

podobne wpisy

(fem)ciekawostki

15-minutowe miasto, czyli luksus bliskości i dostępności

Jeszcze niedawno wizja miast przyszłości skupiała się wokół latających samochodów, przestrzeni wypełnionych sztuczną inteligencją, gdzie ruchome chodniki dowożą ludzi do pracy. Tymczasem rozwój miast w trzecim dziesięcioleciu XXI wieku idzie w całkiem przeciwną stronę. Wracamy do kameralnych społeczności lokalnych, idei slow life i zielonych przestrzeni, gdzie najważniejsze potrzeby życia codziennego można załatwić w ciągu 15-minutowego […]

Czytaj...
Czym się różni karma dla małych psów od tej dla dużych ras?
warto wiedzieć

Czym się różni karma dla małych psów od tej dla dużych ras?

Każdy pies jest inny (i wyjątkowy!) i musi to znaleźć odzwierciedlenie w jego diecie. Dzisiaj spojrzymy na kilka kluczowych różnic, jakie posiada karma dla małych psów i dużych ras. Każdy pies ma inne potrzeby żywieniowe, ale nawet ogólnie mówiąc, wymagania małych ras różnią się znacznie od wymagań psów ras dużych. Korzystanie ze wskazówek zawartych w […]

Czytaj...
(fem)ciekawostki

Jak zamówić kuriera DPD?

Zamawianie kuriera to przydatne usługi, jakie dadzą nam komfort. Korzystanie z przesyłek i zakupów online w dzisiejszych czasach jest niezwykle popularne, dlatego coraz chętniej sięgamy po usługi kurierskie. Na uwagę zasługuje kurier DPD, jakiego łatwo zamówimy do domu.Czym cechuje się taka usługa? Jakie zalety ma DPD zamówienie kuriera? Kiedy skorzystać z takiej opcji?

Czytaj...